Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przegub zewnętrzny - wymiana


Felson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kłapie mi z prawej strony przegub zewnętrzny, będę go musiał w końcu wymienić. Z wiadomych powodów wolałbym zrobić to sam. Z tego co widziałem to np na Allegro można kupić same przeguby a nie całe półośki. Czy wymiana przegubu na półośce jest skomplikowana? Jakieś specjalne narzędzia? Mam książkę o naprawach Micry ale tam wspominają tylko o wymianie całej półosi.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub zewnętrzny można kupić bez problemu, również w sklepach z częściami. Kosztuje około 150-180 PLN w sklepie (we Wrocławiu po tyle mniej więcej są). Ceny dotyczą pewnie tysiączki, czy przeguby zewnętrzne w tych modelach się róznią nie wiem, jak się wymienia nie wiem (jutro pewnie zobaczę jak się zakłada półośke, ale to raczej nie to samo ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżam temat bo przymierzam sie do wymiany, wszelkie uwagi, przestrogi i ilustrowane pomoce naukowe mile widziane :D , wymieniam dwa bo obydwa stukają ale tylko przy maksymalnym skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana dosc prosta. wiec tak:

 

luzujesz sruby kola.

podnosisz auto.

zdejmujesz kolo

(jesli mozesz odkrecic nakretke na przegubie to polecam to zrobic na opuszczonym aucie. przydaje sie pomoc drugiej osoby do wcisniecia pedalu hamulca. jesli masz jakies alu czy z innych powodow nie jestes w stanie nasadzic klucza to zrob to na podniesionym aucie, zalecam szczegolna ostroznosc i takze pomoc drugiej osoby).

puknij delikatnie mlotkiem w przegub aby wyszedl z piasty. nie boj sie o gwint bo i tak juz do wyrzucenia.

odkrec sworzen wachacza, mala brecha lub noga wdus wachacz tak aby wyskoczyl sworzen.

odsun mc persona tak aby wyszedl przegub z piasty.

sciagij opaski z gumy przegubu

trzymajac polos zbij mlotkiem przegub z polosi.

powycieraj stary smar

sciagnij stara zawleczke z polosi

wcisnij nowa w przegub powinno byc miejsce

jesli nie to zaloz na polos

zaloz nowa gume. przesmaruj troche smarem zeby lekko poszlo

delikatnie wsun polos w przegub tak aby nie uszkodzic i nie zsunac zabezpieczenia.

pomoz sobie mlotkiem pukajac przez drewniany klocek.

jesli przegub juz wszedl i nie zsuwa sie, naloz duzo smaru zaloz gume i zacisnij opaski

przysun sobie mc persona naceluj przegubem na piaste.

wcisnij wachacz i wloz sworzen w zwrotnice.

dalej to juz chyba wiadomo ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby już kupione, jutro się zabieram za wymianę, mam nadzieję że pójdzie tak łatwo jak piszesz, jedna rzecz mnie zastanawia, taka mała podkładko-sprężynka w kształcie niepełnego okręgu, gdzie się ją zakłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na taki rowek na polosi. tylko uwazaj jak bedziesz wciskal polos wprzegub zeby ci sie nie zgial zsunal czy cos w tym stylu. u mnie chyba cos mu sie stalo po pewnym czasie spadl i polos mi 2 razy wypadla co skonczylo sie ukrecona manszeta

tzn temu czemus nie przegubowi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno ja nie wyciagalem. nie ma sensu. dojscie jest dobre wszystko widac. bedziesz sie bawil ze spuszczaniem oleju???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już po operacji, poszło gładko i bez większych problemów, jednak wymiana na wyciągniętej półosi jest dużo szybsza, drugiej (dłuższej) nie mogłem wyciągnąć i zeszła mi prawie godzina zabawy z wciskaniem tego pierścienia/srężynki

w każdym razie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

napisze tutaj zeby nie zakladac nowego tematu:

 

jakie sa potrzebne klucze (rozmiary itp) do operacji zmainy przegubu? u mnie poszla oslona a nie wiem jak dlugo tak jezdzilem wiec chyba zmienie caly... :zly :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

No to teraz ja

 

Ostatnio zaczęło mi stukac podczas napędu przy skręcie w prawo stuk wyraźniejszy który doszedł z lewego przedniego koła, rzut okiem na lewy przegub, no i guma od przegubu pęknięta i przegub do wymiany.

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniej części do mojego modelu jest trochę zadki model spotykany na naszych polskich drogach i nie chcę kupić złego przegubu.

Dodam że jest to wersja z ABS.

Tak w ogóle to ten przegub który wchodzi zaraz tam gdzie koło to przegub zewnętrzny?

 

Pytanko jeszcze czy sam sobie z tym poradzę czy po wymianie przegubu musze jechać na ustawienie zbieżności.

Co oprócz kluczy potrzebuje na pewno smar tylko za bardzo nie wiem jaki i co się smaruje.

 

Nissan Micra K11, 1.4, 60kW, 82kM , 2000r, ABS.

EDIT

 

Podzwoniłem popytałem znalazłem dwie firmy GSP cena 85zł i Lobro cena 260zł czy orientujecie się może coś na temat firmy GSP? 

Kupiłem przegub szkoda tylko że nic nie wiedziałem o tej firmie.

Dam na wymianę mechanikowi krzyknął mi 40zl...

 

 

 

Edit

no i się pogmatwalo mechanik nie może wykręcić swoznia wahacza ani wybić śruby z tulei jedyne wyjście to wyciąć sworzeń

chyba że znacie inną metodę?

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...