Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

B-11


Gość Misiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim NISSAN-o maniakom,ludzie czy ktoś ma jeszcze takiego NISSAN-a jak NISSAN SUNNY B-11 proszę o kontakt maik18@interia.pl bo ja właśnie się wziołem za remont takiego i potrzebóję drobnostek kilku pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colombo68

Witam ja posiadam takiego nissana ale mam go dopiero 10 dni i nic onim niewiem jest to mój pierwszy japoniec i to dieselek .szukam jakiegos info na temat B11.MOŻE COS WIESZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja ci mogę powiedzieć ogólnie to te nissany są wpożądku ja mam z silnikiem benzynowym + gaz ale idzie maszynka i do t4ego ma już przejechane 510 000 i tylko troszkę kopci ;) aha a masz jakieś dodatkowe części do tego nissana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moi rodzice sa pierwszym właścicielami b11 z 86r, 1,7d. Autko nie do zajechania, ma ponad 300,000 obecnie. Nie mamy do niego żadnych manuali, rzadko kiedy trzeba coś przy nim robić. Ale fura miała zawsze świeży olej i do dziś leje się do niego tylko sprawdzone paliwo.

 

gorąco polecam wszystkim zastanawiającym się nad takim modelem.

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co by Cię interesowało ,miałem kiedyś takie autko i coś tam jeszcze bym znalazł to był 1500 benz. w nadwoziu coupe. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Od dwóch miesięcy jestem dumnym ;-) posiadaczem B11 1.7D z 1986 roku. Jak na razie musiałem wymienić tylko bezpiecznik ogrzewania szyby tylnej i dolać oleju do silnika. Zobaczymy jak będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko czemu piszecie w topicu o B11? :P

 

A a propos mojego B11 - znowu musiałem wlać oleju i to było całe 2 litry. Niepokoi mnie aż taki apetyt mojego dieselka na motor oil... Czy to normalne w 20-letnim aucie, że po około 2,5 tys. musiałem dolać 2 litry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

morbid w jakim stanie masz przednie fotele? interesuje mnie siedzenie kierowcy bo moim N13 jest ono zaspawane wiece nie mam regulacji pochylenia oparcia a ze przewaznie jezdze sam to mi wszystko jedno od jakiego modelu jest siedzenie!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Sunny B11 1.7D;

dostałem go 'w prezencie' od brata we wrześniu;

wymieniałem już w nim alternator (na używkę oczywiście) wyrzuciłem automat od świec żarowych (przez popsuty automat padł alternator); do tego amorki przednie, przegub zewnętrzny, poprawki blacharskie (był po puknięciu); uszczelka pokrywki zaworów; tłumik końcowy z kawałkiem rurki i dwururka za kolektorem;

obecnie trwające prace to przemycie silnika z oleju celem lokalizacji wycieków oleju, przed jego wymianą, 'odnowienie' instalacji szczęk hamulców, nowe bębenki, hamulec awaryjny.. do wakacji czeka mnie jeszcze wymiana lewego progu tylne amorki i sworzeń tylnego wahacza... :D

z mniej potrzebnych 'napraw' dorzuciłem autoalarm z centralem i radyjko plus głośniczki we drzwi i soprany na desce... przymierzam się też do lekkiego wytłumienia drzwi..

 

co do wrażeń z jazdy -> auto ma zaj#$@!$%#$ kopa ;D jest bardzo lekkie i dynamiczne;

kierowanie jest precyzyjne, mimo iż kierownica 'chodzi' znacznie sztywniej niż w nowszych autach, ale to chyba normalne..

dodam jeszcze, że auto było katowane przez mojego brata biopaliwami, i zimą zeszłego roku odmówiło przez to współpracy (świece się przegrzał, rozpadł wspomniany aparat i alternator) -> bo kto normalny 'budyń' do ciągników leje w nissanka ?? :kosci:

 

na koniec mam prośbę -> jeśli ktoś jest w posiadaniu niepotrzebnego zegarka (mierzy czas) analogowego do takiego nissanka jak mój to bardzo bym reflektował go nabyć, najlepiej razem z ramką, od radia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze B-11 1.7D, napiszcie mi, ile Wam palą Wasze słoneczka. Moja 11 pali coś pod 7 litrów ON na setkę, przy mieszanym cyklu, z przewagą trasy! I nie jest tak, że zawsze bardzo ją gazuję. Sami wiecie, że z tego staruszka wiele się nie wyciągnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze B-11 1.7D, napiszcie mi, ile Wam palą Wasze słoneczka. Moja 11 pali coś pod 7 litrów ON na setkę, przy mieszanym cyklu, z przewagą trasy! I nie jest tak, że zawsze bardzo ją gazuję. Sami wiecie, że z tego staruszka wiele się nie wyciągnie ;-)

 

mój nissanik nie spala więcej niż 6 litrów w trasie, a gazuję niemiłosiernie... :P

bo w porównaniu do innych aut, którymi jeździć miałem okazję ('92 astra 1.4l; '04 transit 2.0l TD; '96 transit x.xD; '98 lublin II x.xD; '94 corsa 1.2l; '88 golf II 1.6l D; i jakiś poldek truck do tego, być może coś jeszcze, czego nie pamiętam... aaa!! jeszcze punto na kursie oczywiście :D i jakieś cinqueciento...)

