Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Tylnia klapa - swap ;]


Gość maacieq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maacieq

wiatm. Zastanawiam się czy nie wymienić u siebie tylniej klapki, tylko przypuścmy że udam się na szrot, wemę sobie taką ładną z modelu 2000 :D np. w miare moim kolorze :wink: I co. Jak wydłubać zamek (przecież inny kluczyk), rurkę od spryskiwaczy i te wszystkie kable?? No bo sam montaż to nie problem, chyba śrubki i jazda. Ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówa
wiatm. Zastanawiam się czy nie wymienić u siebie tylniej klapki, tylko przypuścmy że udam się na szrot, wemę sobie taką ładną z modelu 2000 :D np. w miare moim kolorze :wink: I co. Jak wydłubać zamek (przecież inny kluczyk), rurkę od spryskiwaczy i te wszystkie kable?? No bo sam montaż to nie problem, chyba śrubki i jazda. Ma ktoś jakiś pomysł??

ale po co??? ja mam stara klape ale znaczek chrom z k 12 i listwe ze znaczkiem po lifcie od k11 i wyglada tak samo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable powinny być z lewej strony u góry w gumowej osłonce i chyba powinny być na kostkach (a jak nie, to tniesz a potem na skrętkę i taśma izolacyjna, ewentualnie lutowanie i koszulki termokurczliwe). Problemem może być dopasowanie odpowiednich kabli do siebie, bo nie sądze, aby kolory były takie same. Do tylnej klapy idzie: 1) oświetlenie rejestracji, 2) światło stopu, 3) stycznik oświetlenia bagażnika, 4) zasilanie + sterowanie powrotem tylnej wycieraczki, 5) ogrzewanie tylnej szyby.

 

Rurka od spryskiwaczy jest u góry z prawej w gumowej osłonce, i chyba też powinna być tam na jakiejś plastikowej złączce, ale jej nie ruszałem, więc na 100% nie wiem).

 

Jak wyciągnąć zamek nie wiem... (tzn. na pewno trzeba zacząć od zdjęcia tej prostokątnej blachy na wewnętrznej stronie klapy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek to raczej buła z masełkiem :)

powinien być "zatrzaśnięty" płaską blaszką która jest wciśnięta w rowki bębna zamka od wew. str. bagażnika... rozbierzesz zobaczysz

PS.

tak było w toyocie - bo pozbyłem sięzamka całkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie jest na kostke,wiec wypniesz,a spryskiwacz rowniez rozłaczysz bez problemu,(wiem bo sciągałem klape)gorzej jak bedzie inna kostka i inne kolory okablowania z pinami,a pewnie tak bedzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bercik

Mozesz mieć mały problem z założeniem klapy od micry po 2000 r. Ostatnio w mojej dziwczyny micre K11 z 2002 r ktos uderzył w tył i trzeba było wymienic cała klape. Miałem u siebie tylna klape od k11 przed liftem i niestety klapa nie pasuje. Jest inaczej wyprofilowana w miejscach gdzie nachodzi na lampy. Tylne lampy są też innego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mieć mały problem z założeniem klapy od micry po 2000 r. Ostatnio w mojej dziwczyny micre K11 z 2002 r ktos uderzył w tył i trzeba było wymienic cała klape. Miałem u siebie tylna klape od k11 przed liftem i niestety klapa nie pasuje. Jest inaczej wyprofilowana w miejscach gdzie nachodzi na lampy. Tylne lampy są też innego kształtu.

 

Polemizowal bym z tym stwierdzeniem.

Lampy faktycznie wygladaja inaczej, ale ksztalt jest ten sam, klapa rozni sie drobnostkami ale jest to szyba z miejscem swiatla stop i spryskiwacza i inny daszek nad rejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm. Zastanawiam się czy nie wymienić u siebie tylniej klapki, tylko przypuścmy że udam się na szrot, wemę sobie taką ładną z modelu 2000 :D np. w miare moim kolorze :wink: I co. Jak wydłubać zamek (przecież inny kluczyk), rurkę od spryskiwaczy i te wszystkie kable?? No bo sam montaż to nie problem, chyba śrubki i jazda. Ma ktoś jakiś pomysł??

ale po co??? ja mam stara klape ale znaczek chrom z k 12 i listwe ze znaczkiem po lifcie od k11 i wyglada tak samo :mrgreen:

 

nie tylko wsród micr takie nastroje :D

http://i25.photobucket.com/albums/c79/Lord_Zell/DSC00361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bercik
Polemizowal bym z tym stwierdzeniem.

 

Ja niedawno ten temat przerabiałem i niestety nie pasuje. Moze micra k11 z 2002 r. ma inna klape tył niz z 2000 r? Ja miałem klape z 1996 r i nie pasowała do 2002 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowal bym z tym stwierdzeniem.

 

Ja niedawno ten temat przerabiałem i niestety nie pasuje. Moze micra k11 z 2002 r. ma inna klape tył niz z 2000 r? Ja miałem klape z 1996 r i nie pasowała do 2002 r.

 

Lampy z modelu 93-98 pasuja do modelu 98-2000. A te z kolei roznia sie tylko barwa szkla i obudowy od modelu 2001-2002.

Nie mowie ze roznic nie ma, bo np moja obecna 98 ma uchwyt w klapie (wewnatrz) ktorego nie miala moja poprzednia z 94 roku. Sa tez roznice zwiazane z trzecim stopem a co za tym idzie spryskiwaczem i szyba. Ale jako calosc mozna uznac ze jest to wymienna rzecz.

