Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sonda lambda w 2.0 - jak zmierzyć napięcie


Gość Krzysiek_21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek_21

Witam. Mam pytanie jak sprawdzić sonde lambda tzn. dokladnie gdzie podlaczyc woltomierz (jest wtyczka od sondy ale czy mozna ja odlaczyc a potem uruchomic silnik :? ) sonda 3-przewodowa, samochod Primera 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Witam. Mam pytanie jak sprawdzić sonde lambda tzn. dokladnie gdzie podlaczyc woltomierz (jest wtyczka od sondy ale czy mozna ja odlaczyc a potem uruchomic silnik :? ) sonda 3-przewodowa, samochod Primera 2.0.

 

Użyj opcji SZUKAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jesli podlaczysz sie rownolegle do sondy bez wypinania jej z ukladu elektrycznego - wystarczy kawalek igly lub szpliki i dopiero do tego podlaczyc woltomierz a drugi biegun bezposrednio do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kostkę bezposredni sięwbijaj woltomeirzem, kabel czarny odpowiada za napięcie ktore powinno byc w zakresie 0,7 do 0,9 V dla zdrowego silnika.

Objaw typowo walniętej sondy lambda to jak ma ona przeskoaki np ma 0,7V a po chwili spadek na 0,02V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stwierdzeniu przez diagnostę, że jest za bogata mieszanka zainstalowałem woltomierz i jeździłem z nim dwa dni. Wyniki są następujące:

1. Wolne obroty - oscylacja 0 - 0,8 V / 1 sek.

2. Normalna jazda - 0,3 - 0,7 V / ok. 0,5 sek.

3. Ostre wciśnięcie gazu - 0,8 V nonstop.

 

Wszystko co znalazłem w necie i w manualu do P11.144 dotyczy systuacji nr 2, która wydaje się być prawidłowa.

Reszty nie jestem w stanie zinterpretować, może mi ktoś pomoże?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_21

Dzieki chlopaki bede probowac tak jak kolega wyzej z woltomierz umieszczonym przez jakis czas i poobserwuje wskazania. Chodzi o wychwycenie momentu gdy auto zaczyna slabnac, czasami szarpac i tez potrafi zgasnac ( nawet w trakcie jazdy samochod potrafi tak sie zmulic i gasnie nie tylko na wolnych obrotach).Nie wiem czy to lambda ale od czegos musze zaczac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...