Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Listwy w 100nx


Gość apocaLipsa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość apocaLipsa

Jak w temacie :)

Kupilam autko z odklejonymi niektorymi listwami.. chcialabym je jakos poprzyklejac, ale nie wiem jak, czym (klejem czy jakas specjalna tasma?) Ewentualnie gdzie takie cos moga zrobic? Dzieki z gory za pomoc

 

:509:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśmę kupisz w sklepach z materiałami lakierniczymi lub mieszalniach lakierów

jeżeli listwa jest częściowo odklejona należy ją odkleić całkowicie, po czym usunąć taśmę

z listwy i nadwozia przemyć zmywaczem antysilikonowym, może być benzyna ekstrakcyjna

następnie nakleić nowoą taśmę i przykleić listwę

ps. do usówania starej taśmy są dostępne specjalne krążki na wiertarke, nie niszczące lakieru

listwę najlepiej odciąć specjalnym nożykiem, nie odrywać ciągnąc za jeden koniec

ponieważ można ją w ten sposób uszkodzić ( może się rozciągnąć przez co nie będzie idealnie przylegać do nadwozia) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy o podgrzaniu opalarką zarówno listwy jak i nawdozia auta w miejscu klejenia w celu nadania klejowi miękkości i sprężystości tak by mógł całą swoją powierzchnią przylegać do obydwuch klejonych elementów. Po ostygnięciu będzie miał te same właściwości jak ten który przykleicie normanie bez podgrzewania. Pamiętaj tylko żebyś nie podgrzewała bezpośrednio taśmy dwustronnej lecz samą listwę przed nałożeniem taśmy i nadwozie w miejscu klejenia. O uszkodzenie lakieru opalarką nie musisz się martwić, bo ciężko jest to zrobić. Miłego klejenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

dziekuje za pomoc :) no moze jakos sobie poradze.. chociaz z tym podgrzewaniem to w moim przypadku nie da rady, bo nie mam takiego sprzetu.. chociaz kiedys w szkole uzywalismy chyba czegos takiego do rozpuszczania tinolu.. i wyjmowania elementow z plytek scalonych (a po co tam lutownica :P)

 

pozdro :wink:

 

Magdziola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze jakos sobie poradze.. chociaz z tym podgrzewaniem to w moim przypadku nie da rady, bo nie mam takiego sprzetu.. chociaz kiedys w szkole uzywalismy chyba czegos takiego do rozpuszczania tinolu.. i wyjmowania elementow z plytek scalonych (a po co tam lutownica

 

Co do opalarki to chyba nie mówimy do końca o tym samym. Opalarka w zasadzie wygląda dość podobnie do suszarki z tą różnicą, że daje bardzo wysoką temperature. Jaką to na dzień dzisiejszy Ci nie powiem, bo akurat nie mam takowej w domu, ale jak będze miał to zrobie fotke i napisze jakie ma parametry. Napewno będe miał na długi wekend majowy, bo potrzebna będzie mi do dłubania przy autku. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa
no moze jakos sobie poradze.. chociaz z tym podgrzewaniem to w moim przypadku nie da rady, bo nie mam takiego sprzetu.. chociaz kiedys w szkole uzywalismy chyba czegos takiego do rozpuszczania tinolu.. i wyjmowania elementow z plytek scalonych (a po co tam lutownica

 

Co do opalarki to chyba nie mówimy do końca o tym samym. Opalarka w zasadzie wygląda dość podobnie do suszarki z tą różnicą, że daje bardzo wysoką temperature. Jaką to na dzień dzisiejszy Ci nie powiem, bo akurat nie mam takowej w domu, ale jak będze miał to zrobie fotke i napisze jakie ma parametry. Napewno będe miał na długi wekend majowy, bo potrzebna będzie mi do dłubania przy autku. Elo

 

 