Zupelnie nie wiem skad to niepasowanie klapy miedzy 96 a 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bercik

No to powiedz mi dlaczego spojler z tylnej klapy od starej micry k11 jest za wąski do tej po lifcie. Kolega załatwił mi tanio orginalny nissana spojler ten z długimi wąsami po boku. Załozyłem, ten spojler ale nie dolega całą powierzchnia tak jak powinien. Jak bedzie auto u mnie to zrobie zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz mi dlaczego spojler z tylnej klapy od starej micry k11 jest za wąski do tej po lifcie. Kolega załatwił mi tanio orginalny nissana spojler ten z długimi wąsami po boku. Załozyłem, ten spojler ale nie dolega całą powierzchnia tak jak powinien. Jak bedzie auto u mnie to zrobie zdjecie.

 

Znajomy ma daszek z micry SuperS zamontowany w swoim Micrusie 2000 i wszystko pasowalo.

Wprawdzie Ty mowisz o modelu po ostatnim lifcie ale ja bede obstawal przy swoim. Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie zmienial wymiarow klapy tuz przed wprowadzeniem na rynek nastepnego modelu.

 

edit:

Ponizej zdjecia modelu 94-98 z lampami z 2001->

4-22.03.06%20010.jpg

2-22.03.06%20003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacieq

ale słuchaj, mam pytanko - ona po prostu nie dała się zamontować?? zachodziła na światła czy coś w tym stylu?? bo kształt blachy, listwy itd. może być różny, z tąd kłopot z daszkiem, natomiast profil zewnętrzny powninien pasować na tył samochodu, tak aby się zamykała.

 

ps. mam zamiar zmienić micrę niedługo, ale przez ten czas niepogardziłbym takim daszkiem :D , ma ktoś może taki do odsprzedania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akira, maacieq

Ponizej w linku ogloszenie z Micra SuperS na czesci, moze spoiler jeszcze jest :mrgreen:

ogloszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak może nie pasować. Ja w modelu z 1997 (przed liftem) mam taką klapę jak na zdjęciu poniżej i podejrzewam, że nie jest oryginalna ;D. Ale wygląda lepiej, niż standardowe i doskonale pasuje. Tylko kostek na łączeniu elektryki nie ma :P.

pict0237m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak może nie pasować. Ja w modelu z 1997 (przed liftem) mam taką klapę jak na zdjęciu poniżej i podejrzewam, że nie jest oryginalna ;D. Ale wygląda lepiej, niż standardowe i doskonale pasuje. Tylko kostek na łączeniu elektryki nie ma :P.

Obrazek

 

Ale mix :-) Micra 97, zderzak 98 a klapa 01 :mrgreen:

Fajnie wyglada ta klapa, nawet zastanawialem sie to za duzy wydatek :sad: zeby tak dla kaprysu zmienic klape. O ile sama klape kupic mozna czasem w dobrej cenie to do tego dochodzi jeszcze lakierowanie i juz tak rozowo nie jest.

 

Wystarczy ze ostatnio choruje na lampy LED :twisted:

118925589_e5b1cc62d4.jpg

Same kosztuja 150$ ale dochodzi do tego shiping za 65$.

Niby kurs dolara sprzyja zakupom ale chyba jednak nie zdecyduje sie :cry:

 

P.S. Byla uderzona w tyl ze sa czesci z roznych rocznikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martusia
Ja w modelu z 1997 (przed liftem) mam taką klapę jak na zdjęciu poniżej i podejrzewam, że nie jest oryginalna ;D. Ale wygląda lepiej, niż standardowe i doskonale pasuje.

 

Wygląda zdecydowanei lepiej... Kurcze gdyby mojej coś dolegało to też bym wymieniła na taką... I wycieraczka tak sobie majestatycznei leży...

 

Domiss, zzieleniałam z zazdrości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Byla uderzona w tyl ze sa czesci z roznych rocznikow?

Tak. Na szczęście niemiec płacił, więc koszty klapy i lakierowania mnie ominęły ;). Ale przez to nie ma kostek elektrycznych na łączeniu z autem, tylko na skrętkę i taśma izolacyjna - tu się niemieccy mechanicy nie popisali - do tego część kabli była koszmarnie podpięta (światło stopu z ogrzewaniem tylnej szyby :D), ale już jest ok :).

Domiss, zzieleniałam z zazdrości Mr. Green

Mi też się podoba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss, musze powiedzieć że ta nowa klapa i zderzak fajniutko wygląda w starej Micrze i dotego widze, że jest jeszcze oryginalny tłumik z zawiniętą końcówką. Może kiedyś sobie też tak przerobie tył. Chociaż mam w swojej spojlerek z długimi wąsami i niechciałbym go usuwać z klapy. Wersje Hollywood były z nimi fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

Superowo wyglada....mnie sie zdaje że oczywiście musi pasować, przeciesz nie zmieniali wytłoczek....ja też kce.....do tego jeszcze zdeżaki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacieq

no własnie czy np zderzaki '02 będą pasowały do '95. wydaje mi się że nie, ale może ktoś z was widział takie opcje 8) ... Czy ze ściągnieciem przedniego zderzaka poradzi sobie przeciętny klubowicz amator ??:D bo właśnie zamierzam to zrobić a niezbyt wiem gdzie są te zaczepy, chyba za osłonami nadkol???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie czy np zderzaki '02 będą pasowały do '95. wydaje mi się że nie, ale może ktoś z was widział takie opcje 8) ... Czy ze ściągnieciem przedniego zderzaka poradzi sobie przeciętny klubowicz amator ??:D bo właśnie zamierzam to zrobić a niezbyt wiem gdzie są te zaczepy, chyba za osłonami nadkol???

 

Tyl pasuje na przestrzeni calego modelu K11,

Dla przodu granica jest lift w 98.

 

Porownaj zdjecia - gorna krawedz zderzaka. Po 98 sa wyciecia na reflektory i wyprofilowanie pod klape silnika z atrapa.

1021047811vr.jpg

1021627473my.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...