Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Diagnoza usterki AirBag'u


Gość Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio w czasie jazdy zaczęła równomiernie migać mi kontrolka od AirBagu. Na podstawie opisu z forum przeprowadziłem diagnozę i wyszło mi, że jest uszkodzona poduszka powietrzna kierowcy (kod nr 12). Teraz lampka miga mi raz dłużej, gaśnie na 2sek. i potem mignie 2 razy (to jest właśnie ten kod nr 12). Teraz w kółko sygnalizuje miganiem kod 12 - juz nie miga równomiernie, tak jak przed diagnozą. Odłączyłem akumulator na ok 10 min., ale to nic nie pomogło. Czy można to jakoś naprawić czy rzeczywiście coś jest z poduchą kierowcy? Samo wykasowanie w ASO wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli pokazuje kod błędu to znaczy, ze wystepuje ten błąd i należy go usunąć. Z doświadczenia bym nie stawiał na poduszke bo to jest 1%, że poduszka padła. Stawiał bym na taśme od poduszki w kierownicy. Lepiej oddać to fachowcom niż samemu robić. I nie musi to być ASO. Wystarczy warsztat, który się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli pokazuje kod błędu to znaczy, ze wystepuje ten błąd i należy go usunąć. Z doświadczenia bym nie stawiał na poduszke bo to jest 1%, że poduszka padła. Stawiał bym na taśme od poduszki w kierownicy. Lepiej oddać to fachowcom niż samemu robić. I nie musi to być ASO. Wystarczy warsztat, który się na tym zna.

Dokładnie - zwie się to taśma skrętna

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oddać to fachowcom niż samemu robić. I nie musi to być ASO. Wystarczy warsztat, który się na tym zna.

Chyba tak zrobię. Zna ktoś w Łodzi warsztat godny polecenia i jaki może być ew. koszt takiej imprezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...