Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Altimę


Gość goldek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goldek76

witam wszystkich

Jestem nowo zarejestrowanym klubowiczem nissana. Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem Altimy 2,4 l z 1993 roku. Powoli zaczynam przerażać się brakiem dostępności części do tego modelu. Rozgryzłem już kwestie wahaczy i łączników stabilizatora ( pasują od primery a łączniki od sunny) . Szukam teraz przedniego amortyzatora........... Coż mogę powiedzieć.........POMOCY!!!!!!!! Jeżeli jest ktoś na forum kto mógłby dać mi jakieś porady na temat altimy proszę o kontakt. d.goldowski@wp.pl lub gg 1714548

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Altima piękne auto ... sam nacodzień jeżdże taką ... rocznik 94, mamy ją 11 lat 8)

 

Z częściami w polsce jest różnie, częście ekslopatacyjne jak filtr oleju, klocki hamulcowe itd itp są łatwo dostępne jak się chwilke poszuka, w trójmieście można kupić bezpośrednio w sklepie Japparts ... mają także sklep internetowy ....

 

click: JapParts - sklep online

 

reszte częście kupuje w stanach, polecam sklep internetowy "rockauto" albo "ebay" gdzie można dostać wszystko do tych aut ...

 

Pokaż pare zdjęć Altimy ... i napisz czy to automat czy manual ... ja mam dość rzadko spotykaną w PL wersje z manualem, fabryczny spojler na tylniej klapie, itd itp ..

 

taki mały OT: dwa małe zdjątka mojej ...

 

altima_sweden1x.jpg

 

camaro_altima_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldek76

witam posiadacza wspaniałego autka :grin:

Moja altima ma też manualną skrzynię biegów.......czy też jest tym rzadkim egzemplarzem. Chciałbym pokazać fotki mego cacuszka...............ale nie wiem jak. Jestem nowym uzytkownikiem i jeszcze nie rozgryzłem jak dołącza się fotki.

Drogi kolego od altimy moze przypadkiem zabłąkał Ci sie jeden uzywany przedni amorek? :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadacza wspaniałego autka :grin:

Moja altima ma też manualną skrzynię biegów.......czy też jest tym rzadkim egzemplarzem. Chciałbym pokazać fotki mego cacuszka...............ale nie wiem jak. Jestem nowym uzytkownikiem i jeszcze nie rozgryzłem jak dołącza się fotki.

Drogi kolego od altimy moze przypadkiem zabłąkał Ci sie jeden uzywany przedni amorek? :D

pozdrawiam

 

Wszystkie Altimy w PL jakie do tej pory widziałem oprócz mojej, miały automaty ... może poprostu mało widziałem ... masz także wersje z fabrycznym spojlerem?? oprócz swojej widziałem tylko jedną i to tylko w ogłoszeniu ze spojlerem ... no i jeszcze grill ... i pare innych dupereli, które w całokształcie powodują, taki w miare rzadki okaz ...

 

Wymieniałem amorki jakiś czas temu, ale stare nie były najlepszych lotów i zostały wywalone, w sumie żałuje bo nigdy nie wiadomo co się stanie ..

 

jak nie masz jak wrzucić zdjęć to wyślij mi je na maila ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu altima jest przeznaczona na amerykanski rynek. a ze te buraki nie potrafia jezdzic manualem z tad ta wiekszosc automatow.

 

ktos tam pisal o mamorkach. no niestety od maximy nie beda pasowac.

co do sondy lambda to od maximy powinna pasowac. sprawdz tylko czy ma 3 czy 4 przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety..............u mnie sonda lambda ma tylko jeden przewód...........

ale dziękuję za rady

pzodr

 

tylko jeden?? musza byc conajmniej 3. jeden do uziemienia, drugi do nagrzewnika i trzeci do czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety..............u mnie sonda lambda ma tylko jeden przewód...........

ale dziękuję za rady

pzodr

 

tylko jeden?? musza byc conajmniej 3. jeden do uziemienia, drugi do nagrzewnika i trzeci do czujnika

 

nie muszą i nie są ... 1 generacja Altim w większości wypadków miała sondy 1 przewodowe ... w niektórych modelach były tzw. heated oxygen sensors ... czyli sondy 4 przewodowe ... tak samo jest np. w Camaro, występują sondy 1 lub 4 przewodowe ...

