Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem almerkę 2,2 di


arek N16 2,2 Di
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów i klubowiczki :grin:

Właśnie wczoraj kupiłem nissana almerkę 2,2 di z 2000 r przebieg 151tys. sprowadzoną z Niemiec serwisowana do końca(4 m-ce szukałem egzemplarzu bezwypadkowego i wreszcie znalazłem. Wcześniej miałem Hondę Civic z 97r)

Mam pytanka:

1 czego można się spodziewać przy takim przebiegu, jakie mnie w przyszłości czekają wymiany? (narazie nic nie puka ani nie trzeszczy, silnik suchutki)

2 czy jest łańcuszek czy pasek rozrządu?,

3 jaki się zaleca olej lać do silnika przy takim przebiegu? (teraz jest zalany syntetykiem)

4 Czy zaleca się wymiany oleju ze skrzyni biegów, od wspomagania? czy tylko uzupełniać a jeżeli uzupełniać to jakimi produktami?

5 Czy blachy są ocynkowane bo podobno są problemy z rdzewiającą tylną klapą ( u mnie narazie nie widać takiego problemu :? )

6 Czy lejecie jakieś uszlachetniacze do ropy ? (jeżeli tak to jakie)

Z góry dziękuje za odpowiedzi !!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Poniewarz mam benzynkę to mogę Ci jedynie moge coś podpowiedzieć na temat tylnej klapy. Sprawdz dobrze okolice tylnej szyby a dokładnie zerknij głęboko pod szybe, jak nie widać poprawek to znaczy że jesteś szczęściarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 130 kkm. Dziś jadęd o serwisu sprawdzić co nie działa jak trzeba, bo się zamuliła. Pozatym to rzadki egzemplarz na naszych drogach :)

 

Wczesniej problemów nie było. Wymiana filtrów i amorków i auto jeździło jak trzeba. Raz był problem z klimatyzacją, ale nic więcej nie powiem na ten temat.

 

O ile sie nie mylę jest łańcuch rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Myślę, że będziesz zadowolony. Ja mam ten modelik od ponad 3-ch miesięcy, zrobiłem nią 12 tys km.

Ad 1) Jeśli licznik nie był przekręcany, i nie będziesz lał na byle jakiej stacji, powinien wytrzymać 300kkm.

Ad 2) Jest łańcuszek (wymiana po 500kkm)

Ad 3) Zalałem olej Castrol TXT 10W40 (zaleca się też Mobila) - wchodzi 5 literków

Ad 4) Olej w skrzyni biegów też się wymienia (średnio co 60 kkm), ja jeszcze nie wymieniałem od kupna

Ad 5) U mnie przy haku od tylnej klapy pojawił się osad (jakby od rudej)

Ad 6) Zimą dolewałem do ropy preparacik, ale myślę, że nie było to konieczne.

Acha, padł mi aku w marcu, wymieniłem. I myślę, że skrzynia biegów jwsta mało precyzyjna. Pomimo przejechanych 12 kkm, czasami żeby wbić 3-kę, muszę "wymacać" właściwe położenie drążka). A tak wogóle to jestem pozytywnie zaskoczony. Na trasie około 5 literków (jeżdżę do 120 km/h). Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Myślę, że będziesz zadowolony. Ja mam ten modelik od ponad 3-ch miesięcy, zrobiłem nią 12 tys km.

Ad 1) Jeśli licznik nie był przekręcany, i nie będziesz lał na byle jakiej stacji, powinien wytrzymać 300kkm.

Ad 2) Jest łańcuszek (wymiana po 500kkm)

Ad 3) Zalałem olej Castrol TXT 10W40 (zaleca się też Mobila) - wchodzi 5 literków

Ad 4) Olej w skrzyni biegów też się wymienia (średnio co 60 kkm), ja jeszcze nie wymieniałem od kupna

Ad 5) U mnie przy haku od tylnej klapy pojawił się osad (jakby od rudej)

Ad 6) Zimą dolewałem do ropy preparacik, ale myślę, że nie było to konieczne.

Acha, padł mi aku w marcu, wymieniłem. I myślę, że skrzynia biegów jwsta mało precyzyjna. Pomimo przejechanych 12 kkm, czasami żeby wbić 3-kę, muszę "wymacać" właściwe położenie drążka). A tak wogóle to jestem pozytywnie zaskoczony. Na trasie około 5 literków (jeżdżę do 120 km/h). Pozdro

 

Ja jeżdzę od grudnia 2004 i po prostu uwielbiam ten samochód. Jak do dziś zrobiłem 46 000 km i poza laniem i serwisami nic jeśli nie licząc tego co się wydziwia z tylną klapą ale na szczęśćie jakoś tak malutko tego rudego widać.

