Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Rozmiar podkładki miedzianej przy korku spustu oleju


Gość Wieża

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

tak jak w temacie - może ktoś wie jaki rozmiar ma miedziana podkładka pod korkiem spustu oleju w silniku 1,4 ?

 

auto tydzień temu kupione i trzeba wymienić płyny ustrojowe ...

 

szukajka nic nie pokazała, w książce też nie znalazłem ...

 

pozdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakimś Oplem tu mi pachnie... :D zmieniałem oliwę niedawno szkoda że wcześniej nie zapytałeś :) u mnie ta podkładka też jest trochę zmaltretowana ale nic mi nie cieknie więc narazie olałem sprawę :) myślę że długo jeszcze wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakimś Oplem tu mi pachnie...

 

No co, no co, nie można ? :roll:

 

Almera jest teścia, ale ja też trochę jeżdżę, więc i przy ekploatacji pomagam ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jaki rozmiar ma miedziana podkładka pod korkiem spustu oleju w silniku 1,4 ?

Do Nissana jest dosyć charakterystyczna ta uszczelka pod korek spustowy oleju. W środku średnica 12 mm, ale najlepiej byłoby kupić zagniataną, wtedy byłaby pewność, że nie będzie się sączył olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? W sklepach Norauto są katalogi w których znajdziesz rozmiar podkładki.Za 3 sztuki zapłacisz w Norauto jakieś 5zeta.Chyba że w okolicy nie masz Norauto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat (sporo czasu minęło od ostatniej wypowiedzi na temat).

 

1) Może ktoś z Was podać dokładne wymiary podkładki korka spustowego oleju ?

W Szczecinie nie znalazłem Norauto, a handlarze częściami do Japończyków odsyłają mnie do Castoramy. Bez tych wymiarów nie kupię właściwej na pewno...

2) Czy wg Was po każdym odkręceniu korka spustowego oleju należy wymieniać podkładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież taka podkładka kosztuje w ASO ze 4 PLN-y.

 

A odpowiadając na jedno z pytań: ja wymieniam na nową przy każdej wymianie oleju.

 

Wymiary: otwór wewnętrzny - 11 mm, średnica zewnętrzna - 18 mm.

Co do grubości się nie wypowiem, gdyż nie dysponuję "zgiecioną" podkładką. Mogę jednak powiedzieć, że "zużyta" jest bardzo cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...