Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Kolumna kierownicza


Gość djseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze stukami (oraz drganiami) w ukladzie kierowniczym, ktore sa przenoszone na kierownice. Wymienilem wachacze, lozyska. Jak bylem na przegladzie to koles powiedzial ze galki sa ok tylko cos bije w krzyzaku kierownicy.

 

Moje pytanie brzmi nastepujaco:

- czy ktos ma doswiadczenie z tym elementem, a jesli tak to co tam moz bic i co trzeba wymienic (krzyzak,maglownica?)

- czy sa jakies niepisane sposoby na podrasowanie albo moze mozliwa jest regeneracja tego elementu?Poza tym mam pytanie odnosnie doswiadczonych uzytkownikow co moze bic w tylnim zawieszeniu (pomijajac amortyzatory)- chodzi mi o elementy gumowe, tuleje itp, co z tych czesci naszybciej sie zuzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

W ukladzie kierowniczym to moze krzyzak jest poluzowany, ktory laczy maglownice z kolumna kierownicy, albo masz luz na maglownicy.

Z tylu oprocz amorkow to sprawdz gumy i laczniki stabilizatora.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem w trakcie wymiany krzyżaka kolumny kierownicy, zdiagnozowano to u mnie własnie w postaci stuków, drgan i luzów na kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy krzyzak widzialem za 150zł, ja zamówilem uzywany z micry supers znalezionej na allegro, sprzedawanej na części, takze wyszlo mi to taniej... wlasnie na niego czekam, jak przyjdzie to ma mi go wymienic ojciec :) ale z tego co mowil trudne to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winiar31

nie trzeba wchodzić pod samochód bo można sięgnąć to góry jest jedna śruba pod nogami a druga pod maską następnie trzeba go zbić w stronę kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...