Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Skrzypienie przy amorku


Gość jello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze ktos wie czy w okolicy górnego mocowania amortyzatora przedniego jest jakaś guma czy coś, bo podczas jazdy strasznie skrzypi - taki dźwięk gumowo metalowy - strasznie denerwujący.

 

Moja bryka:

 

P10 1,6 1994

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to górny wachacz. Ew. amortyzator nie jest dobrze skręcony z poduszką ta jedna sroba w centrum poduszki na klucz 19)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzylem maske i bujalem autem to ewidentnie odglosy dochodzily zaraz spod oslony amorka, takze chyba przy amorze :)

A ja jednak obstawałbym przy górnym wahaczu ;) To ustrojstwo ma niesamowicie złośliwą tendencję do generowania skrzypienia jak w starej furmance. Inne przyczyny skrzypienia w przednim zawieszeniu Primerek to promil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo górny wahacz, u siebie też podejrzewałem przedni amorek.

Zależy też jak odgłos: może skrzypieć(tulejki wyjechane, luz, wilgoć ), może pukać wahacz - tak jak u mnie(może wystąpić zaraz po wymianie), może tylko walić i parę innych efektów... :)

Aha, kupuj cały wahacz, zaoszczędzisz przede wszystkim nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie to zrobilem wczoraj - wyjałem cały wahacz górny lewy - bo piszczało niemiłosiernie - i co zobaczylem - smar zastygły i suche miejsca - co zrobiłem: rozebralem wahacz na czesci pierwsze - wyczyscilem i nawaliłem smaru po brzegi - efekt: jak na razie ani mru mru - za to prawy sie odezwał .. hihihi znowu czeka mnie smarowanie - nie wiem ile tak pojezdze ale wiem jedno ze jest to całkiem tanie rozwiazanie - i pamietaj dokrecaj wachacz na spuszczonym aucie - bedzie tam tyle miejsca zeby sie klucz zmiescil... ile roboty? ja robilem to pierwszy raz w nissanie i zalelo mi 2h - zcemu?? bo robilerm dla siebie i baaaradzo powoli - jestem bardzo dokladnym człowiekiem. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zeusik

to jest naprawde łątwe - zalezy tylko od tego w jakim staine masz autko - czy te sruby masz zardzewiale czy masz korozje itp - u mnie wyszły jakw nowym - nic nie bylo zardzewiale - po prostu git !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie, gdzie bym u mechanika we Wro nie spytał - chcą skasować na 60zł za jeden wahacz górny - wymianę... O co tu chodzi? Tu piszecie 30zł, tłumaczę mechanikom, że normalna cena to 30zł, a ci nic.

Tłumaczą się że:

a) jakie auto ma górny wahacz??? to jakiś wynalazek, to trzeba długo, ostrożnie itd

B) no na pewno zardzewiałe będą, trzeba bedzie ciąć, kręcić, rozwiercać

c) tłumaczę, że za 30zł to nawet w Wawie da sie zrobic w/w wymianę - a to Warszawa, większa konkurencja itd. Ale jak coś jest droższe w Wawie - to tak, bo to Wawa.... Dobrze, że jest ta Wawa, bo by całkiem niskie ceny były (-:

 

ech

 

pozdrawiam

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem umówiony na 17 na wymianę i gość rzekł że w 40PLN się zmieścimy. zobaczymy. szukaj uczciwego warsztatu, pewnie znajdziesz.

pozdrówka

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja tez mam taki problem tylko ze mi skrzypi to mocowanie amora co jest w nadkolu..tzn z nadkola wychodzi jakies trzymadelko do amorka:D i skrzypi mi ta lapka na laczeniu z amorkiem.raz juz zdjolem kolo i pod ta gyme na tej lapie napsiukalem WD 40..i byl luzik:D przez jakies 2 tygodnie terza od nowa ..rozebralem nawalilem smoru i dalej skrzypi;//

1. co jest w tej lapie tylejka lozysko??

2 ile to kosztuje nowe w sklepie..??

3. wymienie sobie sam:D

 

Pomocy bo zxajebis... denerwujacy jest ten dzwiek..nawet przy wlaczonym radyjku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co jest w tej lapie tylejka lozysko??

2 ile to kosztuje nowe w sklepie..??

3. wymienie sobie sam:D

 

Orginalnie są tulejki plastikowe z teflonem. i jak się teflon zużyje to zaczyna plastik piszczeć, zbieżność się przestawia, i smarowanie pomaga na krótko, lepiej zmienić na nowy bo szkoda uszu i opon Na allegro można kupić różne, polecam firmy 555. Samemu można wymienić ale troszkę się człek namęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamietaj dokrecaj wachacz na spuszczonym aucie

Nie wiem dlaczego tak sobie utrudniacie pracę, tulejka w wachaczu się obraca, bo takie jej zadanie, można spokojnie dokręcić go na podnośniku, podczas opuszczania auta zwyczajnie się obróci tak jak się obraca podczas jazdy, jest więcej miejsca i dużo wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...