Ja nie mowie o suszarce, tylko o opalarce.. uzywalismy tego w szkole na zajeciach praktycznych (np. przy rozwalaniu telewizorow... suszarka raczej na niewiele by sie tu zdala :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uszkodzenie lakieru opalarką nie musisz się martwić, bo ciężko jest to zrobić. Miłego klejenia. Pozdro

tak, ale zależy to od jakości lakieru, mocy opalarki i sposobu jej użycia

ważne jednak jest żeby blacha nie była zimna, na słoneczku nie będzie problemu

 

Fakt sama tasma nie da rady i odleca a klej najlepiej do szyb samochodowych trzyma jak diabli nic tego nie ruszy a jest elastyczny

 

gdyby tak było to fabryczne też by klejem mocowali

wystarczy dobra taśma a klej punktowo na końcach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa
gdyby tak było to fabryczne też by klejem mocowali

wystarczy dobra taśma a klej punktowo na końcach :wink:

 

no i popieram :) nie bede sie bawic z jakims opalarkami :P ide dzis kupic tasme, dobry klej juz mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i popieram nie bede sie bawic z jakims opalarkami ide dzis kupic tasme, dobry klej juz mam.

Ja tylko coś Ci zaproponowałem żeby lepiej Ci taśma złapała a co zrobisz to Twoja sprawa. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide dzis kupic tasme, dobry klej juz mam

taśma też musi być dobra

co do kleju to s900 miał rację, klej do szyb jest OK.

ja tylko zaproponowałem, że wystarczy dać na końcach listwy mjędzy dwoma taśmami,

np. ze względu na oszczędność materiału czy też na ewentualne późniejsze ułatwienie

w zdjęciu listew ( przy lakierowaniu autka )

pozdrowki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supertrwaly poxipol

No nie wiem czy taki się nada. Najlepszy jest klej do szyb, bo po wyschnięciu jest nadal elastyczny a poxipol twardnieje na kamień. Nie zapominaj, że może Ci się przytrafić leciutkie dotchnięcie listwą o coś przy parkowaniu i elastyczny klej pozwoli listwie na delikatny ruch a twardy nie i poprostu listwa może Ci odpaść i zerwać kawałek lakieru. Nie wiem czy nie jest lepszy od tego poxipolu zwykły silikon i oczywiście mocna taśma dwustronna, ale nie taka z hipermarketu za 5pln tylko z normalnego sklepu z artykułami lakierniczyli. Z resztą sprzedawca Ci doradzi co i jak. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poxipol napewno odpada :shock:

 

tak jak wyżej pisaliśmy, klej do szyb

najlepiej podjechać gdzieś do warsztatu i poprosić o resztke zużytego kleju,

do szyb się nie przyda ale po przecięciu tuby powinien być dobry, wystarczy nałożyć śrubokrętem tak jak wyżej pisałem.

albo nowy za około 20 pare pln plus wyciskacz

klejenie nie jest wcale łatwe, powinno się udać za pierwszym razem bez poprawiania

pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

przykleilam dzisiaj dwie listwy na sama tasme dwustronna i sie dobrze trzyma :] ciezko byloby to zerwac. olałam już te wszystkie kleje... :oops: Jutro przyklejam kolejne dwie i gotowe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tylnej lewej listwy do 100 nx nie wiecie gdzie taką można dostać bo właśnie na jesieni taką kleilem na taśmę stustronną i zimą zgubiłem ją poczas jazdy i teraz to troszke nie teges. A tak wogóle to nektóre taśmy są jak gąbka i to mnie zgubiło w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
przykleilam dzisiaj dwie listwy na sama tasme dwustronna i sie dobrze trzyma :] ciezko byloby to zerwac. olałam już te wszystkie kleje... :oops: Jutro przyklejam kolejne dwie i gotowe :]

Wspomnisz nas na 2-3 miesiace jak przygrzeje +50C i listwy Ci odpadna jak zdechly snejk z wycienczenia.... szkoda ze bez kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...