Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpnięcie - stuk? przy puszczeniu sprzęgła


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukując forum nie znalazłem konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi więc zapytuję co jest przyczyną. Gdy puszczę sprzęgło po zmianie biegu słyszę takie lekkie głuche puknięcie. Dzieje się tak w zasadzie przy mniejszych prędkościach bo już z 4 na 5 jak jade szybciej to nie słychac tego a w każdym razie jest niewyczuwalne. Sprzęgło bierze prawidłowo nie za wysoko i nie za nisko więc to chyba nie to. Autem też nie szarpie. Czy to poduszki? Sam nie wiem a chcę się upewnić zanim oddam do warsztatu bo mogą mie naciągnąc na niepotrzebne wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. U mnie na 99% to poduszka pod silnikiem. Problem w tym, że chyba trzeba kupić ją w oryginale, bo nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. U mnie na 99% to poduszka pod silnikiem. Problem w tym, że chyba trzeba kupić ją w oryginale, bo nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika :(

 

A jajaj. To niedobrze. jaki jest koszt oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jakaś poduszka - ale również może być przegub wewnętrzny- ten przy skrzyni biegów. Sprawdżcie to dobrze- na kanale jedna osoba w środku w samochodzie druga pod samochodem i sprawdzanie skąd dochodzi dźwięk... Może też być łożysko oporowe - ale raczej wcześniej by szumiało. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jakaś poduszka - ale również może być przegub wewnętrzny- ten przy skrzyni biegów. Sprawdżcie to dobrze- na kanale jedna osoba w środku w samochodzie druga pod samochodem i sprawdzanie skąd dochodzi dźwięk... Może też być łożysko oporowe - ale raczej wcześniej by szumiało. :roll:

 

No tak ale samo wciśnięcie pedału sprzęgła nic nie da bo wtedy jest wszystko OK. Odgłos pojawia się w czasie jazdy a to raczej trudne na kanale :wink: Chyba że czegoś nie wiem... to zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była poduszka lub przegób - to pulsacyjnie "szarpiesz" sprzęgłem i wtedy będzie widać lub słychać skąd może to dochodzić. Podstaw - dla bezpieczeństwa - cos pod kola aby się samochód nie 'wyrwał' i szapiesz samochodem aż zauważysz gdzie to słychać - mozna sobie pomóc stetoskopem- cos takiego jak ma lekarz - ale uwaga na uszy :D . Ciężko to będzie zrobić podczas jazdy - chyba, że znajdziesz jakiegoś indianina co sie podwiesi pod samochodem :D:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to będzie zrobić podczas jazdy - chyba, że znajdziesz jakiegoś indianina co sie podwiesi pod samochodem :D:D .

EHEHEHEHEHE :D:D:D

 

U mnie mechanik stwierdził, że to poduszka pod silnikiem, wyciągnął ja i była w 2 częściach ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to będzie poduszka? Ta z lewej strony silnika, z przodu czy od tyłu na dole? U mnie są takie same objawy, sprzęgło jest wymienione w komplecie więc łożysko odpada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zauwazylem to na 2 rzadko 3 i4 biegu szczegolnie przy 40-70km/h stuk ale nei zawsze jak delikatnie zmienie ieg i puszcze sprzeglo nie slychac ale przy normalnej zmainie biegu to przy puszczaniu sprzegla slychac takie puk oraz slychac kiedy wlaczony jest bieg puszczony gaz i dodam gazu wtedy tez przy inncyh predkosciach i biegach tez pewnie slychac ale nie jest to tak odczuwalne, czasami przy rusznaiu tez slychac na 1

pewnie poduszka, albo przeg wewn albo i to i to :)

pozdr hermol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

no u mnie bedzie chyba to samo. z tym, ze nie slychac pukniecia tylko czuje na pedale bardzo lekkie pukniecie (przy puszczaniu, juz prawie na samym koncu), oczywiscie tylko podczas jazdy.

 

i podczas jazdy np. na dwojce bez wcisnietego gazu, gdy samochod sam sie toczy, po dodaniu gazu slychac stukniecie (i zaczelo sie to po wymianie tlumika srodkowego, ale moze to tylko zbieg okolicznosci....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leonidas

Na bank poduszka. Teraz musisz zlokalizować która bo jest ich 4. Najtańsza jest ta przednia środkowa, ja zaplaciłem za niemiecki zamiennik 60zł a najdroższa jest ta po prawej stronie bo jest w aluminiowej obudowie (koszt okolo 120-150 zł). Z zakupem nie powinno być problemu, przynajmniej ja nie miałem... z wymianą raczej też nie. Wjedź na kanał, ręczny do oporu i gwałtownie puszczaj sprzęgło i dodawaj gazu ale tak aby saniacz nie zgasł, poprostu go rozkołysz. Ktoś kto ma jako takie pojęcie o mechanice nie powinien od spodu mieć problemu ze zlokalizowaniem która poduszka jest padnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leonidas
ok. a te dwa objawy (pukniecie na pedale sprzegla i dodajac gazu na dwojce) to ta sama usterka??

