Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Zacina się pierwszy bieg


Gość Dariusz Nikiel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz Nikiel

Czy ktoś z Was miał problem z zacinaniem się pierwszego biegu. Kilka razy zdarzyło mi się to. Objawy były takie, że po ruszeniu nie mogłem wyrzucić jedynki. Nie jest to zjawisko powtarzające się systematycznie, ale od czasu do czasu. Zaznaczam, że sprzęgło wciskam do końca:-) Wszystkie biegi z dwójki w górę wchodzą idealnie. Jedynka wchodzi bezproblemowo, ale jak już powiedziałem mam czasem problem z wyrzuceniem jej ...

Jakieś sugestie ? Dodam jeszcze, że po takim zacięciu wyrzucam jedynkę ale z dużym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze wstecznym ?? niektóre skrzynie nie mają synchronizowanego pierwszego biegu i w momęcie gdy sprzęgło sie nie rozłączy do końca są problemy z ich wrzuceniem. :] Wsteczny na 100% masz nie synchronizowany nie wiem jak z jedynką dlatego pytam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemo_78

Witam

 

W moim autku micra '99 mam chyba podobnie. NIe wrzucę jedynki jeśli samochód nie zwolni do prędkości rzędu 10 km/h lub mnie. Ogólnie sprawa wygląda tak że czuć opór przy próbie wrzucenia jedynki. Dowiadywałem się w ASO i stwierdzili że to brak synchronizacji i tak ma być.

Korzystając z tego wątku podczepie się i zapytam czym może być spowodowane trudne wrzucenie 2-ki. Ogólnie sprawa wygląda następujące że czasami muszę się posiłować z gałką mi wrzuce 2kę. Zauważyłem że czasami lepiej wchodzi jak jakpierw wyluzuje i dobiero z pozycji biegu jałowego wrzucem 2kę

Dodam że pozostałe biegi wchodzą bez bólu.

 

 

/Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariusz Nikiel

Wybaczcie, że jestem upierdliwy ale ja wyraźnie napisałem, że mam problem z wyyyyyyyyyrzuceniem, a nie wrzuceniem jedynki. Jedynka wchodzi dobrze, ale zacina się przy wychodzeniu z jednynki na luz. Wszystkie pozostałe biegi chodzą super, wsteczny też. Czasem muszę dwa razy nacisnąć sprzęgło ale wchodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...