Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

układ kierowniczy


derebere
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.

ostatnio przy dosc duzej predkosci mialem hamowanie na krawezniku :sad: . od tego czasu mam luz. bylem teraz ustawic zbieznosc (wedlug katalogu na plycie powinno wskazywac +1 i tak teraz jest) mimo tego zeby jechac musze miec przechylona kierownice(tzn troche skrecona w lewo) no i czuc troche luzu. ten koles co mi ustwial zbieznosc mowil ze to moze byc jakis "bolec"(zapomnialem jak to sie nazywa) w przekladni ukl kierowniczego ale mowil ze nie wiadomo czy takie cos moge kupic bo nie do kazdego modelu to robia, np do golfa nie. moze ktos sie orientuje czy to moge kupic i czy to jest to. moze ktos mial juz problem ze po ust zbieznosci nadal samochod strasznie sciagalo. nie ma zadnych luzow.

dzieki za pomoc i piozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe moj blad zle sie wyrazilem. luzow nie ma na lozyskach i i takich tam podzespolach . ale jest na ukl kierowniczym, jak samochod stoi na postoju i ruszam kierownica w prawo lewo to czuje cos w rodzaju stukotu. o to mi chodzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mówił ten mechanik o krzyżaku w układzie kierowniczym, ale nie wiem czy przy uderzeniu w krawężnik by się popsuł. Bardziej bym obstawiał np. na silent block w wachaczu. Ja tak miałem po uderzeniu w krawężnik padł mi silent block i z tąd brał się luz. Może też Ci padł swożeń lub końcówka drążka kierowniczego. Najlepiej jak wiedziesz na stacje diagnostyczną i tam sprawdzisz luz z przodu, to Cie uchroni przed niepotrzebną wymianą sprawnych elementów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze koles mowil ze ete podzespoly sa sprawne, i przyczyna najprawdopodobniej tkwi w tej przekladni. ale skoro mowicie tak to chyab przejade sie do innego mechanika...moze tamten bedzie sie znal ;/ to we wtorek pojade i wtedy napisze jaka diagnoza. a jesli padl ten silent block to moze powodowac to ze aby auto jechalo prosto musi byc skrecona kierownica?

dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli padl ten silent block to moze powodowac to ze aby auto jechalo prosto musi byc skrecona kierownica?

Pzry silent blocku np jak przyspieszasz to masz skrecona kierownice w jedna strone a jak hamujesz to w druga. Oczywiscie nir sa to duze ruchy kierownca. Mnie ściągało np. na poprzednich oponach pomimo, że nie było widać na nich uszkodzenia ani nie ścierały się jakoś niesymetrycznie. Jeśli silent bloki, drążki i opony masz dobre to możliwe, że padł krzyżak na układzie kierownicy. O ile pamiętam to jest on przy maglownicy. Nie wiem czy nie jest on widoczny gołym okiem rzez przypadek, bo jeśli tak to łatwo będzie Ci stwierdzić czy to jest to. Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzry silent blocku np jak przyspieszasz to masz skrecona kierownice w jedna strone a jak hamujesz to w druga. Oczywiscie nir sa to duze ruchy kierownca. ...

 

u mnie caly czas jest przechylona w prawo i jesli mam wpost to dosc duzy skret non stop czyli jakby cos sie przestawilo...strasznie mnie to drazni ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie caly czas jest przechylona w prawo i jesli mam wpost to dosc duzy skret non stop czyli jakby cos sie przestawilo...strasznie mnie to drazni ;/

 

uszkodzona guma albo zbieżność, tak sobie myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona guma albo zbieżność, tak sobie myśle

Niby zbieżność jest dobra, bo podobno ustawiali. Ja też pisałem o gumie, ale podobno nie przestawia mu się kierownica w krakcie przyspieszania-hamowania. Może drążek kierowniczy padł lub lekko skrzywił się wachacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieznosc w PZM-ocie ustawion na +1 wg katalogu. mialem z tym teraz pojechac ale siedze w pracy po nocach i tak to wyglada ;/ przy przyspieszaniu i hamowanieu caly czas jest w jednej pozycji skrecona w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...