 

w Altimie także mam sonde 1 przewodową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jest ktoś kto zna temat altimy. Kolego moze jeszcze znasz zakres sondy lamda? Wtedy bez problemu ją znajdę

pozdr

 

zakres napięć sondy standardowy .... 0V - 1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam ALTIMĘ 2,4 manual z 1996r

Szukam sworznia wahacza przedniego,

 

Czy wie ktoś może od czego podchodzi: (model, rocznik)

ewentualnie kto może mi to sprowadzić w rozsądnych pieniądzach

Pozdrawiami czekam na pmoc

 

[ Dodano: Sob 23 Wrz, 2006 15:08 ]

goldek76, Witam, wymieniałeś w swojej altimie cały wahacz ze sworzniem?

Od jakiego modelu primery pasuje?

Pozrdawiam i czekam na odpowiedź

Grzegorz

gregbrys@op.pl

GG 7398320

 

[ Dodano: Sob 23 Wrz, 2006 15:21 ]

goldek76, Witam, wymieniałeś w swojej altimie cały wahacz ze sworzniem?

Azhrael, Od jakiego modelu primery pasuje?

Pozrdawiam i czekam na odpowiedź

Grzegorz

gregbrys@op.pl

GG 7398320

 

Witaj Azhreal,

Też mam takie autko jak ty, moje jest srebrne, ale też manualna skrzynia biegów, fabryczny spoiler, automatyczny szyberdach, manualna klima, tempomat itd.

Może wiesz jaki model europejski jest najbardziej "spokrewniony" z altimą?

konkretnie chodzi mi a sworzeń dolny wahacza

Pozdrawiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich. jestem od pół roku użytkownikiem Altimy 2,4l automat 1993r z gazem. Ostatnio nastapiła awaria, a dokładnie jakis problem z gazem który wywalił w drugą stronę i rozwalił całą obudowę filtra powietrza. W związku z tym proszę o pomoc w znalezieniu takiej obudowy, ewentualnie zamienników. dzieki i pozdrawiam wszyskich.

Paweł :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dziekuje za pomoc - przypasowala obudowa od 240 sx. pozdrawiam :D

 

[ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 12:30 ]

witam ponownie. potrzebny pasek klinowy do Altimy 2,4l automat 1993r - gdzie znajde taki ewentualnie jaki przypasuje?

 

[ Dodano: Sob 24 Lut, 2007 23:12 ]

i jeszcze jedno - moja Altima jak sie zagrzeje to ma problem z zapaleniem. Nie znam kompletnie przyczyny :( W czasie jazdy nie ma problemu, ale jak sie zatrzymam, to przy kolejnym jej uruchomieniu w wiekszosci przypadkow nie chce odpalic. Akumulator kreci ale nie może zaskoczyc. Po około godzinie czasu (jak porządnie ostygnie) nawet jak akumulator jest juz słaby, pali na dotyk !!!? Prosze o pomoc w rozwiazaniu tej jak dla mnie zagadki. :zly:

 

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 16:34 ]

jakie świece będą najlepsze do jazdy nim na gazie oraz potzrebne przewody wysokiego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Ja mam co prawda młody model bo z 2006 roku, ale postanowiłem kupować części i inne w USA. Po przeliczeniu chyba jest taniej i w ciągu 10 dni mam w domu. No, jeśli tak szybko to i drożej nieco bo to przesyłka lotnicza. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to najlepiej mieć tam kogoś , kto wyśle prywatnie paczkę i napisze ze to używane. Łatwiej i szybciej na cle.

Ja mam tam rodzinkę a kolega ma warsztat samochodowy. To sami rozumiecie - nie ma problemu z częściami i szybkością.

Ja tak ściągam do swojej różne rzeczy: hak, klocki, oleje , filtry itp. Na razie się nie psuje ale wolę części do wymiany mieć już u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...