Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stara Micra nowe lampki


filipfm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Jakis czas temu pisalem o moich zamiarach na czarne obwodki lampek ... no i stalo sie :mrgreen:

 

Przed:

img3775r62ri.jpg

 

Po:

img3778r88px.jpg

 

Odmienione lampki zostaly zasilone takimi oto zarowkami:

dsc00126r32im.jpg

 

Tungsram Megalight plus 60% polecane i w dobrej cenie

Phillips Silver Vision aby zapobiec efektowi jajka sadzonego w kierunkowskazach

Phillips Blue Vision - mimo ze z wygladu niebieskie swieca ladnym bialym swiatlem.

 

Z boku wyladowal bialy kierunek:

Przed:

img3774r58gq.jpg

Po:

img3780r106tx.jpg

 

A na deser tyl. Zamontowane lampy od wlasciwego rocznika tj.98 w miejsce starych - gladkich. Dodatkowo potraktowane cienka warstwa lakieru do lamp motip, aby upodobnic lampe do modelu 2001 :mrgreen:

 

Przed:

img3773r45or.jpg

 

Po:

img3782r18xc.jpg

 

Teraz do pelni szczescia tylko znalezienie wreszcie zderzakow i ich montaz w miejsce tych popekanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ty chłopie robił, że masz tak popękane zderzaki??

 

Przedni zalatwil ojciec jeszcze nie za mojego wladania autem :wink:

Tylny zalatwil mi ktos na parkingu, oczywiscie wyparowal z miejsca zda(e)rzenia.

 

Tak wiec musze kupic oba i do tego odwiedzic lakiernika :(

Chce kupic te po roku 2001 ale najczesciej sa bez listewek :( a rozkompletowanych nie chce. Jak poszukiwania beda nieskuteczne to zostane przy modelu 98, bo tych jest odrobine wiecej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne.... pozatym również polecam te same żarówki H4; niska cena, duża trwałość i naprawde fajnie świecą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brewki na światła polecam :)

 

Hej, brewek nie ma i nie bedzie, moim zdaniem akurat do tego modelu nie ma za bardzo jak ich zamontowac. Jakos tak dziwnie

LB2276.jpg

 

Wersja po 2001 tez dziwnie

LB2277.jpg

 

Do micry sprzed liftu sam mialem (wprawdzie naklejone ale zawsze :mrgreen: bo tam mozna fajnie "sciac" lampe nawiazujac do brzegu maski, robiac tzw badlooka.

 

images13sd.jpgimages23th.jpg

u mnie wygladalo to tak

img0769r1wo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylnie lamki w jakiej cenie kupiłes??

 

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2006 ]

acha jakie maja oznczenie zarowki oswietlenia zegarow

 

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2006 ]

Chce sobie diodki wsadzic do mojej Micry.Nie bedą to jakies niebieski tylko poprostu biale a do zegarka moze niebieskie sie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brewki na światła polecam :)

 

Hej, brewek nie ma i nie bedzie, moim zdaniem akurat do tego modelu nie ma za bardzo jak ich zamontowac. Jakos tak dziwnie

Obrazek

 

Wersja po 2001 tez dziwnie

Obrazek

 

Do micry sprzed liftu sam mialem (wprawdzie naklejone ale zawsze :mrgreen: bo tam mozna fajnie "sciac" lampe nawiazujac do brzegu maski, robiac tzw badlooka.

 

ObrazekObrazek

u mnie wygladalo to tak

Obrazek

 

 

Brewki rzeczywiście nie pasuja do K11 ale bad look juz predzej. Zobaczcie ta micre i sami ocencie, czy jej to pasuje ;-)

 

badlook2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Ci te lampki wyszly! niby roznice nieduze a samochod odrazu inaczej sie prezentuje. no i odnosnie badlook'a z tej czarnej, to pomimo ze generalnie za takimi zabawami nie przepadam, to tutaj prezentuje sie na serio niezle! taki maly agresor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi grill tego na niemieckich blachach. To custom czy mozna dostac w jakims sklepie ? Znacie moze jakies adresy stronek z takimi gadzetami do K11 ?

