Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gałka zmiany biegow


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chce zmienic galke zmiany biegow( manual) .......chybat powinna byc przykrecana, ale niew moge jej odkrecic. Na jakis klej ja przykrecili ?

Zalezy mi zeby orginalnej galki nie zniszczyc.....ma ktos jakis pomysl.

Bo jak pojdzie zabka, albo klucz francuski w ruch to ze skorzanej galki strzepy zostana :grin:

Czekam na porade kogos kto sie z tym bawil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

Niestety nie wiem jak sie ją odkręca żeby nie uszkodzić, u mnie jest luźno ta gałka i nie ja ją zmieniałem ale jak zdejme to jast drobny gwint i jakiś klej, odkręcam w prawo.

Mam taką podświetlaną, tzn świeci sie tylko schemat biegów, na niebiesko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jaca za odpowiedz, bo ja caly czas w lewo krece ...juz mi przedramie wysiada :lol:

Odkrecasz w prawo ...to wychodzi na to ze jest lewy gwint :shock:

 

POczekam jeszcze , moze ktos cos poradzi.

Reka juz probowalem odkrecic, ale ni cholery nie poszlo ( a uscisk mam dosyc mocny :grin: )

Ale powiedzialem sobie ze jak reka nie odkrece to nie bede zmienial, a probuje od wczoraj za kazdym razem jak wsiadam do samochodu( tyle ze narazie tylko w lewo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze galki pomyliles :D :D:D:D

 

 

A po co chcesz to zmieniac ? Stroboskop w Maximie to taki pomysl wiesz... :/

Ale jak Ci sie podoba to czemu nie :]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja swoja usuniłem piłką do metalu 2 cm pod uciołem lewarek. Oni ja chyba przykleili jakims cholerstwem mało co skkdzyni nie wewlokłem do środka żeby zeszła. :) PS fajniiusi lewareczek teraz jest orginalny był za długi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni ja chyba przykleili jakims cholerstwem mało co skkdzyni nie wewlokłem do środka żeby zeszła

buahahaha dobre :lol: :lol: ale u mnie tez jakiś klej pozostał, to chyba seryjne w Maximach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to zmieniac ? Stroboskop w Maximie to taki pomysl wiesz... :/

Ale jak Ci sie podoba to czemu nie :]

 

Pozdrawiam.

 

Nie zaden stroboskop...tylko fajna galeczka nierdzewka z aluminum i rozne nawierty i tego typu ....bardzo orginalna bedzie jak zrobie.

Mam pewna wizje...ale nie chce robic jak nie odkrece.

 

 

Nom ja swoja usuniłem piłką do metalu 2 cm pod uciołem lewarek

O widzisz to jest rozwiazanie ...uciac , nagwintowac i bedzie chyba najszybciej.

Dzieki za podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w innych nissanach jest tak samo... Ja u siebie zmieniałem niedawno gałkę bo zaczęła dzwonić (shit plastic, nie oryginał). Zdejmuję mieszek (nie ważne że tjuinig plastic gałka była podklejona siliconem) i zauważam, że dźwignia jest przycięta !! Teraz ciekawe czy inaczej się cholerstwa zdjąć nie dało czy chodziło o zrobienie krótszej dźwigni, no ale tego się pewnie nigdy nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matmatys

U mnie tez nie ma gwintu;-)

Też ktoś kiedyś upitolił. Teraz mam skórzaną , beżowa gałke na trzy śrubki, pod kolorek

mieszka i tapicery i jest git :-)

 

Wiec moja rada, przestań się siłować z odkręcaniem, piłka w ręke i jedziesz, a a co tam :-)

 

Odchudzisz troche samochód, pare gram mniej, i zobaczysz różnice pod pedałem od razu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standrd jest skorzana pod kolorek, ale chcialem zmienic na jakas kuleczke ...polaczenie nierdzewki z aluminium.

A silowac sie juz przestalem...jak zrobie galeczke to poprostu zrobie ciecie, tak jak pisaliscie :)

 

A jesli chodzi o odchudzenie troche samochodu .......to chyba bedzie problem....bo sama galka chyba bedzie podobnej wagi :grin:

Pytanie do wszystkich ktorzy jezdza z metalowymi gakami ......Zima w reke zimno jest ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie to lekutko mozna odkrecic :wink:

 

Wojtus....... Jak ty czolgami jezdzisz to nawet nie zauwazyles jak w swojej Maxi zerwales gwint :P U mnie siedzi jak cholera i faktycznie jakbym sie uparl to moglbym skrzynie do srodka wciagnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galka jest mocno zakrecona i na kleju. zjedz 2 schabowe i dasz rade

Zjadlem 2 schaby i nie dalem rady :D Widocznie w mojej chyba uzyli jeszcze kleju japonskiego.........a teraz to wszystko juz made in china :)

Chyba pilka pojdzie w ruch i bedzie po klopocie.....no chyba ze skusze sie na propozycje Wojtka ;)...ale wtedy musze pomyslec jeszcze o wymianie tapicery :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

trzeszczy hmmm to tak jak u mnie ,,w katalizatorze od hedersa sie tlucze jak opetany ,,prawy przegub cos na skretach mi tyrkota ,tarcze hamulcowe pokrzywione bo przy hamowaniu to kierownice chce wyrwac z lapy ,drzwi od kierowcy piszcza zgrzypia przy jezdzie ale to juz od wlamania i tak juz zostalo ....ale juz hedery juz kupilem tarcze i klocki tez tak ze pomalu bede eleminowal te niewygodnosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

cozrobic jak ja jestem jak wariat ,gaz do dechy ,i niema swiatel zebym sie niescigal,,,,,a teraz sa skutki ze trzeba dlubac z autem ,co zrobic juz taka mam nature nieswornego kierowcy :wink: a maximka to juz 3 auto w stanach ,,,poprzednie to zarznolem silniki ..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze poskladane - hmm... pare rzeczy nadal mi trzesczy - i nie potrafie tego wyeliminowac

 

No ja uważam że mimo wszystko poskładane są nieźle :wink: mówie o swoim, moja nysa jest z roku 91 i naprawde niewiele w niej trzeszczy pomimo wieku, mam doświadczenie z autami o wiele młodszymi i nie jest u mnie źle, chociaż są rzeczy co mnie już do pasji doprowadzają ale idzie z tym żyć :wink:

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś delikatnie puka lub trzeszczy gdzieś z tyłu, jakby zza kanapy albo z bagażnika albo z zawieszenia, niewiem sam, wsadze kogoś do bagażnika i przewioze, może z tamtąd sie zlokalizuje to dziwne coś.

A to że sie obija pilot to też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś delikatnie puka lub trzeszczy gdzieś z tyłu, jakby zza kanapy albo z bagażnika albo z zawieszenia, niewiem sam, wsadze kogoś do bagażnika i przewioze

 

A moze wlasnie zapniales kogos wyciagnac z bagaznika i Ci sie chlopina po bagazniku rozbija ....lepiej sprawdz bo niedlugo moze zaczac Ci sie rozkladac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie zapniales kogos wyciagnac z bagaznika

fak... dzięki za przypomnienie :lol: właśnie go wypuściłem, dojazdówke zeżarł :evil: :lol:

 

Dobra, koniec OT, temat jest o gałce :grin:

 

Właśnie, gałka też troszke brzęczy, musze ją delikatnie dokręcać bo sie luzuje, klej puścił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...