Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Poduszka pod silnik jaka cena części z wymianą ?


Gość nindza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

są tam w sumie 4 poduszki, każda w innej cenie i z innym dojściem. ja u siebie 2 wymieniłem i jeszcze chyba resztę wymienię, poduszki najlepiej całym kompletem wymienić ale to wyjdzie parę stówek :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 28Darek

Stojac przodem do samochodu - przy otwartej masce silnika - najbardziej widoczna jest poduszka silnika od strony rozrzadu (po lewej stronie). Koszt jej zakupu to ok 270zl. Aby zlokalizowac nastepne nalezy obejrzec silnik od spodu (rowniez stojac przodem do samochodu). Pod chlodnica znjaduje sie najtansza poduszka ( prawie w calosci gumowa) - koszt jej zakupu to ok 60zl. Po prawej stronie znajduje sie poduszka skrzyni biegow - do wersji GT jest dostepna tylko w ASO i kosztuje ok 1000zl :shock: - do zwyklej wersji kosztuje ok 200zl. I ostatnia znajduje sie najblizej dzwigni zmiany biegow jej cena to ok 250 zl. Nie orientuje sie w kosztach samej wymiany ale chyba nie powinny przekroczyc 40-60 za szt (chociaz wszystkie mozna wymienic samemu w garazu z kanalem). Jezeli masz problemu z kupnem moge polecic wlasciciela P10 ktory prowadzi sklep z czesciami ( w Warszawie zreszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Stojac przodem do samochodu - przy otwartej masce silnika - najbardziej widoczna jest poduszka silnika od strony rozrzadu (po lewej stronie). Koszt jej zakupu to ok 270zl. Aby zlokalizowac nastepne nalezy obejrzec silnik od spodu (rowniez stojac przodem do samochodu). Pod chlodnica znjaduje sie najtansza poduszka ( prawie w calosci gumowa) - koszt jej zakupu to ok 60zl. Po prawej stronie znajduje sie poduszka skrzyni biegow - do wersji GT jest dostepna tylko w ASO i kosztuje ok 1000zl :shock: - do zwyklej wersji kosztuje ok 200zl. I ostatnia znajduje sie najblizej dzwigni zmiany biegow jej cena to ok 250 zl. Nie orientuje sie w kosztach samej wymiany ale chyba nie powinny przekroczyc 40-60 za szt (chociaz wszystkie mozna wymienic samemu w garazu z kanalem). Jezeli masz problemu z kupnem moge polecic wlasciciela P10 ktory prowadzi sklep z czesciami ( w Warszawie zreszta).

 

Ostatnia poduszka o której piszesz to chyba od GT , bo mi ostatnio gość w sklepie powiedział cene ok 90 - 100 zł. Poradził mi jeszcze , że w dieslu jest taka sama tyle , że mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tyle co wiem do p11 dolna tylnia nowa z salonu 350 i trzeba na nią czekać , bo nignie nowej nie ma. Używana od 100pln dodam jeszcze ze jest firam polska która produkuje różne poduszki do różnych samochodów tutaj . Bardzo polecam bo mają naprawde bogaty asortyment choć do p11 nie mają nic hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sklepie takim jakims malutkim ale gościu ma wszytskie częsci do kazdego samochodu tyle ze zamawia to mi powiedział ze od 60 do 90 złotych kosztuja u niego te poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie zastanawialbym tylko zainteresowal bardziej tymi poduszkami. Jezeli faktycznie beda to poduszki silnika i skrzyni biegow do P10 to prosze daj znac bo widze mozliwosc zarobku kilku zl :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k1krzysiek

Mnie powiedziano w hurtowni cene za poduszke obok rozrzadu do P-10 (562zł)

Jestem zalamany. Prosze o podpowiedz gdzie moge to kupic taniej.

