Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zegarek w N13


Gość Stanisław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

W moim staruszku N13 mam zegar, który pokazuje godzinę, datę itp. Ale nie zawsze działa wyświetlacz. Czasami wyświetla a czsami znika. Zasilanie działa bo ustawienia nie giną a zegarek ,, chodzi" Jaka może być przyczyna ? Może ktoś wie. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 4kwiatek
W moim staruszku N13 mam zegar, który pokazuje godzinę, datę itp. Ale nie zawsze działa wyświetlacz. Czasami wyświetla a czsami znika. Zasilanie działa bo ustawienia nie giną a zegarek ,, chodzi" Jaka może być przyczyna ? Może ktoś wie

 

Miałem to samo. Ponieważ mam w firmie kilku elektroników, dalem im do zbadania. Sam zreszta też troche obejrzałem (bez demontażu - niewarta skórka wyprawki). Stwierdzili że najprawdopodbniej zużyciu uległa lampa (bo to nie jest LED ;). Stąd czasem działa a czasem nie. Koszty dokładnej diagnozy przekroczyłyby koszt zakupu używanego sprawnego. Dlatego kupiłem, wymieniłem i nie znam problemu :).

 

Pozdrawiam

Kwiatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Dzięki wielkie za radę. Teraz wiem co robić.

Pozdrawiam. Stanisław

 

[ Dodano: Nie 07 Maj, 2006 17:03 ]

Witam ponownie!

Kwiatku mam jeszcze pare pytan. Jak rozumiem wymieniles calosc. Powiedz mi jak to sie demontuje, czy trzeba rozbierac caly pulpit, czy jest prostszy sposob żeby to wydlubac. Ile taki używany zegar kosztuje ?.

Pozdrawiam Stanisław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wydłubać zegarek wystarczy podważyć np. szerokim srubokrętem i wychodzi do przodu, a z tyłu jest kostka. Jeśli chodzi o zegarek zapytaj kolegi Bonzo- powinien mieć taki. :grin: a ceny ma atrakcyjne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ponowić temat - ostatnio juz 2x zauważyłem u siebie taką sytuację - po opdaleniu auta po jakiś czasie przestaje świecić zegarek ... zaświeca się tylko w momencie włączenia tylnej wycieraczki. Co proponujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie sytuacje masz cały czas- za kazdym razem jak odpalasz auto ??

U mnie na początku była sytuacja, że po otwarciu drzwi resetował się zegarek - sobie myśle masy nie ma. Dorobiłem masę na zegarku ale nie pomogło to. Sprawa była prozaiczna - spalony bezpiecznik tak, że jak je przeglądałem to nie zauważyłem. Na tym bezpieczniku jest zegarek, tylna wycieraczka, światło przeciw mgielne tył i oświetlenie w środku - ja tak wydedukowałem :roll:

U mnie taka sytuacja że zgasł wystąpiła teraz 2x i cisza...

Poruszaj bezpiecznikiem-może zaśniedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

U mnie bezpiecznik jest w porządku, gdyby był spalony to brak zasilania kasuje ustawienia. A zegarek jak znika to nieraz na kilka dni potem znowu sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie myslę, żę może coś na stacyjce ?? Bo w momencie zapłonu pojawia się plus - możę jakiś kabelek sie przetarł lub ...... nie mam pojęcia. NIe pamietam ile kabli dochodzi do zegarka ale moża spróbować zobaczyć jakie wartości są na kostce przy zegarku i sprawdzić czy po zapłonie pojawia się gdzieś plus. NIe mam miernika teraz ale w poniedziałek powinienem to sprawdzić i napisze co mam kiedy na jakich przewodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojciul

Ja u siebie wczoraj patrzyłem na wszystie bezpieczniki, czy są dobre i dziś rano jak odpaliłem nismo to zaczął działać zegarek i działa cały czas... Może coś przy bezpiecznikach zaśniedziało i wystarczy tam poruszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj znalazłem czas i chwilowo skleroz amnie odpuściła :D . Wyjołem zegarek i tak w kostce jest 6 miejsc na piny z czego skrajne 2 lewe puste.

 

I 1 I 3 I 5 I

I 2 I 4 I 6 I

I____I Tak na szybko widok pinów :D kostka w ręku i zapiecie w dole.

 

1- pusty- brak pina

2- pusty- brak pina

3- masa kolor czarny w szare paski

4- 12V po światłach kolor zielony w szare paski

5- 12V po zapłonie biało-niebieski

6- 12V na stałe kolor czerwony w szare paski

 

To tak wygląda u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

pamięta ktoś, na którym bezpieczniku (ma jakieś oznaczenie?) "wisi" rzeczony zegarek? zobaczę jeszcze ten bezpieczniik, chociaż cały czas uważam, że to elektronika zegarkowa szwankuje (po przygrzaniu lutów działał jakiś czas dobrze)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
:D:D:D Dobry temacik u mnie tez ta sama jazda,tylko ze jak ja kupilem nissana to juz nie dzialal a po jakims roku odpalam a tu nagle sie swieci i dziala wszystko ok:)i tak jakis tydzien pochodzil i zdechl do tej pory martwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja się nie kogę wypowiedzieć na temat instalacji zasilającej zegarek ale wiem (sprawdzone już w kilku N13), że "szaleństwo" zegarka (raz świeci a raz nie) to jest objaw umierania jego elektroniki... ja wymieniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...