Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne działanie centralnego zamka ...


Gość symek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu dzieją mi się rożne dziwne rzeczy z centralnym zamkiem. Na wstępie dodam, że mam centrala sterowanego pilotem. Czasami wszystko działa jak należy i nie ma się do czego przyczepić, ale czasami:

Objawy:

- otwieram drzwi- otwierają się tylko te kierowcy, wsiadam i po np. 30 sekundach otwiera się reszta drzwi. Odpalam samochód, jadę i po jakimś czasie zamki zaczynają się zamykać i otwierać (dzieje się tak z wszystkimi po za drzwiami kierowcy, z nimi jest wszystko ok.).

- zamykam drzwi- zamykają się tylko te od kierowcy, reszta albo się zamknie po jakimś czasie, albo zostają otwarte.

 

Sprawdzałem to cięgło od siłownika w drzwiach kierowcy i wszystko wygląda ok. Wydaje mi się, że to chyba wina centralki, która steruje zamkami…. ???

 

WESOŁYCH ŚWIĄT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy, czasami jest dlugi czas spokoj, a czasami co otwieram drzwi to kilka razy przeskakuje - raz sie otwiera, a raz zamyka. Nie mam czasu grzebac w tym i szczerze mowiac juz sie do tego przyzwyczailem :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli drzwi kierowcy dzialaja dobrze to moze winny jest ten silownik w drzwiach kierowcy, ktory daje sygnaly do centralki. Jesli to nie on to pozostaje centralka.

 

To nie siłownik daje sygnały do centralki, tylko centralka do siłownika !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak wprawdzie tylko z jednymi drzwiami ale rozgryzłem to

Po prostu była zaśniedziała wsuwka w tych drzwiach i działały jak chciały

Teraz jest cacy :)

Za to w tylnej klapie jak przestał działać central to winny okazał się

Kabel między klapą a nadwoziem był ułamany na przejściu w tej osłonce

Po zlutowaniu jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co opisujesz to winny chyba jest siłownik MASTER w drzwiach kierowcy, a dokładnie element który odpowiednio wysterowuje i podaje sygnały do centralki o zamknięciu lub otwarciu zamków. Według mnie wymiana tego siłownika powinna pomóc.

Nie pisałeś czy masz oryginalny czy dokładany zamek ale jak piszesz coś o "cięgnie" to wnioskuję, że masz dołożony więc kup siłownik typu master i powinno być po sprawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...