Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] 1.6 - jakie świece zapłonowe ??


Gość lackyd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji że miałem dostęp do świec za friko postanowiłem zrobic na swoim GA16DE mały test. Testy robiłem od poniedziałku.

 

Sprawdziłem kilka świec.

 

NGK, Iskra - te odrzuciłem bo już sprawdziłem. Obie są bardzo dobre.

 

Na warsztat wrzuciliśmy

Denso

Brisk

Beru

Champion

Tutela

Bosch

 

 

Wszystkie testowałem na krótkich odcinkach niestety, i wszystkie były nowiutkie więc nie będę w stanie ocenic przebiegu jaki można na nich zrobic.

 

na każdym zestawie zrobiłem ok. 60km. Dlatego tescik malutki.

 

Wyniki:

Denso, Beru, Champion - zachowanie takie samo jak NGK czy Iskra. Wszystko ok.

 

Bosch - tu moje zdziwienie byłem przekonany, że będzie to też dobra swieca (moze trafiłem na kiepski egzemplarz) - Zapłony nie wypadały, na benzynce ok, na gazie jednak jakby troche szarpał, wolno się wkręcał.

 

Brisk - tutaj jeszcze inaczej. Nic nie szarpało , ale czuc było coś jakby turbo dziure. Zdławienie przy ruszaniu. Jakby zalewało go i dopiero ruszał. Efekt wyczuwalny zarowno na benzynie jak i lpg.

 

Tutela - ojej ;-) Glownie wypadały zapłony, na wolnych obrotach trzepało silnikiem.

 

Test krótki, może też trafiłem na jakies dziwne przypadki, ale może sie komuś przyda.

Byłem przekonany że jednak na nowiutkich świecach zachowanie będzie poprawne na wszystkich, a tu klops ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Boschu sie przejechałem(a raczej się nie przejechałem) wiec nie chwale.

 

Champion,Ngk,Iskra - ok nie było nic złego.

 

Obecnie jest od ok 30-45 kkm Ngk lata ok.Nie ma problemu na Pb i LPG.

 

Spostrzeżenia nie tylko na obecnym nissanku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę zmienić świece ale mam mały mętlik w głowie jaki dokładnie mam silnik. To jest niby wersja Si i myślałem że jest w niej silnik GA16DE o mocy 74kw jednak w dowodzie z niemiec wbite 66kw a więc ten słabszy. Wie ktoś może czym one się różniły żebym mógł się upewnić że jest ten słabszy bo do tego mocniejszego zupełnie inna świeca.

 

Z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...