Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siłowniki w tylnej klapie


Gość wolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie remontu mojej nyski i odkryłem problem jakim sa niesprawne siłowniki podtzrymujące tylnia klape. Czy ktoś juz je wymieniał? bo nie wiem czy szukac orginalnych czy jakieś zamienniki załatwić. te orginalne chyba nie sa najlepsze skoro nie wytrzymuja obciązenia klapy? czy moze mój przypadek jest odosobniony? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

mam to samo, ale juz się przyzwyczaiłem i wożę w bagażniku dopasowany długością drewniany kołek który słuzy jako "siłownik", ale przyznam ze czasem jest to męczące, szczególnie jak cos robiłem i łokciem kołek strąciłem a klapa znalazła się na plecach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba wszyscy w naszych NX'ach mamy ten sam problem szczególnie teraz zimą, bo latem jest znacznie lepiej. Z przykrością stwierdzam, że moja klapa pare razy chciała się zamknąć, raz jak sięgałem coś z bagażnika i niestety miałem rozciętą przez nią głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek do twojego kumpla juz dzwoniłem i nie ma ich juz :/ ja sie przymierzam do załozenia siłowników od scanii :shock: chyba będą silnijsze. A co do drewnianego kolka to on wymiata :P zastanawiałem sie już czy go łądnie nie pomalowac i tak zostawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertss

ja zmienialem,a raczej mój mechanik na silowniki od mazdy 323 cos po 45 zl sztuka, do tego przerobienie mocowania w ich zaprzyjaźnionym warsztacie ślusarskim. razem 120 zl. Teraz klapa nie wali mnie w glowę, ale mam zawsze ubaw w myjni jak gość otwiera klapę bagażnika :686:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu kupić nowych w IC cz JC albo tego typu sklepie zamiast dokupywać np od mazdy :?: Zamiast od mazdy może lepiej od poldka napewno będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertss

duże piffo temu kto znajdzie dedykowane do naszego modelu :564:

a propo otwierania jak nacisne dzwignie to tylko zamek puszcza i nic sie nie dzieje, zabawa jest dopiero jak podnoszę ją ręką ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

Drewniany kijek - odpada, to w wieśniackim stylu, a 100NX nie zasługuje na takie traktowanie, trzeba zmienić siłowniki na mocniejsze i wstawić jakiś siłownik do klapy żeby sama się otwierała, muszę podejrzeć jak to kumpel ma u siebie zrobione (oczywiście nie w 100NX) ale może zaadoptuje pomysł

PZD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do siłowników oryginalnych uzywanych z allegro to ja bym sie nie pchał poniewaz napewno po 10latach uzytkowania dobre one nie beda, a watpie zeby ktos w tych autach zmieniał to w niemczech czy gdzie indziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniany kijek - odpada, to w wieśniackim stylu

 

Od dzis swoj kijek zostawiam w garazu. ;) Udalo mi sie dopasowac jakies z innej fury a dokladnie to znajomy mi pomogl i sprowadzil takie z JC, wystarczylo tylko przelozyc mocowania z moich niesprawnych, Nowe sa troszke mocne i musze sie niezle zapierac zeby zamknac kufer :lol: ale nareszcie juz ta "gilotyna" nie spada na glowe. Zamieszcze jutro fotki. kosztowalo mnie to 85 pln za sztuke. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym a ja delem moje do regeneracji cos tam powymieniali dodali zaworki do wzmacniania sily podnoszenia i kosztowalo to 120 pln ale dziala i kijek poszedl do pieca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez musze cos z tym zrobic bo otwierac ten bagaznik to normalnie śmierć w oczach :P taka loteria spadnie lub nie... S900 gdzie regenerowałes te siłowniki?

Sati z jakiego auta to były ? Dopasowywałes tylko pod względem długosci czy jeszcze w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sati z jakiego auta to były ? Dopasowywałes tylko pod względem długosci czy jeszcze w inny sposób?

 

Mialem wygode bo znajomy sie tym zajal, ale dawalem mu jeden na wzor. Nie zwracalem dzis uwagi na szczegoly tylko zabralem sie za montaz i nawet nie spojrzalem co i jak na nich napisane dlatego jutro postaram sie uzupelnic moje posty w tym watku o to co najwazniejsze czyli szczegolowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria loteria a zycie szybko weryfikuje nasze decyzje ja swoje naprawilem dzien po tym jak zarobilem zamkiem klapy w glowe(bolalo) a amorki naprawialem w Gdansku na ul Malczewskiego rownolegla do Kartuskiej firma Naggergast czy jakos tak znajdziesz na necie maja stronke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem zamieszczam fotki.

foto29id.th.jpg foto36yk.th.jpg foto42wc.th.jpg foto58dg.th.jpg

Jedno z wielu rozwiazan ktore dziala, trzeba troszke pokombinowac z przelozeniem tych mocowan do karoseri. Pozdrawiam.

 

Moje są od Mazdy 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja nie wiem, u mnie trzymaja te silowniki, a mam chyba oryginalne ;)

wiem - mam sie cieszyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, u mnie trzymaja te silowniki, a mam chyba oryginalne

wiem - mam sie cieszyc

W lato to chyba wszystkim trzymają. Pogadamy jak będzie zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

Mnie dzialaja tylko jak jest powyzej 20 stopni C i autko stoi nagrzane na slonku.. tak to to... wiadomo... :673: lipa :542:

 

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 23:26 ]

temat tych dragali powraca... pisze, bo przymierzam sie do zakupu zamiennikow i chcialabym wiedziec jaki mniej wiecej udzwig/sile powinny miec silowniki aby zdolaly utrzymac klape z polka? 500N wystarczy?

 

bardzo prosze o porady itp. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...