Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wyjmowanie szyb z przednich drzwi


Gość czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgleu na fakt, iż wiosna (przynajmniej kalendarzowa) się zbliża, więc warto przygotowywać się do kończenia projektu mojej Micry.

 

Chciałbym wyjąć przednie szyby i nie wiem jak to zrobić, aby ich nie uszkodzić. Przyznam, iż do tego raz podchodziłem, ale na oględzinach poprzestałem - doszedłem do wstępnego wniosku, iż trzeba wyjąć uszczelką wokół otworu okiennego, tylko problem z nią jest taki, iż ona wchodzi do prowadnic szyby - mam tę uszczelkę potraktować siłą?

 

Liczę na Wasze sugestie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Micrze ale może podobnie jak w Primerze.

Najpierw trzeba opuścić szybę do momentu, gdy śruby uchwytów trzymających szybę przykręcone do prowadicy pokażą się w 2 otworach, dzięki czemu można je będzie odkręcić, a następnie wyjąć szybę na zewnętrzną stronę drzwi wraz z uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre pytanko.

Ja planuję na wiosnę szybki przyciemnić no i aby porządnie to zrobić przydałoby się je wyjąć.

Ciekawe czy ktoś ma jakiś szybki bezbolesny sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Micrze ale może podobnie jak w Primerze.

Najpierw trzeba opuścić szybę do momentu, gdy śruby uchwytów trzymających szybę przykręcone do prowadicy pokażą się w 2 otworach, dzięki czemu można je będzie odkręcić, a następnie wyjąć szybę na zewnętrzną stronę drzwi wraz z uchwytem.

 

Jest dokladnie jak napisales.

Mialem przygody z wyklejajaca sie szyba z uchwytów w poprzednim micrusie.

Pierwszy raz kleilem na silikon do szyb ale puscilo po miesiacu.

Pozniej na klej do szyb (ten czarny) i trzymalo az do sprzedazy auta (a jestem pewny ze jakby sie rozkleilo to pewnie pani Agnieszka by zadzwonila z prosba o porade :mrgreen: )

 

Uchwyty sa przykrecane srubkami do mechanizmu podnoszenia.

Szybe trzeba ustawic na odpowiedniej wysokosci zeby akurat sruby byly widoczne w otworach technologicznych i juz :D

 

Tez sie zastanawialem nad delikatnym przyciemnieniem tylu ale o ile szybki w tylnych drzwiach (a w poprzedniej micrze 3D mialem tylne uchylne - zero problemow z demontazem) latwo wyciagnac i okleic folia nawet we wlasnym zakresie, to z tylna szyba juz samemu pewnie nie dalbym rady a szkoda mi bylo pieniazkow :wink: na usluge u sciemniaczy :P

Poza tym w obecnej mam lekko dymione fabrycznie szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z klapą to faktycznie można mieć problem z wyklejeniem a zdejmowanie jej chyba raczej nie wchodzi w grę.

Filip zgadamy się i razem damy radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mie też szyba puściła i wypadła z uchwytów :sad: ale jeszce się za nią nie brałem. Czekam aż się ociepli :), kupiłem specjalny silikon do klejenia luster ale widzę że będę musiał kupić ten specjalny klej do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem specjalny silikon do klejenia luster ale widzę że będę musiał kupić ten specjalny klej do szyb.

Eeee tam po co, u mnie też puścił ten silikon i żadnego specjalnego kleju nie kupowałem. Tylko ustawiłem dobrze szybe i kropelke z jednej i drugiej strony szkła i trzymaaaaaa jak powinna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...