Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przepustnica


Gość Dudek102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dudek102

Mam problem i nikt w Słupsku nie potrafi mi odpowiedzieć, sprawa dotyczy Micry 1993 K11. Jestem po dwóch wymianach przepustnic, za każdym razem miałe około 8-9 miesięcy spokoju i znów pojawiały się te same problemy. Otóż silnik na wysokich obrotach pod koniec biegu szarpał szlochał i generalnie nie ciągnął jak trzeba, musiałem odczekać kilkanaście minut i znów mogłem ujechać kilka kilometrów by znów pozostawić auto. Za każdym razem eklrktycy i mechanicy w Słupsku zdiagnozowali przepustnicę - kupiłem już dwie a teraz ta trzecia która również zaczyna się chyba się psuć, choć tym razem objawy są inne - gdy silnik jest zimny to się dławi, jak go trochę przegonię to dławienia i szarpania ustępują - fakt nie są to takie objawy jak poprzednie - wtedy nie mogłem jeździeć musiałem stanąć i schłodzić silink. Pytanie jest takie - co może uszkadzać przepustnicę i ile jeszcze będę musiał je wymieniać - może to komputer, nie wiem..pomóżcie specjaliści, bo jestem na was skazany... omputer wykazywał poprzednio blędy w przepustnicy i po skasowaniu pojawiały się ponownie.

czekam także na gg 5754911. Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może się przepustnica zepsuć :?: :mrgreen:

chyba raczej czujnik położenia przepustnicy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dudek102

No takt o dlaczego trzech najlepszych z najlepszych w mieście Słupsku taką postawiło diagnozę, a gdzie jest ten czujnik, czy to mieści się gdzieś w urzędzeniu - przepustnica z przepływomierzem - czy gdzieś indziej. ile to kosztuje ?

Spróbuję może to to.... pompa paliwa i sonda lambda była podmieniana - to nie to...teraz jeden z zaufanych aczkolwiek mnieco uwstecznionych mechaników wziął się za rozebranie poprzednio zminionej przepustnicy i czekam na werdykt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ten czujnik

czujnik połozenia przepustnicy jest zamontowany z lewej strony przepustnicy dokladnie na jej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może już ta 2 przepustnica było OK, tylko kble przed kostką się poprzecierały. I dlatego co chwile wywala błędy. Najprościej to odpinać kolejne czujniki i sprawdzać na autodiagnostyce (komputerze). Ktoś na forum już tak miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dudek102

Na razię dzięki, jutro rano jedę do gościa zobaczę co powie, powiem niech poszuka czujnika i obejrzy kable, kostkę - a co może jeszcze być a świece trójelekrodowe nie szkodzą bo zamontowałem takie bo trochędziwnie mi pali - zawsze musi zakręcić kilka razy albo z gazem to wtedy tak ale świce nie pomogły - pali tak samo - tak dla innych - świece to nie wszystko. Aha mam jeszce jeden problem - brakuje odpowietrzania w baku paliwa - jak odkęcam kurek to syczy powietrze a czasem odbija też pistolet na stacji paliw co z tym fnatem - czy nie ma to związku z przepustnicą - a magnetyzer - zamontowałem na przewodzie paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na australijskiej stronie Cisco's Micra Files w dziale "częste uszkodzenia" jest informacja o uszkodzeniu przepływomierza. Piszą tam, że często pomaga poprawienie lutów w układzie elektronicznym. Jest tam nawet dokładna instrukcja jak takie coś zrobić w silniku CG13DE (nie wiem czy silnik 1.0 ma podobny układ). Tutaj krótka informacja o uszkodzeniu a tutaj bezpośredni link do dokładnej instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jedna myśl, mówisz że jak pogonisz to jest przez jakiś czas OK, bo wypalisz cały nadmiar paliwa z układu dolotowego, a to znak, że Ci zalewa silnik i dlatego też z zapalaniem są problemy. A sugerując się zasysaniem podczas otwierania wlewu to przypomina mi się moja usterka. Ale nie wiem czy w Micrze jest przed szyną wtryskową taki mały regulator ciśnienia paliwa. U mnie on dawał w kość i zalewało silnik i nikt nie mógł prze pare miesięcy rozw, problemu aż trafiłem na zwykłego mechesa, któryt bez komputerów ani innych wynalazków elektroniki zdiagnozował w 10 min i naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...