Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki wlać olej do skrzyni biegów?


mmdelphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mojej Primerce niedługo stuknie 240kkm. W związku z tym przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów. Stąd moje pytanie, jaki olej polecacie?

 

Pozdrawiam

Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć, że przejechałeś 240 tys km bez wymiany oleju?

 

Ja przejechałem dopiero 25kkm ale czy poprzedni właściciel wymienał olej w skrzyni biegów to tego nie wiem, więc dla pewności chcę wymienić :)

A przy okazji, czy wiecie ile litrów oleju wchodzi do skrzyni biegów w silniku 2.0 Diesel (CD20)?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75w90 nie koniecznie shella byle o tych parametrach bo np. mobil czemu nie :wink:

Nie wiem dokładnie ile do skrzyni od diesela ale sądzę że tyle samo czyli 2.8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario_k3

czyli 3 literki trzeba kupić

 

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 ]

Ja osobiście zalałem Mobilube 1 SHC 75/90 full syntetyk. Za 3 litry dałem w hurtowni 135 zł

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

mi zaproponowali GL5 przekadniowy . GL5 to najwyższy w klasie mineralny przekładniowy. Wiem ze są różne opinie, niektórzy leją półsyntetyk lub syntety. Musze przyznać że jak były mrozy -25 biegi wchodziły niezaciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przytoczę tutaj moją dawniejszą odpowiedź: Znalazłem ciekawy artykuł na temat olejów do skrzyń biegów. Do Almery N15 zalecany jest GL4. Zwróćcie uwagę na różnicę między GL4 i GL5, bo ten drugi może rozpuszczać np. synchronizatory w skrzyni biegów, a niektórzy podchodzą do tego tematu dość swobodnie. Artykuł na stronie www.off-road.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rozpuszczać np. synchronizatory

JAk olej może rozpuścić metalowy synchronizator - to jakieś bez sensu stwierdzenie jest.

Ja osobiście leje i zachwalam olej klasy GL-5 klasy 75w140 - jedyny z 3 oleji ktore testowałem i który zdecydowanie poprawił zmiane biegów pod obciążeniem do tego absolutnie wyeliminował zgrzyty przy biciu biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, Cobcio kto jak kto, ale Ty o tym nie wiedziałeś. Niektóre dodatki w GL 5 mogą reagować z metalami kolorowymi, z ktorych często zbudowane są synchronizatory. Zresztą przeczytaj ten artykuł. Może znajdziesz tam jeszcze coś, o czym nie wiedziałeś (bez obrazy).

" Stosowanie oleju klasy API GL-5 w skrzyniach, w których producent zaleca tylko GL-4 może powodować korozję chemiczną stopów metali kolorowych, np. brązowych synchronizatorów. Wyjątek stanowią oleje spełniające jednocześnie wymagania GL-4 i GL-5. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera nie widziałem, u mnei synchronizatory są koloru miedzianego - chyba z mosiądzu zrobionego na GL5 przelatałem już hmmm poand 40 tyś km i to najlepsza oliwa jaką zafundowałem do tej skrzyni to tej pory brak problemu z biciek biegów to może być tego potwierdzeniem:

http://rapidshare.de/files/16054115/PodCzerwonePole.wmv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Wystarczy zadzwonic do przedstawiciela Orlena podac model, rok i zaproponują olej.

Mi zaproponowali GL5. Kupiłem w klasie lepkości 80w/90 nie wiem jak sie spisuje ta na której jeżdzi Coobcio... u mnie zimą było gorzej niz niz na GL4. GL5 ma troszkę wyżej temp. płynięcia. Cobcio czy jeżdziłeś też na GL5 80w/90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...