Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Ciśnienie w spryskiwaczu tylnej szyby


Gość czaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po przerwie,

 

Jakiś czas temu rozbudziłem wątek położenia tylnej wycieraczki i Wasze rady mam zamiar wkrótce (przy plusowej temp.) zastosować. Jednak do tego doszła kwestia siśnienia spryskiwacza na tylnej klapie - nie spryskuje, tylko leje po szybie. Efekt czyszczenia szyby daje się osiągnąć, ale...

 

Właśnie, jak jest u Was? Czy szyba tylna, tak jak przednia, jest spryskiwana czy oblewana niezbyt wartkim strumieniem płynu?

 

Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomcio1313

witam,

u mnie w k11 z 97 tez tylkna szyba jest tylko oblewana plynem a nie spryskiwana.

do tego z przodu w lewej dyszy prsyka tylko z jednego otworu, z drugiego leca jakies marne krople - moze macie na to lekarstwo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowoście szyba zawsze była "oblewana" a nie "spryskiwana".

Droga płynu od przodu auta do tyłu jest na tyle długa, że ciśnienie na początku musiało by

być na tyle duże, że silniczek musiałby być za***iście duży a po co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie w k11 z 97 tez tylkna szyba jest tylko oblewana plynem a nie spryskiwana.

do tego z przodu w lewej dyszy prsyka tylko z jednego otworu, z drugiego leca jakies marne krople - moze macie na to lekarstwo?

pozdrawiam

Potwierdzam, u mnie tylna szyba też jest tylko oblewana, choć płynu leci całkiem sporo.

Co do dyszy z przodu, można je przeczyścić igłą, jeśli zapchana jest dysza, to może pomóc (zresztą regulację ustawienia dyszy też robi się przy pomocy igły ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomcio1313

przepychalem igla bo wlasnie w ten sposob ustwialem dysze i niestety to nie zlikwidowalo mojego problemu. jak zrobi sie cieplej to podjade na stacje i dmuchne powietrzem :)

oby pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ze spryskiwaczem tylniej szyby,slabe cisnienie cos tam ciurkało na szyba ale bardzo słabo,przeczysciłem dysze igłą moze troszke leciało ale nadal słabo,postanowiłem to olac i zabrac sie za to wiosną.Odziwo pewnego dnia samo sie naprawiło wali z obydwu dysz ile wlezie pryska jak szalone.Moje zdanie jest takie ze to wcale nie mosi byc zapchan dysza tylko poprostu przewody mogo miec jakis syf w sobie i po jakims czasie sie udrożnią same :):):):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziwne. U mnie tylnia szyba jest spryskiwana. plyn jest pod takim cisnieniem ze sie odbija od wycieraczki i chlapie spora czesc klapy i przechodniow :P

natomiast co do przedniej szyby to kazdy z 4 spryskiwaczy spryskuje jak chce i gdzie chce i kiedy chce. czyszczenie igla nie pomaga. :| jakies propozycje? wyciagnac i konkretnie przeczyscic czy darowac sobie i kupic nowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
natomiast co do przedniej szyby to kazdy z 4 spryskiwaczy spryskuje jak chce i gdzie chce i kiedy chce. czyszczenie igla nie pomaga. :| jakies propozycje? wyciagnac i konkretnie przeczyscic czy darowac sobie i kupic nowe? :)

 

Looknij tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...