Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

obroty - czy tak powinno byc ?


Gość marmor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem w mojej primerce taką dziwną rzecz na wolnych obrotach:

1. włączenie nawiewu = wzrost obrotów silnika :)

2. załączenie się wentylatora chłodnicy = wzrost obrotów silnika :)

3. włączenie świateł = SPADEK obrotów silnika. :shock:

Czy to jest normalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc. Wlaczenie swiatel nie wymaga zwiekszenia obrotow ale nastepuje pobor wiec nieco zwalniaja, co innego w przypadku nawiewu, klimy, ktore wymagaja znacznie wiekszego poboru - wtedy obroty rosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat jeszcze żyje to dodam, że włączenie np. dmuchawy gdy zapalone są światła mijania NIE powoduje wzrostu obrotów. Wzrastają jedynie, gdy światła są wyłączone. :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to wszystko...

 

Ale czy czasem nie miales ostatnio czegos zmienianego?

- zarowki na innej mocy

- aku

moze kwestia alternatora i jego wydolnosci tu wchodzi w gre? montowales cos ostatnio, grzebane bylo w elektryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem w mojej primerce taką dziwną rzecz na wolnych obrotach:

1. włączenie nawiewu = wzrost obrotów silnika :)

2. załączenie się wentylatora chłodnicy = wzrost obrotów silnika :)

3. włączenie świateł = SPADEK obrotów silnika. :shock:

Czy to jest normalne ???

 

Ja miałem takie objawy jak akumulator był na wykończeniu i całą robotę robił alternator

Po założeniu nowego akumulatora stało się to prawie niezauważalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aku, to daję głowę, że jest OK (Varta dwuletnia i, z tego co wyczytałem, parametry właśnie takie, jakie zaleca producent) . Wymieniałem jedynie pompę wody. Auto mam od roku - przyjechało z Austrii.

Ale z tego co słyszę na tym forum te primerki mają wiecznie problemy z obrotami...Robi się ciepło - może poczyszczę styki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam aku sprawny. Wymienione świece, przewody, kopułka, gaźnik przeczyszczony. A obroty w tym silniku latają jak porąbane. :zly:

Z tego co pamiętam, to włączenie ogrzewania tylnej szyby też ma widoczny wpływ na obroty. Ale jeden znajomy spec też twierdzi, że tak ma w tym silniku być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez tak samo - mam obroty jak jest wszystko wylaczone (wentylator i swiatla) ponad 600 (troche malo :?: ) ale jak wlacze dmuchawe na 1 to mam obroty 750. Tez mi sie to wydaje troszke dziwne :065: ale coz moze tak ma byc :065:

 

pozdrowionka Sebastian :500:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...