 

ad 2 są dwa łańcuszki

ad 3 ja dolewam Helix sport 20W60 i jeździ pięknie.

ad 6 myślę, że to bardziej wina paliwa niż samochodu. Ja zimą dolałem tylko raz kiedy zostawiłem ją na naście godzin na parkingu pod domem. Rano z wielkim trudem odpaliła a potem zdecydowanie dała mi do zrozumienia, że jak nie doleje niczego to dalej nie pojedzie. Po dolaniu peparatu i zabełtaqniu kilkoma litrami ropy poszła od kopa i tak już było do końca zimy.

Moja pali bardzo przyzwoicie bioraz pod uwagę, że mam dość ciężką nogę. na baku potrafię zrobić spokojnie 900 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio na pełnym zbiorniku robię od 1100 do 1200km. Jeżdżę do 120 km/h na trasie. Pozdro

 

Nie, ja na trasie to mam taką średnią. Na autostradzie jeżdżę szybciej jeśli się da, bo ile można siedzieć w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, planuję zakup Alemry takiej od 2000r w górę z silniczkiem 2.2 Dczytałem troszkę na forum i wiem na co trzeba zwracać uwagę tj matowa komora silnika itd.

 

Może ktoś z was mógł by mi opowiedziec jak te samochodziki się sparawują z tym silnikim Diesla. mam jeszcze kilak pytań:

1. Ile taki Dieselek pali ?

2. Czy przebieg około 140tyś to dużo jak dla tego samochodu ?

3. Czy wszystkie szyby powinny być z tego samego roku czyli przykładowo 00 bo jeszcze nie spotkałem takiej Alemrki która by miała wszystkie szyby z tego samego roku.

 

Z góry dziękuję za wszystkei informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tą naszego kolegi klubowicza:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1194397

 

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2006 12:49 ]

Jeszcze tu jest jeden topic:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=17595

 

pali sie kontrolka poduszki pow. Zapaliła sie po wyjeciu akumulatora i tak juz zostalo, poduchy sa na 100% ?? To możliwe że od wyjęcia akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby powinny być wszędzie takie same jeżeli jest inna tzn że była wymieniana czyli możliwe że egzemplarz jest powypadkowy. Moja pali 5-6l/100km

A przy przebiegu 140 tys silnik diesel nie jest wogóle zużyty (jeżeli widać jakieś wycieki, łańcuszek rozrządu słychać. nierówna praca na biegu jałowym, tzn że licznik był przekręcony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcony licznik chyab nie jest bo ta która znalazłem w neidzielę jest z grudnia 2002 i ma już 140 tyś przleciane. Aczkolwiek wszystkei szyby są z 2000r :| co mnie bardzo zdziwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście dziwne bo jak jest samochód z grudnia 2002 to powinna mieć 02 lub ewentualnie 01. Nigdy się nie spotkałem z przeskokiem o 2 lata na szybach. A może była poobijana i wszystkie szyby wymienili z innego samochodu???????? Kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ona stoi w komisie koles który ją sprowadził twierdzi że nie wie co wcześniej się z nią działo.

Ciekawi mnei jeszcze ta z kilku posótw wcześniej, poduszki pewnie można sprawdzic tylko w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jerry.s
Zapaliła sie po wyjeciu akumulatora i tak juz zostalo, poduchy sa na 100% ?? To możliwe że od wyjęcia akumulatora ?

jak nanbardziej mozliwe ... tak samo mialem w poprzednim aucie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość volnaris
pali sie kontrolka poduszki pow. Zapaliła sie po wyjeciu akumulatora i tak juz zostalo, poduchy sa na 100% ?? To możliwe że od wyjęcia akumulatora ?

 

Jesli caly czas pali sie kontrolka, to albo ktoras poducha albo sterownik jest niepodpiety. Po odlaczeniu samego akumulatora nie ma mozliwosci zeby tak sie stalo. Co najwyzej ktos mogl odpinac poduche na podlaczonym akumulatorze, ale wtedy najczesciej objawem jest caly czac migajaca kontrolka i trzeba jechac na zresetowanie do ASO.

Jesli ma 4 poduchy, to poprostu moze ktos odpial kabel pod fotelem, a sprawdzic czy sa poduchy to juz nie problem. Ale radze sie dobrze przyjrzec, bo palaca sie kontrolka dobrze nie swiadczy.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...