Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Tłumik basowy/sportowy


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam w planach niedługo zmienić tłumik w Micrze K11 '99 , ale nie na oryginalny tylko na taki , który zapewni basowy pomruk sillnika :) Czy warto kupować tłumik na allegro (planuje wydac tak ok 300 PLN) i czy do Micry ciężko taki tłumik dostać ? Wszędzie jest napisane,że pasuje do BMW , VW Audi ale o Nissanach ani słowa :(

A może ktoś z Was ma juz taki tłumik ?? Czekam na wszystkie opinie i sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumiki "sportowe" za kilkaset zlotych sa z reguly uniwersalne wiec pasuja do wsyztskiego.Pozostaje kwestia srednicy Twojej rury i srednicy tlumika bo im wieksza roznica tym bardziej rasowy pomruk :lol: Ja swoj wlasnie zedemontowalem bo dluzej jak 30 min ciezko bylo wytrzymac :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam w planach niedługo zmienić tłumik w Micrze K11 '99 , ale nie na oryginalny tylko na taki , który zapewni basowy pomruk sillnika :) Czy warto kupować tłumik na allegro (planuje wydac tak ok 300 PLN) i czy do Micry ciężko taki tłumik dostać ? Wszędzie jest napisane,że pasuje do BMW , VW Audi ale o Nissanach ani słowa :(

A może ktoś z Was ma juz taki tłumik ?? Czekam na wszystkie opinie i sugestie :D

 

Jak jezdzisz malo i glownie w miescie to ok.

Jak planujesz dluzsze wyprawy to ja bym sobie odpuscil.

 

Znajomy mial SC Sporting z dedykowanym tlumikiem Ultera.

Po miescie fajnie, basowy pomruk. Ale jak wracalismy z Poznania do Gliwic to juz w polowie drogi mialem dosc. Jednostajne buczenie idzie do glowy.

 

Chyba ze zastosujesz tlumiki szumnie nazywane Mugenami, ktore maja mozliwosc zamontowania korka, wyciszajacego (wg opinii uzytkownikow) praktycznie do serii.

 

Wybor nalezy do Ciebie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wakacjami będe robił cały nowy układ wydechowy z nierdzewki 8) jako kolejną część mojego skromnego projektu, i własnie sportowy tłumik to jego część ile kosztuje taki, który daje pomruk, a zarazem można go wyciszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dokładnie w piątek przed świętami kupiłem i zamontowałem u siebie taki tłumik "a'la mugen". Koszt całkowity 250 zł razem z montażem. Przez weekend zrobiłem ok 250 km no i powiem Ci że w mojej k10 na niskich obrotach w środku nie jest aż maksymalnie głośno (gorzej na zewnątrz). W 90% zgadzam się z filipfm ale jeżeli lubisz w czasie jazdy słuchać buczenia tłumika (lub masz dobry sprzęt car audio) to możesz zakładać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W długie trasy zdarza mi się czasem wyruszyć :)

Chodzi mi o to,żeby we wnetrzu nie było strasznie glośno, bardziej na zewnątrz..żeby było ladnie słychac basowy pomruk podczas przyspieszania...Czy tego buczenia nie da się zagłuszyć radiem ??? Bo radio gra non stop u mnie raz ciszej ,raz glośniej :D A może po prostu założyć jakąś końcówkę na tłumik poprawiającą dzwiek, z dyfuzorem ???

A jeśli chodzi o cały tłumik to chodzi mi po głowie np coś takiego...

http://www.allegro.pl/item96480864_tlumik_...ek_basowy_.html

lub takie coś (nawet ładniejszy niż 1)

http://www.allegro.pl/item98428429_sportow...adny_model.html

 

Mam też możliwosc pojechać do gościa od wydechów w moim mieście, facet siedzi już w tym ok 20 lat i naprawdę sie zna, wielu lokalnych fanów ,,nagłaśniania wydechu'' jezdzi własnie do niego..może taki tłumik zrobić u rzemieślnika, zamiast nowy kupować ? Jak myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w k10 1.2 tłumik pseudo sportowy i usunięty katalizator i nie ma problemu nie jest głośno, jest przyjemnie nawet jadąc gdzieś dalej a efekty dzwiękowe za autkiem bardzo przyjemne.

z tych tłumiczków bierz ulterka są solidniejsze od KM.

albo dorób sobie u tego rzemieślnika ja w ten sposób ma dorabiany środkowy tłumik przelotowy w miejsce kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pawcior wymieniłeś w końcu ten tłumik, bo też jestem zainteresowany wymianą na "a'la mugen" i nie wiem jak się sprawują w Micrze. Napisz co i jak. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Ja wam powiem, że kupiłem sobie samą mońcówkę i jest git jest ona dźwiękowa, zapomniałem nazwy. I po jakimś 6 miesiacach się wyrobiła że ma fajny hłud, nie wyrczy jak ciagnik, ale ma swoje sportowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem wies tańczy i śpiewa :lol: gratulacje!

 

ryba!-e rozumiem, bo ma autko zrobione ciekawie, ja swoje obnizam, zakladam fajniejsze aluski i także robie wydech, ale po co zakladac koncowke, ewentualnie sam tlumik, do fabrycznego samochodu, ktory na dodatek z zalozenia nie mial zacięcia sportowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - co z przeglądami technicznymi? Przecież bez kata przekraczamy dozwolone ilości toksyków. Nie czepiają się?

pytam, bo sam zamierzam wejść w tłumik a'la mugen + zmiana kata środkowego na tłumik przelotowy, a ta kwestia nie daje mi spokoju :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciborek

Witam wszystkich.Też mam zamiar założyć basowy wydech do mojej K 10 1,2 91 rok. Mam na oku tłumiczek końcowy ale nie wiem czy "UNIWERSALNY" będzie napewno pasował. Co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Też mam zamiar założyć basowy wydech do mojej K 10 1,2 91 rok. Mam na oku tłumiczek końcowy ale nie wiem czy "UNIWERSALNY" będzie napewno pasował. Co wy na to???

Zmierz średnicę rury, jeśli się zgadza to powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...