Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Sprzęgło czy łożysko oporowe?


Gość Schumi03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Schumi03

Od jakiegoś czasu podczas jazdy słysze w swojej Micrze podejrzane piski dochodzące z lewej strony samochodu. Myślałem, że to może łożysko albo coś innego w zawieszeniu, ale pojechałem do serwisu (nie ASO), gdzie miły pan mechanik stwierdził, że to sprzęgło. Troche trudno mi w to uwierzyć, więc pytam Was :smile: Dodam jeszcze, że od początku gdy mam ten samochód pedał sprzęgła chodził niesamowicie ciężko. Za kompletne sprzegło Valeo życzą sobie 420 PLN (+ 300 robocizny) i średnio podoba mi się ta perspektywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo coś... Jak świszczy ze sprzęgła to to możę być łożysko oporowy.

W momęcie jak naciskasz na pedał sprzęgła to swisty wycisza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość po_co_mi_nick

o właśnie mam taki problem, jak wcisnę sprzęgło to cichnie ale na puszczonym to coś świszczy.

Mam przejechane ok 182 tyś. km a sprzęgło wymieniałem przy ok 140 tyś.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Nie jest to dźwięk jednostajny, nie piszczy bez przerwy, tylko od czasu do czasu (mimo wszystko dość często). A sam dźwięk przypomina... hmm no nie wiem... jakby ktoś wkręcał nakrętke ? ( :wink: tylko takie skojarzenie przychodzi mi do głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki objaw to ja mialem jak mi poszly łożyska w skrzynibiegów a nie sprzeglo czy oporowe :wink:

doładnie jak wciskasz sprzęgło to łożysko oporowe jest w uzyciu i wtedy je słychać

a cichnie skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shumi... cos cie drogo za ten komplet Valeo pan policzyl... w k10 i k11 jest to samo sprzeglo o ile sie nie myle (taki sam komplet) a ja za komplet placilem niecale 250zl 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja za komplet placilem niecale 250zl

 

Po tyle właśnie widziałem jak chodzi na allegro. Cały komplet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Lawina zapewne masz rację, ale niestety jeśli chodzi o K11 to z silnikiem 1.3 (a taki jest w moim nismo) jest inne sprzego niż w 1.0. Zastanawiam się tylko czy pozostaje mi zbierać kase na nowe sprzęgło, czy da się ten problem jakoś inaczej rozwiązać....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

No dobrze niech i tak będzie :smile: Jeśli to rzeczywiście łożysko oporowe tak jak mówicie, to jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu poza wymianą kompletnego sprzęgła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak... za samo lozysko pewnie bedziesz musial zaplacic cos ~100zl... ale sam widzisz ile kosztuje robocizna... wymienisz teraz samo lozysko... za robocizne tyle samo zaplacisz...

musisz sobie zadac pytanie, czy sprzeglo jeszcze dlugo wytrzyma... bo jesli za rok bedziesz musial wymieniac, to znowu pieniadze za robocizne poleca... ja przezornie przy okazji wymiany skrzyni biegow caly komplet wymienilem, chociaz tylko lozysko mi szuralo, a sprzeglo jeszcze by troche pojezdzilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja 3 lata temu naprawialem skrzynie i mialem luźne spreżynki na tarczy sprzeglowej wiec przy okazji skrzyni wymienilem samą tarcze. mialem takie same objawy co ty tzn. coraz bardziej cos szumialo i huczalo- mialem do wymiany 3 lozyska SKF w skrzyni+ tarcza sprzegla i uszczeniacz walu za czesci i robocizne zapalacilem cos kolo 450zl i teraz jest cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...