Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] 1.6 - jakie świece zapłonowe ??


Gość lackyd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś 2 miesięcy samochód nierówno przyśpiesza a przy wyższych obrotach ma coś jakby diurę

może to świece mam na nich przejechane około 25 tyś (brisk bezelektrodowy)

zauważyłem również że silnik dośc nierównomiernie pracuje gdy jest zimny (na luzie)

 

silnik1.6 DE

 

jakie świece polecacie - zastanawiałem się ostatnio nad jakimiś 4 elektrodowymi bosch-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aro_prezes

Te świece Brisk bezelektrodowe to jedno badziewie,sam to przerabialem, samochód gorzej ciagnął niz na NGK z 80 tys przebiegiem pozatym mial taaaaaaaaaką dziure. Z tego co słyszałem Bosch tez sie słabo sprawuje w Nissanach, moze w innych jest ok. Moim zdaniem najlepsze są standardowe NGK, nigdy mnie jeszcze nie zawiodły. Ja mam P10 GT, ale sądze,ze w 1,6 będzie podobnie.

 

oznaczenie świec NGK do Nissana Primery 1.6 to BKR6E

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, kupiłem swiece do mojej primy NGK BKR5E oraz odwiedziłem serwis - zapłon miałem 3 stopnie w wyprzedzeniu !! gdzie powinien wynosic 10 - tak czy owak jeżdzi już jak należy

 

Pozdrawiam Wszystkim zaglądających na te forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panie / Panów

A czy ktoś używa takich wynalazków jak ISKRA SFE65PRS dedykowane do gazu lub SFE65QRS - 4 elektrodowe? Przejechałem jakieś 25 tys km na NGK BKR6E i jedna ma jakieś dziwne przejście na ceramice brązowe poza tym stale zakopcone. Nie wiem ile w ogóle te iskry kosztują może niewiele mniej od NGK, ale jeśli np o połowe taniej to może warto. Zawsze jakoś się we mnie odzywa patriotyczna nuta i gdyby towar był sprawdzony to wolałbym kupić krajowe świeczki.

Odezwijcie się czy ktoś jeździ na tych iskierkach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu instalacji gazowej IIgen. zapytałem gościa który o robił jakie swiece dobrać do tej instaklacji, te które oni mieli na stanie (czyli ISKRA) czy też takie jakie używam na benzynie (czyli NKG). Odpowiedział zdecydowanie że NGK!!! Tak tez robię i nie mam żadnego problemu. NGK BKR5E można kupić za ok 50 zł/4 szt więc chyba nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to co pisze Mirek, też zadałem to pytanie,

odpowiedź orginalne - NGK

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Dostałem ostatnio świece NGK V-Line o synbolu BCPR6E.

Mam P10 z 91 roku na gaźniku z katalizatorem.

Czy to odpowiednie świece ? Niby są stosowane w Nissanie, ale w/g katalogu powinny być o symbolu BKR6E.

Można je włożyć ?

Gazu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio świece NGK V-Line o synbolu BCPR6E.

Mam P10 z 91 roku na gaźniku z katalizatorem.

Czy to odpowiednie świece ? Niby są stosowane w Nissanie, ale w/g katalogu powinny być o symbolu BKR6E.

.

 

najważniejsze z tych symboli to ta 6 oznaczająca ciepłote świecy. Reszta to rozmiar długość gwintu itd. Na stronie NGK NGK jest rozszyfrowany kod świec NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obsługi do mojego p11 którą dostałem z autem, napisane jest tak [NGK] i (Champion)

......................GA16DE................SR20De.............SR20DE

.

gorące..............-.........................BKR4EY..............BKR5EY

...................(RC12YCC)............(RC12MCC).............(-)

.

normalne.........BKR5E...................BKR5EY............BKR6EY

....................(RC9YCC)..............(RC9MCC).............(-)

.

zimne..........BKR6E, BKR7E...........BKR6EY............BKR7ET

.....................(RC7YCC)..............(RC7MCC).............(-)

 

PRZEPISAŁEM TAK JAK W ORYGINALE odstępy elektrod od 1,0 do 1,1 dla wszystkich. Dziwne bo nie zgadza się to z tymi świecami z katalogu NGK (moje BKR6E mają 0,9)

 

Przeczytałem w instrukcji że zaleca się zastosowanie cieplejszych świec w przypadku eksploatowania auta głównie na krótkich dystansach. Ma to z pewnością polepszyć proces samooczyszczania świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość MariuszekF

witam

od tygodnia jestem właścicielem primerki 1.6 95' i chce wymienić w niej świece w tej chwili mam NGK 3 - elektrodowe i chce je wymienić na 4 - elektrodowe najlepiej NGK,

pytanie czy świece NGK BKR6EIX są 4 - elektrodowe ?? u mnie w sklepach nie mają na miejscu takich świec więc nie wiem jak wyglądają :/ myślicie że warto wydać ponad 40 zł za sztukę ??

 

ps. chodzi mi o świece BKR6EIX a nie BRK6EIX-11 bo te podobno są 1 - elektrodowe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdże na benzynie i świece NGK sprawują sie super.Dodam że jest to silnik 1.6 99kw.Sprzedawcy twierdżą że te świece wytrzymują spokojnie 60 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wymieniałem w sobote swiece.

 

Jezdzilem na Polskich Iskrach (nie zadnych gazowych - normalnych do primery wg katalogu)

Zrobilem na nich 50tys. Wymienilem kosmetycznie razem z olejem filtrami itd.

 

Świeczuszki czyściutkie w super stanie, pewnie by jeszcze długo chodziły.

 

Nigdy z nimi nie było żadnego najmniejszego problemu.

 

Teraz zamieniłem na NGK BKR6E. Miałem nadzieje ze moze przez swiece mam problemy z obrotami na zimnym silniku na gazie, ale nie. NGK zachowują się identycznie.

 

Takze polskim swieczkom daję bardzo dobrą ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...