Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mycie i czyszczenie


Gość MicraMobil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MicraMobil

Mam sprawe z natury czyszczenia samochodów. Nie myłem samochodu przez pół roku. Był brudny od lipca zeszłego roku do czsu jak sie zima skonczyła. Niestety moja głupota. Były na nim odchody ptaszków i po 2 myciach nie schodzą one. Co mam zrobic ?? Chciałbym abyście mi pomogli. Ma ktoś jakiś skuteczny sposób. ?? próbowałem już szamponu do samochodów z woskiem itd, kwasku cytrybowego, cifa i nic nie działa. Prosze o rady ważne. Samochodzik do 16 letni nissam micra XLS ( biały ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalbar911

oj ciężka sprawa!!! odchoty pewnie się wżarły głęboko w lakier... niestety tak jest jeśli się samochodu nie myje... może zejdzie przez polerowanie maszynowe, ale wcześniej papierkiem 2000 na mokro, potem pasta G3 i do roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalbar911

to jest papier 2000 także jest to bardzo lekkościerny papier, ale jedynie na mokro musisz to robić tym papierem i należy uważać by nie przeciąć lakieru do podkładu!!! po tej operacji lakier zrobi się matowy więc należy go zapolerować pastą np. Farecla G3 również na mokro, wtedy uzyskasz połysk. Wymaga to troche doświadczenia ale jeśli będziesz ostrożny to sobie poradzisz bez problemów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalski
Mam sprawe z natury czyszczenia samochodów. Nie myłem samochodu przez pół roku. Był brudny od lipca zeszłego roku do czsu jak sie zima skonczyła.

:shock: :shock: :shock:

to teraz lepiej to porzadnej myjni jedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim użyjesz papieru czy mocniejszych past spróbuj lekkościerną pastą TEMPO - o ile dobrze pamiętam nazwę. Używa się ją do lekko spłowiałych lakierów i jest bardzo skuteczna, sam próbowałem na poprzednim aucie. Matowy lakier zabłyszczał jakby mu z 6 lat ubyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz walczc z tym papierem sciernym i pasta sprobuj tego preparatu co pisalem Posikaj dosc solidnie zanieczyszczona powierzchnie poczekaj ok 1-2 min i wyczysc. Ja tego uzywam i pieknie schodzi Tylko ze jest jedno ale: dosc czesto myje samochod i nie wim jak bedzie w przypadku tak starego brudu. Ale sprobowac zawsze mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...