Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

obrotomierz - nie rusza brak wskazan przy zimnym aucie....


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! w mojej primerze 2.0 SLX, automat SR20Di z 1993 roku mam problem z obrotomierzem...

 

mianowicie przy zimnym samochodzie - silniku obroty stoja na 0,

jak wlacze neutral by troszke podgazowac autko - to podskakuja, ale spadaja i dalej brak jest wskazan... dopiero po przejechaniu jakiegos odcinka i rozgrzaniu autka zaskakuja.

 

gdzie szukac jakiegos czujnika / linki, co prawdopodbnie szwankuje ?

 

 

pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys podobny przypadek w Oplu Astrze 1.7 TDI. Wina była alternatora.Alternator dawał prąd na obrotomierz i coś było nie tak z tym prądem i zrobili jakis mostek.Po tym obrotomierz raz stal na okolo 1500 obrotów, a innym razem działał normalnie.Juz dokładnie nie pamiętam ale chyba po jakimś czasie działał cały czas tak jak powinien.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

W aucie mojego tescia P10 2,0 SLX jest ten sam problem. Obrotomierz swiruje. Jutro bede kombinowal z tym obrotomierzem, macie jakis porady jak go wyciagnac, zeby nie popsuc :> Jak wyczytalem obrotomierz sterowany jest cyfrowo (zamist linki sa kabelki) ale juz predkosciomierz jest na linke. Najpierw odpiac linke od skrzyni, aby latwiej sie licznik wyciagalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ciezko wyczuc czy impulsy bieze z alternatora....

w ksiazcektora mam tak niejsasno napsiane jakos, ze chyba z aparatu zaplonowego bierze czy cus... bym dokladnie wiedzial, to moze bym sie jakos do tego dobral :->

Obrtotek sygnał dostaje z aparatu zapłonowego, kabelek niebiesko-czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

dokładnie, albo z aparatu albo z czujnika na wałku. Przecież to auto ma wtrysk i sygnał musi iść też do ECU. Wg mnie przyblokowana jest sama wskazówka i ciężko chodzi, dlatego musi przejsć większy prąd przez mechanizm żeby ruszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś już rozwiązał ten problem a jeśli tak to proszę o opis bo u mnie obrotomierz zaczyna dawac te same oznaki :(

 

[ Dodano: 17 Sie 2006, 21:15 ]

Bruneros co z Twoim obrotomierzem, udało Ci sie znalezc usterke?

 

Czyzby wszyscy zrezygnowali z obrotomierzy??? :shock:

 

[ Dodano: 30 Sie 2006, 20:32 ]

Ponawiam pytanie, moze jednak komus sie udalo cos zrobic z tym obrotkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wreszcie udalo mi sie dojsc co tak naprawde sie dzieje z tymi wskazaniami:)(bynajmniej u mnie) wszystko posprawdzalem a i tak zaprzeproszeniem g...... dzialalo:( dopiero jak zakupilem na allegro nowe zegary to wszystko sie uspokoilo:) okazuje sie ze to sam w sobie obrotomiesz wariowal:( tylko kak bedziecie kupowali nowe zegar to uwazajcie zeby kupic takie same bo ja jedne zakuplem i sa do bani bo nie pasowaly do mojej instalacj, z tego co wiem sa zegary NISSANA I firmy VDO takze musicie sprawdzic przed zakupem jakie posiadacie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...