Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konserwacja felg i śrub


Gość Tomcat

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu zdjąłem wreszcie zimowe koła ( stalowe felgi ). W tym sezonie po raz pierwszy jeździłem bez kołpaków, bo jakoś na początku sezonu mi się połamały i olałem temat. Efekt tego jest taki, że felgi, które przed sezonem wyglądąły jak nówki, pordzewiały i zmatowiały. Nie dają się już domyć. To samo tyczy się śrub, które wyglądają jakby zostały zdjęte z jakiegoś czołgu, który 20 lat przeleżał na dnie rzeki. Znacie jakieś sposoby na konserwację tychże elementów? Może czymś na lato spryskać te felgi, a śruby w czymś zanurzyć? Kiedyś widziałem że jacyś spece na lato natłuszczali czymś felgi i śruby zanurzali w jakimś płynie.

 

Podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak sprobowac WD40? ja co jakis czas pryskam na sruby na aucie. Mysle ze jak popsikac tym felgi to beda natluszczone i nie powinno sie z nimi nic dziac. Tak mi sie wydaje ale moge sie mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, trzeba cześciej myć koła w zimie, to wszystko sól żre i niszczy, zresztą nie tylko koła ale i nadkola, najlepie co się da myć, płukać, ja w zimie nie sciągam kołpaków, to trochę chroni felgę przez bezpośrednim działaniem soli, błota i innego syfu, a po zimie felgi do czysczenia i malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek ma racje trzeba często myć w zimie :)

Ja myje w zimę prawie że codziennie przed wjazdem do garażu z soli :D

Trochę przez to śmieją się ze mnie ale za to po zimie mniejsze straty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...