Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] skrzynia biegów dziwne odgłosy


Gość siwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moja p11, dokladnie chodzi o skrzynie biegow. Tak jak w temacie na biegu jalowym slychac takie dziwne metaliczne dzwieki jakby jakis drucik o blache sie obijal. Lewarek jakis dziwnie zaczal chodzic (prawie jak w ikarusie). Mechanik narazie bez rozbierania powiedzial ze trzeba wymienic tulejki przy krzyzaku. Znajomi ktory ma czesci do nissana powiedzial ze o te tulejki nikt sie jeszcze nie pytal. Podjechalem do ASO i gosc powiedzial mi ze nie da sie kupic samych tulejek tylko z calym drazkiem i krzyzakiem za bagatela 500zl. Natomiast poduszka pod skrzynie tez tylko w ASO za 800zl! Moje pytanie czy ktos kiedys mial podobne objawy ze skrzynia? Mam nadzieje ze po rozebraniu okaze sie cos "lzejszego" i tanszego bo nie bardzo usmiecha mi sie wydawac 1000zl. Szczerze mowiac to nie slyszalem zeby w primerkach kopalo sie cos ze skrzynia (tylko 5 i wsteczny bieg ale to co innego). Jezeli ktos moze mnie doinformowac co tam jeszcze moglo sie stac to prosze o podpowiedzi bo nie wiem czy powinienem z tym odrazu jechac i rozbierac skrzynie czy moge tak pojezdzic chwile i uzbierac kase.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic nie bój. To wygląda na to, że urwała się sprężynka, która jest zaraz pod lewarkiem i "trzyma" go, żeby nie było zjawiska a'la Ikarus. Musisz wleźć pod auto i tą sprężynkę zaczepić.

Miałem kiedyś to samo, urwała mi się ta od strony kierowcy i tylko zagiąłem ją na końcu i już 2 lata jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to musi być sprężynka, u mnie było to samo też zagiąłęm i wsadziłem spowrotem i narazie siedzi :wink:

I powiem jeszcze taką ciekawostke w ASO sprężynka kosztuje 49zł :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzowniłem do kilku ASO w zeszłym roku opinie były różne. Jedni mówili, że nie trzeba a inni, że po 60 kkm. Ja wymieniłem, bo nie znałem historii auta. Wymiana nei jest droga i na pewno nie zaszkodzi.. Do skrzyni wchodzi 3,3l oleju, a w wymiana to tylko chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co ile km przydalo by sie wymienic olej w skrzyni biegow, bo ja chyba jeszcze nie wymieniealem, a juz 120kkm przejechane. ?

pozdrawiam

 

Z tego co wiem , to wymiana co 80 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzieki koledzi wielkie to byla wlasnie opisywana przez was sprezynka :). A juz myslalem ze beda koszty jakies a tu 20 min w kanale i jest ok :)).

a tak wogole to ta sprezynka kosztuje w ASO 49zl? za co przeca to malenki kawalek najzwyklejszej w swiecie sprezynki? :shock:

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzieki koledzi wielkie to byla wlasnie opisywana przez was sprezynka :). A juz myslalem ze beda koszty jakies a tu 20 min w kanale i jest ok :)).

a tak wogole to ta sprezynka kosztuje w ASO 49zl? za co przeca to malenki kawalek najzwyklejszej w swiecie sprezynki? :shock:

dzieki i pozdrawiam

 

Kosztuje kosztuje sam sprawdzałem i byłem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...