Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mam problem z wycieraczką na tylnej klapie - proszę o pomoc


Gość ars1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziła sobie, chodziła i pewnego dnia przestałą, najprawdopodobniej jest to bezpiecznik i tu jest problem, bo nie wiem który to :). Pomóżcie. A druga sprawa to czy moge prosić o jakieś sugestie na temam "co może mieć wpływ na nie działąjące ogdzewanie tylnej szyby"? - wiecie zbliża się zima trzeba się za to wziąść :). Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o bezpiecznik to który to jest to ci pisze na klapce co zakrywa bezpieczniki albo wyjmuj po koleji i sparwdz jest przepalony :D co do tylnej szyby to moze to ten sam bezpiecznik? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do ogrzewania tylnej szyby wo w u mnie w tylnej klapie siedzi tai wynalazek.mówiżc szczeże to nie mam pojęcia co to jest. Myslałem że to jakiś przekaźnik ale nie ma sterowania jest czarna kostka przykęcona do klaby (pewnie masa) i dwie końcówki przez nie przechodzi prąd z przodu do końcówki przy szybie.

Może coś się poluzowało albo padla ta kostka.

 

 

Wie ktoś może czym przykleić urwany konentor od orzewania??

 

Może jest jakiś warsztat co się tym zajmuje. (chodzi o Białystok).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moze mechanizm jest zakorodowany i przez to stoii, ja u siebie musialem go zostawic na 24 godziny w plynie hamulcowym zeby wogole dalo sie go ruszyc i rozlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tez byla zepsuta jak kupilem sunny.Była pionowo i caly czas przekaznik od tej wycieraczki cykał pod maska.Ściągnąłem osłone z tylnej klapy i zacząłem dłubać srubokrętem przy mechanizmie i przypadkiem zwarłem przewód masy z obudową mechanizmu i wtedy ruszyła.Od tej pory działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość dominik86st

no to trzeba chyba temat odświeżyć bo dręczy mnie ciągle jedno pytanie, co to w końcu jest? bezpiecznik, przełącznik (włącznik) czy silniczek? są jakieś nowe doświadczenia na ten temat?

aha i jeszcze taka jedna sprawa, ta tylna wycieraczka w "Stanie spoczynku" czyli kiedy nie pracuje, jest pionowo czy poziomo? bo ja jak kupiłem auto to była pionowo, a że mi trochę przeszkadzała to ją wykręciłem i zamontowałem poziomo, co ciekawe przy tym wyżej wymienionym kombinowaniu odkryłem że rurki prowadzące płyn do spryskiwaczy się trochę zapchały, więc je przeczyściłem i teraz działają, ale wycieraczka? No to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka jest troche odchylona od pionu w prawa strone

 

Ale patrząc od wnętrza autka, przynajmniej u mnie.

 

Ja "naprawiłem" tylną wycieraczkę przez zmianę bezpiecznika tylnych świateł. Jak kupiłem swojego suniaka to był bezpiecznik 7,5 ja włożyłem przepisowy 15 i jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ktos z Was wie jak zdjąć wyceiraczkę z trzpienia który przez mimośród prowadzi do silniczka? U mnie wycieraczka chodziała coraz to wolniej aż w końcu stanęła. Chcę to wszystko rozebrać, zabrać do domu (bo zima), umyć, nasmarować i zmontować. Problem jest tylko takie że jakbym tego nie rozkręcał to nie mogę rozłaczyć tego układu od ramienia wycieraczki. Nasikałem wszędzie WD40 ale wycieraczka nie chodzi a jeden z przełaczniow pod maską tyka :(

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość czyzbyroman

jakby Ci sie nie udalo naprawic to mam silniczek w idealnym stanie na sprzedanie.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11966

ramie wycieraczki powinno zejsc musisz troche poruszac ramieniem ewentualnie stuknac mlotkiem

 

Niedawno miałem te same problemy - Nissan Sunny z 1990r.

Ogrzewanie tylnej szyby - winny był włącznik na tablicy rozdzielczej. Można go rozebrać i przeczyścić. w moim przypadku to wystarczyło.

Styki w tym włączniku są posrebrzane, były zaśniedziałe. Po tej operacji szyba zaczęła grzać.Uważaj przy rozbieraniu włącznika, trzeba podważyć boczne ścianki.

Tylna wycieraczka - analogicznie ta sama operacja. To nie są nowe samochody i niestety takie drobnoski mają wpływ na przepływ napięcia - zasilania do urządzeń elektrycznych. W tym przypadku nieumiejętnie rozbierając włącznik uszkodziłem go, jeśli ktoś ma zapasowy to proszę o wiadomość.

Roman. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...