Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona na katalizator gdzie dostać?


Gość panda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis na tym klubie. Mam nissana 1.8l rok 2000 r. 120 tyś km nakręcone.

Odpada mi powoli blacha ochronna katalizatota, ta pod kolektorem, po ostrzejszej i dłuższej jeździe przegrzały się miejsca gdzie są śróbki i jak zapala się auto to strasznie brzęczy; możliwe że to też przez rdzę, która u mnie jest wszechobecna... niestety

mam pytanie gdzie można taniej poza serwisem taką blaszkę otrzymać lub może ktoś wie czy wogóle jest potrzebna w tym miejscu i może ją po prostu sciągnąć.

poza tym mam mieć duży przegląd, czytałem te wszystkie posty, ale może ktoś mi napisze, jakie świece są do mojego auta najlepsze (bo moje padły po zalaniu złą benzynką) i jaki olej, a do tej pory miałem lany Schell syntetyk w ASO. Trzymajcie się! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ta blacha nie jest konieczna, bedziesz mial brzeczenie z glowy chociaz :) a jak sie upierasz to na szrocie moze ci sie uda od jakiegos innego samochodu podpasowac. katalizatory podobne sa w roznych markach wiec tylko musisz rozstaw srub trafic odpowiedni. ja jezdzilem kilka mies bez tej oslony bo brzeczalo i nic sie nie stalo :) a teraz nie ma kata i sie nie przejmuje

 

swiece kup NGK :) kazdy ci to powie, co do oleju lej dalej ten sam. jak najdluzej syntetyk jesli nic nie cieknie :) mozesz tez zalac castrol magnatec (mam i nie nazekam ;] ) lub motul albo valvoline. shell nie jest zly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki przyjmę dobrą radę, może spróbuje jeździć bez tej osłony, :D

nigdy nie serwisowałem poza ASO, ale zastanawiam się ile taniej wychodzi przegląd gdzieś u kogoś pozaserwisowego? :roll: czy też nie watro... i lepiej dopłacić i zrobić duży przegląd w ASO :?

poza tym auto mi strasznie całe rdzewieje i mnie złość ogarnia z tego powodu, mechanika spokojnie a blaszki do bani... :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociesze cie ze to kazdy nissan tak ma :P ja mam n15 coprawda... ale tez zaczyna juz rdza wylazic. co do przegladu to musisz sie wywiedziec, ja np robie sam wymiany. czasem z pomoca sasiada maniaka vw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...