Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wielkość kół


Gość lukasz_lublin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz_lublin

Szukalem na forum ale nie znalazlem, moze słabo szukalem. Chodzi mi o to jak wielkosc kol zapewni najlepsze przyspieszenie? Bo to ma napewno wpływ na to.

 

Posiadam 100nx'a ga16de na 195/50 15'' ale z tego co wem seryjnie byly 185/60 14''.

 

Tak z moich przemyslen wynika ze mniejsze kolo powinno dawac lepsze przyspieszenie bo moment siły sie zmniejsze, ale to tylko moje domysły.

Czyli np. jak bym wsadzil 195albo205/45 14'' bylo by najlepiej 'wedlug mnie'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższe laczki, mniejsze opory siły tarcia, szybsze rozpędzanie. A jak zmnieszysz całe koło to ci tylko speed-o-meter będzię przekłamywał a tak samo szybko będziesz się rozpędzał (albo nawet wolniej) i częściej (łatwiej) mielił na starcie bo siły napędzające koła będą takie same, a oponka będzie mniejsza więc i szybszy obrót nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Ale trakcji to na tym nie ma zadnej. Mam problemy zeby na 195 nie mielic na starcie a na 175 to by sie dopiero dzialo. Ale w sumie to niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin
No to Hi-Grip Tires, utwardzona zawiecha i napewno czas będzie dużo lepszy

same sprezyny wystarcza? czy moze jeszcze trzeba amorki? gdzies kiedys widzialem takie spiete sprezyny, to jest bespieczne? czy taki wejski tuning?

Hi-Grip Tires ? cienko u mnie z angielskim :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Hi-Grip Tires, utwardzona zawiecha i napewno czas będzie dużo lepszy

same sprezyny wystarcza? czy moze jeszcze trzeba amorki? gdzies kiedys widzialem takie spiete sprezyny, to jest bespieczne? czy taki wejski tuning?

Hi-Grip Tires ? cienko u mnie z angielskim :oops:

 

hi grip tires - opony o zwiekszonej przyczepnosci, bardzo miekka mieszanka i szybkie zuzycie :D

a co do spietych sprezyn to polecam... jako sposob na samobojstwo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twardości zawiechy fabrycznej, jeśli mięka to tylko razem z amorami, przy twardszej można dać sprężyny twardsze i niższe zmniejszające skok amorka. Komfort spadnie ale czego się nie robi dla osiągów.

Powiem tak, jak miałem spręzynki progresywne (dziwny sprzet, niby normalnie miękkie, ale jak dostały nacisk porządny to twarde jak cholera, wszystko w aucie dzwoniło) to auto jeździło dużo szybciej (bez problemu do 170 dochodziłem, teraz to mi ciężko wykrzesać 150), ale niestety duże ryzyko straty felg i zawiechy mnie zmusiły do zdjęcia ich (w LBN są fatalne drogi, szczególnie po zimie jak jeszcze nie powypełniane dziury są). No gdyby nie to dzwonienie to może i bym pozostał ale się nie dało jeździć i tyle, gdyby były sportowe amory myślę, że by było wporzadku, a tak, to gdybym zostawił to już pewnie parę razy oponę, felgę czy zawiechę bym naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem którko im lżejsze koła tym auto lepiej przyspiesza.

Lepsza przyczepność jeśli chodzi o przyspeiszenie uzyszkasz na oponach o wyższym profilu i nieco mniejszym ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez po przesiadce z 13" 175/70na 15" 195/50 stracilem na przyspieszeniu strasznie... szczegolnie powyzej 140-150 - niestety opory toczenia daja sie we znaki, do 100 jest jeszcze ok... Opony mam sportowe markguma, bardzo mieciutkie, obnizony i utwardzony -35mm i mam takie "ASR" na starcie ze rewelacja.... zadnych strat na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej by pasowalo 185/60 15'' a cisnienie 1.8 starczy

NAjlepsze osiągi byś miał na stalówkach 13" z oponami jakimiś szerokimi i niezaniskimi.

 

Jeżei masz 15" to najmniejsze straty będziesz mieć własnie na 185/55 (zamiennik 195.50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...