to B11-tka to ogier nieokiełznany :P po prostu rwie się do jazdy i pedał sam w podłogę wchodzi, żeby tylko wyrwać na światłach :D :D

a poważniej to wyciągnąłem nim wczoraj 160km/h :!: (przynajmniej tyle licznik wskazywał), gdzie podobno jego Vmax to 140km/h..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek padła mi uszczelka pod głowicą :/ Przy okazji naprawy wymienię też rozrząd, tak na wszelki wypadek. Mój ma obecnie 277 tys km, ale trudno mi orzec, czy to jego oryginalny przebieg (wątpię w to ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegów z takim samym autem jak ja (sedan):

 

Czy wiecie gdzie można, jeśli w ogóle można, dostać te listwy/uszczelki bocznych szyb, te takie na dole szyby, dosyć szerokie, z metalowym paskiem blaszki w środku od zewnętrznej strony chromowane (łączące się z chromowanym paskiem).. :?:

 

za wszelką pomoc będę bardzooo wdzięczny ;)

muszę wymienić je po obu stronach na całej długości, bo obecnie woda leje się do wnętrza drzwi (na szczęście te są dosyć dobrze zabezpieczone czarną maźą) i wiaterek hula w tych drzwiach przy większych prędkościach, dając bardzo niemiłe efekty zagłuszające radio;

ale z tyłu, przy trójkątnych szybach to już w ogóle masakra, pod uszczelkami pełno śmieci typu liście nasiona klonu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z uszczelką Ci nie pomogę. Zapytam Was za to na jakich oponkach jeździcie. Chodzi mi właściwie o rozmiar. Ja mam 165/70/R13, a Wy?

 

[ Dodano: Wto 11 Gru, 2007 18:37 ]

Hurra, po 8 miesiącach doczekałem się wreszcie mojego suniaka :D Zauważyłem jeden problem. Po zapaleniu świateł podświetlenie tablicy z zegarami jest OK, ale po kilku sekundach gaśnie żaróweczka z lewej, potem następna i zostaje tylko jedna podświetlająca wskaźnik temperatury. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania?

 

[ Dodano: Sro 13 Lut, 2008 21:27 ]

Czyżby pozostałe B11 z forum umarły? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem nowy i zielony zeby pozniej niebyło, ale chyba odpowiedni topic wiec nie powinno byc tak źle.

 

Od jakiegos czasu jestem posiadaczem B11 '83 1.7D i mam kilka pytan, mam nadzieje ze ktos bedzie potrafił na nie odp;)

 

Mianowicie, szukalem tych nissanow w necie ale niegdzie nie znalazlem go w kolorze takim jak moj, czy ktos z was posiada go, albo widzial w kolorze kości słoniowej? Moj tata kiedys kupił go od pierwszego własciciela i od tamtego czasu jest u nas w rodzinie a kolor jest bardzo nietypowy. Pisze o tym bo powaznie zastanawiam sie (przy drobnych naprawach karoserii, lekko rdzewieje z racji wieku, nadkola itp.)nad zmiana lakieru i niewiem czy ten jest orginalny?

 

Drugie to...silnik jak pisalem dieselek 1.7 chodzi jak marzenie, nigdy niebyło z nim problemu, zawsze zadbany, w sumie nic tam chyba wiekszego niebyło wyminiane poza olejem oczywiscie, ale troche mało mocy, opłaca sie wymieniac na wiekszy? i silnik od np 240SX bedzie pasował?

 

Odrestaurowywał juz ktos z was taki samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo :D masz już mocno leciwe i nietypowe autko, więc dbaj o nie, po drugie primo :D w temacie wzmacniania silnika to w Twoim przypadku mija się z celem (można wszystko tylko kwestia kosztów i czasu...), Jest duża szansa na to, że CD20 (następca Twojego CD17) będzie pasował (CD20 to modernizacja CD17) ale jak dla mnie bez sensu operacja (napewno przy okazji wyszłoby z 1000 pierdół przez które miałbyś już dość tego autka)...

 

Co do koloru to wychodziły one w kolorze właśnie takiej kości słoniowej (znajomy miał takiego)...

 

Temat odrestaurowywania - droga przez mękę jeśli w porę wszelkich nieprawidłowości nie usuniesz i doprowadzisz do zaniedbania... Po pierwsze blacharka - na tym nie wolno oszczędzać (oczywiście jeśli chcesz tym jeździć i cieszyć się posiadaniem nietypowego już rodzynka). Części mechaniczne (silnik i skrzynia) ogólnie dostępne (zawsze można przerzucić cały CD17 z nowszego N13). Nie wiem jak z elementami zawieszenia ale to też wydaje się być do ogarnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Eksterminator

Też jestem posiadaczem B11 ;)

Ma power ta zabawka :diabel2:

 

Podczas rajdowania przywaliłem bokiem o krawężnik i jego wiek dał o sobie znać... B11 ma słaby punkt - otwór na przewód hamulcowy (koroduje dookoła :zly2: ). Przekosiło mocowania wahacza i kawałek podwozia przez to. Musiałem odkroić go trochę żeby to naprawić ... 3 tyg. mi się z tym zeszło... A wszyscy mówili, że "tego nie da się zrobić"... :fuckyou2:

 

Przydałyby mi się do niego nowe blachy :/ - progi w zasadzie już nie istnieją, błotniki się sypią i drzwi zaczyna brać - reszta całkiem OK.

Szkoda go złomować, bo na to nie zasłużył :606: Podwozie ma jeszcze całkiem dobre i jeździ rewelacyjnie ;)

 

Jeśli ktoś wie gdzie można do niego kupić blachy w rozsądnych cenach (lub ma jakieś przyzwoite z odzysku) to pisać do mnie !

Wiecie może czy europejskie blachy będą pasowały do japońskiej wersji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...