Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki filtr oleju do cd 20


Gość szczetke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczetke

witam po zmianie oleju 10w40gtd magnatek i filtra oleju Filtron kontrolka oleju gaśnie po 8sek chce zmienić filtr na lepszy tylko jaki ?

silnik cd20e (z EGR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wsadziłeś niewłaściwy model Filtrona ? Czasem są dwie wersje z i bez zaworu bocznikowego. Jak chcesz coś innego to kup sobie Boscha (mam i żadnych problemów, kontrolka gaśnie do razu), Knecht albo cokolwiek firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Dla silników CD20 są dwa rodzaje filtrów oleju. Różnią się one gwintem , ale jest również też istotna różnica czy silnik posiada EGR czy też nie.

Dla wersji bez EGR producent KNECHT podaje nr OC140 , BOSCH podaje 0 986 452 024.

Dla wersji z EGR KNECHT podaje nr OC273 , BOSCH podaje 0 986 452 046 .

Może się przyda komuś jeszcze. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość labudabartek

Posiadam P10 z silnikem CD20. rocznik 94. oraz rocznik 95 Wiem że jest tam filtr jedno przepływowy , ma on mniejsz gwint niz dwu przepływowy, może to ma cos wspólnego z kontrolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Może ktoś z Was eksperymentował z filtrami i podchwyci temat, mianowicie silnik CD20 z EGR, ale wyłączonym. Gwint na filtr oleju jest typu UNF 1"-12.

Gdyby dopasować inny filtr z takim samym gwintem i średnicą uszczelki, teoretycznie powinno być ok. Jeśli EGR nie działa oznacza to czystszy dolot i spalanie, więc wymagania co do filtra nie muszą być tak rygorystyczne. Tzn. nie potrzeba dwuprzepływowego filtru.

Dobrze kumam, czy nie :?:

Bo jeśli tak, to można sobie kupić filtr o połowę tańszy, a również markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie fitrona i będzie OK. Co prawda ja mam CD20T, ale ostatnio taki kupiłem i nie mam problemu. Kontrolka oleju gaśnie po ok 1 sekundzie od odpalenia. Wcześniej maiłem oryginał z ASO i było tak samo. Jeszczce wcześniej miałem jakiś dobry niemiecki filtr i kontrolka oleju gasła mi po 3 - 4 sekundach od odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze paweł_s kup sobie filtrona i będzie git. Ja miałem poprzednio filtrona ale zmieniłem przy ostatniej wymianie na filtr manna i żadnej różnicy w porównaniu do filtrona niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. ja tez mam w tej chwili Filtrona i jest ok. ale miałem nadzieję, że orientujecie się czy ten dwuprzepływowy filtr jest tylko po to by podwoić filtrację w silniku z EGR.

Zauważcie, że od marca, lub kwietnia 93 roku zaczęto stosować normalne jednoprzepływowe filtry i w tym samym czasie silnik pozbawiono EGRa.

A zatem dumając dalej jeśli wyłącze EGR i zastosuje zwykły filtr pasujący wymiarami poprawię smarowanie silnika, bo przecież zmniejszą się opory przepływu oleju.

 

No nie ma odważnych eksperymentatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...