Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] KOŁO ZAMACHOWE


gray5

Rekomendowane odpowiedzi

siema

ostatnio odkrylem ze zaczynają mi sie zjezdzac ząbki , było złychac na zloci , mylsalem ze to rozrusznij lecz nie :evil: koło zamachowe , i mam teraz takie pytanie czy ,

wieniec zdejmuje sie z kola zamachowego czy całe trzeba wymienic;

]pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy wieniec idzie zdjąćna gorąco i odwrócić- w k10 też bo jak kilka lat temu robiłem skrzynie to też myślałem czy tego nie zrobić ale mi sie nie chciało i sobie to darowałem tylko zęby lekko podpiłowałem bo były "zmłotkowane" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grey... to wlasnie rozrusznik 8)

ja u siebie przekladalem zebatke na kole na druga strone jakies pol roku temu bo byla zajechana... ostatnio wymienialem skrzynie... patrze a ta strona tez juz zjechana.... a to wszystko przez rozrusznik ktory najpierw zaczyna krecic i dopiero zasprzegla.. (KHRRRRRRRRR!!!!!!!!)... radze ci rozrusznik zrobic najpierw i dopiero zajac sie kolem zamachowym...

 

a zeby zdjac wieniec tak wogole... trzeba go podgzac palnikiem, wtedy sie roszerzy i ladnie zejdzie z kola... pozniej go myk na druga strone i czekac az sam wystygnie... nie studzic ani nic... niech sobie sam wystygnie... <=== i to jest teoria :wink:

u mnie wziellismy mlotek i przecinak i do okola w szparke miedzy zebatka i kolem... i ladnie zeskoczyl... pozniej tylko podgrzalismy zebatke nad kuchenka gazowa, zeby juz go zalozyc spowrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem ze zgrzyyyyyytaniem :/ pomijając to że pracuje w warsztacie mechanicznym :P to niechce mi sie do tego zaglądać :] ale kiedyś będe musiał :] straszny obciach jak sie wyjeżdza od panny a tu takie rozczarowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"JAK ZNIWELOWAĆ KŁOPOT ZGRZYTANIA ROZRUSZNIKA PODCZAS ODPALANIA."

 

Wszystko co napisze jest tylko informacją i nie ponosze odpowiedzialności za straty jesli ktos postanowi to wykorzystac- robicie to na wlasna odpowiedzialność.

A więc:

1. przed odkreceniem rozrusznika należy zdjąć minusową kleme z akumulatora

2. odkrecic rozrusznik ( 2 śruby) i wyjąć go (obojetnie czy górą czy od spodu)

3. zakrecic rozrusznik do imadła

4. teraz wszystko zalezy od waszej fantazji tzn. mozecie sprawdzic i naprawic caly rozrusznik(szczotki, tulejki, bendix, smarowanie, itp) ja sie skupiam na naprawie tego ze rozrusznik zgrzyta podczas zapalania

5. odkrecic 2 wkrety które trzymają elektromagnes( to taki mniejszy "walec" z boku rozrusznika do którego przykrecone są kable) i odzielic go DELIKATNIE od rozrusznika- to nim sie bedziemy zajmowac

6. wyjąć ze środka walca taki mały cylinder stalowy z plastikowym grzybkiem

7. wlasnie ten cylinder trzeba za pomocą np. szlifierki kątowej zeszlifowac( w moim przypadku trzebabylo zebrac ok 2mm ale radze to robić stopniowo po 0,5mm i sprawdzac na ile wychyla sie potem bendix ) oczywiscie NIE od strony plasikowej!!! ta strona którą trzeba zebrac jest metalowa z takim 3 mm kolnierzem na spreżyne. Trzeba pamietac aby zeszlifowana powierzchnia byla potem idealnie równa, płaska i prostopadła do walca

8. mozna zmontowac i sprawdzic czy dziala - jesli tak to spowrotem wsadzic do auta i jezdzic jesli ktos czegos nie rozumie niech pyta albo uda sie do elektromechanika u mnie zadziałało

 

UWAGA

rozrusznik w micrze z automat. skrzynią biegów różni sie budową ogólnie zasada naprawy taka sama jak normalnie z tą różnicą ze w normalnym trzeba zeszlifowac ten walec a w aucie z aut. trzeba w tym walcu rozwiertac -pogłębić otwór na srodku tego walca

i to na tyle :-)

 

 

Jestem autorem tego poradnika i mam do niego wszelkie prawa autorskie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zgrzyta jak chce czasem odpalic na biegu z wcisniętym sprzęgłem na luzie nigdy mi sie nie zdarzylo :) a ojciec mowi ze micra ma tak od nowosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo, tylko ze u mnie odwrócenie koła nic nieda

zjechały sie ząbki ,tak ręką wyczułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...