W warsztacie mechanik doradzil kupic klej do szyb i napchac go w miejsca pekniec - ponoc trzyma bo jest elastyczny - ale boje sie takiej prowizorki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z klejem do szyb juz przerabialem przy okazji wlasnie poduszki obok rozrzadu i sprawdza sie ale na krotka mete bo dosc szybko klej sie rozciaga. Na priva wyslalem namiary na kogos od kogo kupilem taka poduszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość aro_prezes

czekam niecierpliwie na wrazenia po kupnie tych tanich poduszek, bo te oryginalne to porostu jakis smiech z ceną.

jeszcze proźba do 28Darek, mógłbys mi tez przesłac namiary, gdzie kupiles poduszke??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz jappartsa jeszcze wynalazłem poduszki w tedgum (firma które to robi) a rozprowadzają je oprócz własnej sprzedaży wysyłkowej przez sklepy fota. ja mam jakąś nietypową łapę poduszki przy skrzyni i chyba będę musiał sam wkład wpasowywać w łapę. poduszkę od rozrządu kupiłem za około 200 z przesyłką od gościa P10wawa z ac forum nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz jappartsa jeszcze wynalazłem poduszki w tedgum (firma które to robi) a rozprowadzają je oprócz własnej sprzedaży wysyłkowej przez sklepy fota. ja mam jakąś nietypową łapę poduszki przy skrzyni i chyba będę musiał sam wkład wpasowywać w łapę. poduszkę od rozrządu kupiłem za około 200 z przesyłką od gościa P10wawa z ac forum nissana

 

Jesli nie masz wersji GT to przednia poduszka skrzyni biegow jest standartowa i nie musisz nic kombinowac. Wszystkie pozostale wersje 2.0 maja normalne poduszki skrzyni biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość fragles13
Jak się sprawdzą te poduszki to poproszę o namiary na sklep :)

Bo jeżdżę bez tej małej przedniej :?

 

Tomaszek, jeździłeś bez tej okrągłej małej poduszki co jest za chłodnicą? Bo Tadgum zaproponował mi wymianę wkładu a żeby to zrobić, muszę ją do nich przesłać.

No i czy 2 lata temu miałeś już WP11?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gles13 nie bój się wkładu. Zobacz dokładnie jak wygląda twój wkład. Na stronie tedgum mają foty. Zobaczysz czy to ten sam wkład. Zawsze możesz dokonać zwrotu. Ja sam zamówiłem w podobny sposób i pasował wkład.

Albo zrób zdjęcie i wyślij im mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Korespondowałem już z pracownikiem Tedgum, sprawdził u siebie w katalogach i powiedział że ani poduszki ani wkładu nie mają, zresztą na stronie takiej poduszki też nie ma. Zaproponowali mi wysłanie do nich poduszki aby dorobili i wymienili wkład. Poduszka, o której mówię, jest oznaczona na rysunku numerem 11210P, w lewym dolnym rogu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam p11.144 i mordowałem się z poduszkami do tego auta.

 

Moge powiedzieć, że do tego samochodu to praktycznie nie mają podszek a co dziwne do mazdy 626 mają wszystkie ale nie o to;

mianowicie wysłałem prawą i lewą do nich to dobrali poduszki i przeprasowali (opcja przeprasowania polecam bo kosztuje 10 zł za szt a goście zrobią to idealnie jeśli chodzi o ustawienie wkładu w obudowie bo jak się przyjrzycie każda ma taką budowę, że zakładając dobry wkład lekko obrócony będzie źle funkcjonował).

 

Przód dorwałem używkę z silnika 2.0 bo jest taki sam no i został mi tył. Niestety tą poduszkę wymieniałem jako pierwszą u swojego mechanika i to był błąd - trzeba było ją sciągnąć i wysłać do nich a oni dobrali by wkład albo zrobili nową. Stąd nie mam wzoru teraz i musze szukać używki oryginalnej. Chociaż ta poduszka pytałem w salonie jest najtańsza

 

koszty poduszek w ASO mogę podać jutro tylko karteczke z roboty przyniosę w każdym razie tylna jest po 377 zł

 

A i jeszcze jedno jak wymieniacie na nie oryginały to wymieniajcie parami inaczej będzie cyrk jak ja miałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój znajomy wymieniał poduszki silnika w p10 2.0 94r i okazuje się że nie są wcale drogie. Wszystkie załatwialiśmy w CARDOM -ie w Szczecinie chyba komplet kosztował ok 200zł. Porównywałem te poduszki z poduszkami w mojej p11 1.6 99km i są bardzo podobne a te przednie są identyczne tak przynajmniej wygląda.U mnie są jeszcze w bardzo dobrym stanie więc nie musze się martwić wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...