Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan maxima 2l QX


Gość pozora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem wyzej opisanego modelu maximy z 1996, z automacztyczna skrzynia biegow.

Musz szczerze powiedziec ze pierwszy raz mam stycznosc z nissanem i automatyczna skrzynia biegow. Pokochalem te "malenstwo" od pierszego przelozenia.

Bylbym wdzieczny za podpowiedzi jakie oleje sa najlepsze do skrzyneczki i silnika, zebym nie zalal byle czego.

Z gory dziekuje z a podpowiedzi.

Milo dolaczyc do Waszego grona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak, do skrzyni automatycznej wlewamy plyn dextron III (chyba 8 butelek nie jestem pewien na 100%), do silnika olej najlepiej mineralny castrol 10W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika olej najlepiej mineralny castrol 10W-30

:evil: a czemu koledze lejesz minerala do silnika a nie np. syntetyka 10W60 Castrola :?: :?:

 

VQ nie lubi syntetykow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. czuje sie juz lepiej. naprawde. tam do diaska...autko za przystepna cene, a komfort... zapomnialem o wszystkim co przypominalo samochod, nie chce pamietac. łza szczescia kreci sie w oku, ktore widzi tak okazaly model nissana. pytania moje sa moze co poniektorym idiotycznie proste i dziwne, ale wole pytac i wiedziec.

wtedy usiasc tam gdzie twe cialo wlasciwie pasuje, odpalic, sound system, szosa, przeminajace obrazy w szybie pszechodza w jak najbardziej pozytywne wspomnienia.

patrzysz na ster

tam widnieje ci nissan.

ty jednak wiesz, ze to nie tylko nissan

to maxima....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. czuje sie juz lepiej. naprawde. tam do diaska...autko za przystepna cene, a komfort... zapomnialem o wszystkim co przypominalo samochod, nie chce pamietac. łza szczescia kreci sie w oku, ktore widzi tak okazaly model nissana. pytania moje sa moze co poniektorym idiotycznie proste i dziwne, ale wole pytac i wiedziec.

wtedy usiasc tam gdzie twe cialo wlasciwie pasuje, odpalic, sound system, szosa, przeminajace obrazy w szybie pszechodza w jak najbardziej pozytywne wspomnienia.

patrzysz na ster

tam widnieje ci nissan.

ty jednak wiesz, ze to nie tylko nissan

to maxima....

 

hehe dobre.

"...to nie nissan to maxima..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdze, to na czysto. jezeli chodzi o scislosc wciaganie mnie nie rajcuje, wole sposoby bardziej blizsze mojej naturze... to proste...posiadacz maximy jest na tyle wciagniety w silniczek cykajacy jak zegar na torunskiej starowce... dziala jak narkotyk miekki niczym zawieszenie w aucie o ktorym wszyscy wiedza wszytko (oprocz mnie).

dzis sprawdzilem co potrafi moja kruszynka...tu pisze od razu, ze nie jestem za pseudo sportową jazda, tylko komfortem i wygoda...

do komfortu jednak nalezy konkretne przyspieszenie, i to wlasnie przezylem....powiem krotko jest dobrze..nawet bardzo..ba...bardzo jestem zadowlony..

pytanie nasunęlo mi sie i z tym zwracam sie do Was bracia, o ile moge sobie pozwolic na spoufalenie tak malo dojrzalego w tym temacie czlowieka ze znawcami fury ktora ...no coz ...kocham mozna powiedziec...

do rzeczy...

zapalam silnik i przez sekundek pare (moze dwie) pali mi sie lampka przy skrzynce pod nazwa "power"...normalne to?...mysle ze tak, ale warto spytac...

dzieki bardzo...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...to znaczy, ze paląca sie lampka jest normalną rzeczą....

pozora jeśli nadal będziesz ukrywał/a pytania w poematach to nie dziw się ,że nie otrzymasz natychmiastowych odpowiedzi :roll:

proponuję abyś jakoś je oddzielał/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przedszkolak

Witam.

Od 1,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej opisanego modelu Maximy z 1998 - full wypas, z automatyczną skrzynią biegów.

Wydaje mi się, że pojemności są inne niż przy silniku 3.0 l lub 3.5 l. Leję syntetyk, a przejechałem ze 30000 km bez problemu. Spróbuję odzukać dane na temat płynu do skrzyni, ponieważ Nissan ma teraz przedstawicielstwo w Budapeszcie. Uważaj na alternator ponieważ było wezwanie serwisowe. Pozdrawiam, Przedszkolak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość WOJTUSMAXIMUS02
Witam.

Od 1,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej opisanego modelu Maximy z 1998 - full wypas, z automatyczną skrzynią biegów.

Wydaje mi się, że pojemności są inne niż przy silniku 3.0 l lub 3.5 l. Leję syntetyk, a przejechałem ze 30000 km bez problemu. Spróbuję odzukać dane na temat płynu do skrzyni, ponieważ Nissan ma teraz przedstawicielstwo w Budapeszcie. Uważaj na alternator ponieważ było wezwanie serwisowe. Pozdrawiam, Przedszkolak

 

a sa tu gdzies foty :?: hetnie bym sobie luknal jak ta furka wyglada :wink: pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...