Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[opony] prosba o porade


Gość srnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze dokupic tanie (moj limit to ~130-140zl/szt), ale w miare przyzwoite opony letnie do suniacza (n14 2.0D). Rozmiar 175/70R13

W opony.com.pl wygrzebalem taka liste:

 

Kormoran IMPULSER 115 zł

Dayton D 110 115 zł

Barum BRILLANTIS 116 zł

Uniroyal RALLYE 680 132 zł

Fulda DIADEM LINERO 133 zł

BFGoodrich TOURING 134 zł

Yokohama S306 134 zł

Kleber VIAXER 136 zł

 

Co prawda na stronie sklepu sa opinie uzytkownikow, ale wole zapytac Klubowiczow: może macie jakies sugestie, ktora opona bedzie spelniac najwiecej z moich oczekiwan (bezpieczenstwo na mokrym, scieralnosc, halas). Z gory dziekuje za rady.

 

Aha! Opony maja sluzyc tylko do spokojnej jazdy dieselkiem, bez sportu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może o tym czego nie polecam. Miałem Klebery Viaxery. Jako nowe były jeszcze spoko, ale z czasem na mokrym to była porażka :/

 

Z pozostałych to chyba wybierałbym pomiędzy Uniroyal, Barum i Fulda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Barum Bravuris i zdecydowanie nie polecam - głośnie jak cholera (jeździłem na sprawdzanie łożysk a to opony tak hałasowały) a Brillantis to chyba jeszcze niższa półka Barumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yokohama S306 Opona sportowej klasy, komfortowa i cicha. Siedem wzdłużnych rowków zapewnia bezpieczną jazdę na mokrej i suchej nawierzchni. Posiada specjalnie zaprojektowany protektor, na który składają się cztery główne kanały odprowadzające wodę i trzy dodatkowe nacięcia. Umożliwia to znakomite odprowadzanie nadmiaru wody spod opony. Wąskie nacięcia dodatkowo usztywniają barki opony, co przyczynia się do dobrego prowadzenia w zakrętach. Wzór bieżnika opony S306 został zaprojektowany dzięki zastosowaniu technologii kontroli widma i dźwięku Yokohamy. Opona S306 to idealny kompromis, co oznacza przystępną cenę, najnowszą technologię i znakomite właściwości jezdne." http://opony.money.pl/producent.asp?IDprod...&model=S306

 

Tyle żródła producenta.

 

Osobiście jeżdżę na Yokohamach i są faktycznie rewelacyjne. Znakomicie trzymają się drogi, nie piszczą na zakrętach i są bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st

wejdź sobie na stronkę 123opony.pl

Ja tam zamówiłem Yokohamy s306 za 120 sztuka (ten sam rozmiar)

Co prawda mam na razie problemy z tą firmą 123opony bo lecą w niezłe jajko, miały być gumy tydzień temu potem przesunęli termin na środę-czwartek (w tym tygodniu) i mam nadzieję że się pojawią a jak nie to pozwolę im się bujać...

Dodam że zamówiłem 2 tygodnie temu...

Jeżeli to sprawa ściągnięcia tych opon na magazyn to ok, ale jeżeli nie to nie polecam firmy...

Trochę zboczyłem z tematu: Opony mi się wydają fajne i tymbardziej za taką cenę (w porównaniu do opony.com jest trochę różnicy) tutaj też się nie płaci za transport itd. nie ma ukrytych kosztów, można za pobraniem, można z góry. Chcesz to sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem co prawda YOKOHAMA AC01 i szczerze polecam oponki tej firmy - ciche, w deszczu na mokrej kostce trzymają jak trzeba i co mnie dziwi słychać je wtedy jak za mocno w zakret wejde - to akurat super sprawa! wiadomo kiedy traci sie przyczepność- Yokohame bierz za ta cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołacze się do postu.

Praktycznie byłem zdecydowany na Firestone FSZ80, ale ponieważ postanowiłem zostać przy 185/65/15 to odpadł, bo nie ma go w profilu 65. Czas najwyższy na zmianę opon na letnie, więc wybór padł na Yokohamę AC01 lub Firestona TZ200 lub Nokian NRHi. I tu problem, bo nie wiem na co się zdecydować. Czy ktoś może jeździ na którejś z tych opon? Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...