Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wolno schodzące obroty


Gość lukas.nis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas.nis

WITAJCIE.JESTEM TU NOWY. I MAM TAKIE PYTANIE OTÓŻ MAM N15 1.4 BEZ LPG WOLNE OBROTY TO OK 800 OBR/MIN (SILNIK ROZGRZANY) JAK DODAM TYLKO TROCHĘ GAZU I PUSZCZĘ TO OBROTY NIE CHCĄ ZEJŚĆ DO 800 OBR/MIN TYLKO SĄ NA OK. 1200 OBR/MIN I DOPIERO ZEJDĄ PO OK.2-3 SEK. CO TO MOŻE BYĆ? CZYŚCIŁEM PRZEPŁYWKĘ I PRZEPUSTNICĘ TAKIM SPECJALNYM SPRAYEM ALE NIC NIE POMOGŁO.Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FACHOWE RADY.

DZIĘKI. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że dodajesz i puszczasz ten gaz na luzie tak?

Powodem takiej sytuacji jeśli na pewno masz sprawny przepływomierz, jest silniczek krokowy. Można go wyczyścić jeśli nie jest uszkodzony, lub wymienić. To on odpowiada za obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY ZA NIEDOKŁADNOŚĆ ALE OCZYWIŚCIE ,ŻE NA LUZIE :?

no to jeżeli na luzie, to problemem na bank jest silniczek krokowy. Jeżeli nie jest uszkodzony, trzeba go dokładnie, ale delikatnie wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie....

 

powiedziccie czy po czysczczeniu krokowca i przepustnicy, trzeba jakos regulowac komputer?

wymontowalem, wyczyscilem krokowca i przepustnice

 

samochod mi juz nie gasnie (kiedys gasl ale jak przeczyscilem krokowca to juz OK) ale teraz podczas hamowania i jak na luzzie jest samochod to obroty spadaja do 900 ALE przez jakies 2-3 sekundy obroty zatrzymuja sie na 1100-1200....i dopiero spadaja do 900 obrotow

 

jak to zniwelowac..? czy ma to wplyw na spalanie?

zaznaczam ze nie ma to znaczenia na LPG czy tez benzynie......na tym i na tym to wystepuje....

 

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu przepustnicy też mi słabo spadały obroty. Okazało się że po myciu bęzyną ekstrakcyjną wymyłem smarowanie przepustnicy. Domykała się na samym końcu wolniej. Nie było widać że się nie domyka całkowicie ale jak jej pomogłem palcem to od razu obroty spadały. Wniosek: trzeba przesmarować przepustnice (tą ośkę). Mniejsze tarcie, przepustnica swobodnie działa i domyka się od razu po zdjęciu nogi z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...