Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja lpg a przeplywomierz


Gość qbek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuje zalozyc instalacje gazowa II generacji do mojego sunnego (1.4, 16V, wtrysk). Jezdzac po roznych gazwonikach i pytajac sie o taka instalacje od jednego z nich uslyszalem, ze przy instalacji II generacji w tym modelu silnika istnieje ryzyko pekniecia/uszkodzenia przeplywomierza paliwa.

 

Czy ktos spotkal sie juz z taka opinia, ewentualnie czy komus cos takiego sie stalo.

 

PS. Planuje gaz zalozyc w w serwisie GABI (Polna 7) w Lodzi. Moze ktos zna i moze pare slow powiedziec na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz powietrza, nie paliwa. Jak będziesz miał dobrze zamontowaną i ustawioną instalkę to nie powinno być strzałów, które mogą uszkodzić przepływkę. Dodatkowo do miksera dedykowanego do naszych aut jest specjalna rureczka, którą nakłada się na przepływomierz. Ma ona za zadanie, odseparować przepływomierz od mieszanki gazowej, oraz chronić przepływomierz przy ewentualnym wystrzale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie przepływki koszt 600zł po znajomości (używany) gaz II generacji założyłem w grudniu teraz żałuje ze nie założyłem sekwencji 900 zł różnicy ale nie ma z tym tyle problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie przepływki koszt 600zł po znajomości (używany) gaz II generacji założyłem w grudniu teraz żałuje ze nie założyłem sekwencji 900 zł różnicy ale nie ma z tym tyle problemów.

 

Ide o zakład, że miałeś coś skopane w instalce. A co do tego, że z sekwencją nie ma problemów to też nie jest tak- gazownicy też potrafią coś skopać i auto jeździ do bani ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od grudnia kiedy załozyłem instalacje przez cztery miesiace nic sie nie działo obroty miałem równe nie było zadnych falowań obrotów, przewody i świece wymieniłem w styczniu,az pewnego pieknego dnia podczas jazdy miałem mega wystrzał jak narazie pierwszy i jedyny ale jak sie pozniej okazało skutkie tego był uszkodzony przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

PS. Planuje gaz zalozyc w w serwisie GABI (Polna 7) w Lodzi. Moze ktos zna i moze pare slow powiedziec na jego temat?

 

Ryzyko takie zawsze istnieje, tutal kluczowe jest aby gazownik miał doświadczenie w gazowaniu Nysek. Sekwencję zamontujesz już za 2800, ale zdaję sobie sprawę że to nie jest mało, bo za tradycyjną dasz tysiaka mniej.

 

Ja montuję na Weselnej 27, nasz klubowy mechanik już parę latek na ich instalce śmiga (II gen.) i zero problemów ;-) Jak prawidłowo zamontują i załorzą klapkę to jest szansa że unikniesz ewwentualnego uszkodzenia przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko takie zawsze istnieje, tutal kluczowe jest aby gazownik miał doświadczenie w gazowaniu Nysek. Sekwencję zamontujesz już za 2800, ale zdaję sobie sprawę że to nie jest mało, bo za tradycyjną dasz tysiaka mniej.

 

Moze jakbym znalazl za 2800 to bym sie skusil... niestety narazie najtaniej co znalazlem to 3400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jak będzie Nyska jeżdzić wtedy na benzynce??

Tak jak do tej pory, to jedynie ma zabezpieczyć przed ewentualnym wybuchem poprzez odizolowanie przelatującej przez przepustnicę mieszanki powietrze+gaz od przepływomierza, do którego ma lecieć tylko powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość tomek.z.25

Jeżeli tankuje sie dobry gaz to ryzyko wystrzału jest znikome (oczywiście jeśli mamy dobrą i dobrze wyregulowaną instalke). Istnieją jeszcze anty wybuchy. :577:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...