Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

naklejki na lampy przednie


siwy77

Rekomendowane odpowiedzi

takie male pytanko

z uwagi na to ze juz za 10 dni przyjezdzam do Polski po samochod i zabieram go do UK ciekawi mnie jedna rzecz dotyczaca swiatel.Mianowicie w UK jest ruch lewostronny (chyba kazdy wie o tym) no i co za tym idzie inaczej sa ustawione swiatla, to polskie lampy beda inaczej swiecic.Dowiedzialem sie ze aby nie wymieniac lamp, mozna nakleic jakies specjalne naklejki na lampy. Czy ktos sie orientuje gdzie mozna dostac i za ile owe naklejki. Najbardzie interesowalo by mnie w woj. lubelskim (moze na centrum motoryzacji :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie male pytanko

z uwagi na to ze juz za 10 dni przyjezdzam do Polski po samochod i zabieram go do UK ciekawi mnie jedna rzecz dotyczaca swiatel.Mianowicie w UK jest ruch lewostronny (chyba kazdy wie o tym) no i co za tym idzie inaczej sa ustawione swiatla, to polskie lampy beda inaczej swiecic.Dowiedzialem sie ze aby nie wymieniac lamp, mozna nakleic jakies specjalne naklejki na lampy. Czy ktos sie orientuje gdzie mozna dostac i za ile owe naklejki. Najbardzie interesowalo by mnie w woj. lubelskim (moze na centrum motoryzacji :?:

pozdrawiam

Myślę, że najprościej i najtaniej będzie Ci zrobić je samemu z arkusza czarnej folii samoprzylepnej. Poszukaj w sieci informacji na temat dokładnej części reflektora którą musisz zasłonić ( widziałem kiedyś taki manual dla Anglików przyjeżdżających do krajów z prawostronnym ruchem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mysle ze jednak zycie nie jest tak proste i do naklejek moze sie przyczepic policjant .

Sama naklejka powinna posiadac chyba atest a podrugie ogranicza ono swiecenie lampy :/ . Niewiem jak w Angli ale w Polsce policja czepia sie tzw. " brewek " wlasnej konstrukcji .

 

 

Pozdrawiam

Flack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podrugie ogranicza ono swiecenie lampy

 

wlasnie o to mi chodzi, bo w innym przypadku bede oslepial angoli. a policja podobno sie tu czepia za to. Jeszcze sie nie spotkalem z tym ale takie mnie doszly sluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

niedawno widziałem kilka aut z angielskimi blachami które miały takie naklejki, to analogicznie w Anglii warto mieć naklejki na polskich reflektorach. Policjant raczej Cię pochwali za myślenie o innych uczestnikach ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podrugie ogranicza ono swiecenie lampy

 

wlasnie o to mi chodzi, bo w innym przypadku bede oslepial angoli. a policja podobno sie tu czepia za to. Jeszcze sie nie spotkalem z tym ale takie mnie doszly sluchy.

W moim poprzednim aucie - Skodzie Felici miałem w instrukcji krókie howto którą część reflektora osłonić przy wjezdzie ddo kraju z lewo stronnym ruchem. Było to w sumie dosyć łatwe ponieważ ten fragment reflektora był "wydzielony" w dużym uproszczeniu wyglądało to tak:

____________

| /

| /

|/__________|

 

Ten element trójkątny to był wzór na reflektorze, i tylko tyle trzeba było zasłonić.

 

 

Pozdro

Sławek

 

 

P.S.

http://www.hella.com.pl/mainpl/biuletyn/numer14/strona6.html

 

Instrukcja z Vectry

 

Asymetryczne światło mijania powoduje

lepsze oświetlenie prawej strony drogi

W państwach o ruchu lewostronnym zasłonić

wycinek szyby reflektora o kącie 15°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...