 

Najprawdopodobniej tak. U mnie też było wyczuwalne puknięcie i szarpanie zarówno przy ruszaniu jak i przy zmnianie biegów do trójki bo przy 4,5 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jade wymienić olej w skrzyni to jak auto będzie na warsztacie od razu sprawdze czy coś nie jest uszkodzone lub luźne.

 

[ Dodano: Pią 02 Cze, 2006 ]

No więc wymieniłem olej w skrzyni. Straszny był syf i trochę opiłków ale teraz biegi ładniej wchodzą. A co do ew. uszkodzeń w zawieszeniu to nic nie znaleźliśmy. Wszystko całe nic nie lata i nie tłucze. Usterka z tych co to nie wiadomo gdzie szukać. N arazie daje sobie spokój żeby nie popaśc w paranoję z wsłuchiwaniem sie w odgłosy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzebie troche....

 

 

cos mi stuka tak jak koledze wlasnie przy ruszaniu przy puszczaniu sprzegla... jakby przegub ale tylko przy ruszaniu i na prostych kolach sie to dzieje... jade i ostro skrecam to nic nie puka... aha i nie zawsze przy ruszaniu to stuka.. jak dam wiecej gazu to nie stuka, jest to odglos niezbyt glosny ale czuc lekko w podlodze drgania powstale z tego stukania...

 

czyzby przegub wewnetrzny ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrzegub bardziej by szumialo niz stkualo

 

stukac moze cos w zawieszeniu

jeden kolega kiedys mial tak ze jak ruszal i gdy przod sie podnosil to cos strzelalo

jak pozniej sie okazalo jakas oslona mu chaczyla o gorna czesc kolumnyMcPersona i strzelala przy ruchu zawieszenia

problem zalatwila jedna srobka :)

 

zobacz tez czy np jakas galaz ci sie nie zaczepila

 

najlepiej najpierw samemu posprawdzac zamiast zadawac pytania bo skad mamy wiedziec

tak z malo konkretnego opisu ciezko cos wywnioskowac ale moze to tylko ja jestem mal wprawny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A wahacze w jakim stanie??

 

miales racje tylna tyleja sie rozleciala i stuka czasem

 

szybkie pytanko... wiem ze to moze miec wplyw na zbieznosc ale nie sciaga ani nic sie nie dzieje...

 

mam plan zrobic to dopiero na swieta.. czy jezdzac po 10 km dziennie mam szanse uszkodzic wahacz do tego czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi za to przy wciśnięciu sprzęgła i wbiciu jedynki tak jakby coś pykło, tak głucho... Nie zawsze się to dzieje. Jak raz pyknie to potem za drugą próba już cisza. Jak podeptam trochę sprzęgłem i znów dam jedynkę to lekko słychać to pyknięcie... co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to przy wciśnięciu sprzęgła i wbiciu jedynki tak jakby coś pykło, tak głucho... Nie zawsze się to dzieje. Jak raz pyknie to potem za drugą próba już cisza. Jak podeptam trochę sprzęgłem i znów dam jedynkę to lekko słychać to pyknięcie... co to?

 

dokladnie mam to samo, czasem zdarza sie tez ze wstecznym :P ucieka mi olej ze skrzyni czasem dopelniam.. wiec moze sie juz troche wyeksploatowala :P

 

wiec radze sprawdzic olej w skrzyni i ewentualnie uzupelnic po czym jezdzic bez obaw dalej dopoki nie wyje to raczej nic sie nie dzieje :)

 

 

btw ogolnie do tematu wlasnie ostatnio znowu mam to samo stukniecie przy puszczaniu sprzegla i to w tym samym miejscu... po raz kolejny tuleja wahacza, tamta wytrzymala pol roku :/ a po drugiej stronie nie wymieniana caly czas sie trzyma a nie bralem najtanszej <zalamka> :/

 

 

i sam odpowiem sobie na Wlasne pytanie :D ta tuleja nic strasznego nie powoduje wlasciwie jedzie sie tak samo ale warto wymienic bo jak juz stuka to sa tam luzy ktore moga zniszczyc pozostale elementy wahacza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty i stwierdzam niestety podobny problem u siebie :/

Przy zmianie biegu 2-3, 3-4 cos stuka gdzies przy silniku , cos w rodzaju lekkiego udezenia kluczem w metal. Wydaje sie ze to z lewej strony ( mozliwie ze zawieszenia )

 

uczesie sie w tygodniu w innym miescie i niestety nie znalzelem czasu na mechanika, a auto stoi przed blokiem :<

 

To jednak nie wszystko przy zmianie tych biegow w momencie puszczenia sprzegla czasem kierownica odbija mi lekko w lewo a auto jedzie prosto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...