 

Co do tego grila to mozna go dostac u mnie w paincie ;-) Micra ta miala normalny gril po face liftingu, ja tylko wywalilem jego srodkowa czesc tzn zamalowalem ja na czarno i niestety zapisalem na orginale :-( Jak odnajde gdzies zdjecie orginalen to zamieszcze. Mysle, ze ze zrobieniem takiego grila nie byloby wogole problemu, poprostu wycinamy jego srodek, zostawiamy sama zewnetrzna czesc a do srodka hmm... siatka? :? Nie no, mysle, ze z tym srodkiem cos by sie wykombinowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się podoba. Zwłaszcza lampki przednie 8) . Musiałeś się napracować przy odklejaniu (piec czy co?? :oops: ) bo chyba do 98 te szkła były łatwo wyjmowalne, a dalej byly klejone. Od początku miałeś stare lampy z tyłu?? Co do kładzenia wycieraczki to bez przesady - słuchajcie większość ludzi spoza forum nie odróżnia micry 93 od 01 to myślicie że jak się człowiek tyle namęczy żeby ją położyć to ktoś to zawuważy? Dla mnie tam nie różnica akurat...

PS. Gdzie można kupić te H4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się podoba. Zwłaszcza lampki przednie 8) . Musiałeś się napracować przy odklejaniu (piec czy co?? :oops: ) bo chyba do 98 te szkła były łatwo wyjmowalne, a dalej byly klejone.

 

Naczytalem sie o wkladaniu lamp na "dwie zdrowaski" do piekarnika i troche sie balem o szklo, tym bardziej, ze w manualu znalezionym w necie jest pokazana peknieta lampa po nieudanej operacji.

Sprobowalem nieco mniej drastycznego sposobu :mrgreen: uzylem zwyklej suszarki do wlosow. Temperatura ktora wytwarza w zupelnosci wystarczyla zeby rozmiekczyc ten kit na ktorym to sie trzyma. Do podwazania uzywalem duzego srubokreta, ale takiego naprawde giganta, z koncowka o szerokosci ok 1 cm. Mniejszy robil slady na plastiku.

Jak juz pomalowalem to podgrzalem plastik suszarka i wepchnalem szklo na swoje miejsce, zapialem spinki i jeszcze troche powalczylem z suszarka zeby sie ladnie skleilo i wrocilo na swoje miejsce.

 

Od początku miałeś stare lampy z tyłu??

 

Tak, kupilem auto rozbite ale zeby przejechac przez granice o wlasnych silach konieczne byly swiatla, wiec handlarz kupil jakie mu sie trafily (zapewne w najnizszej cenie) i tak juz zostalo.

Ale z pomoca przyszedl mi chstr :mrgreen: i sie zamienilismy - on chcial te gladkie do swojej micry, ja wolalem te "oryginalne" do mojego rocznika i sie zgralismy.

 

Co do kładzenia wycieraczki to bez przesady - słuchajcie większość ludzi spoza forum nie odróżnia micry 93 od 01 to myślicie że jak się człowiek tyle namęczy żeby ją położyć to ktoś to zawuważy? Dla mnie tam nie różnica akurat...

 

Jakbym mial gdzies na oku wycieraczke z modelu 01 to moze bym myslal, ale ta zwykla blaszana zostawiam w spokoju tak jak jest.

 

 

PS. Gdzie można kupić te H4??

 

Ja kupilem sobie przez allegro i odebralem osobiscie w firmie w katowicach. Kosztowaly 25 zl. Ostatnio widzialem nawet ponizej 20 do kupienia czyli z przesylka tyle co ja zaplacilem odbieraja osobiscie.

Widzialem tez u mnie na stacji Bliska by Orlen, na poczatku w cenie niewiele wyzszej od tej allegrowej, ale ostatnio jak tankowalem to cena byla chyba o 10 zl wyzsza :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie grilla w czarnej K11 - czy taki typ bedzie pasowal na rocznik 99 ? Wydaje mi sie ze oprocz poszerzonych powierzchni chromowanych nie ma chyba roznicy ?

 

Z tego co wiem, gril od 2001 roku powinien pasowac do tych sprzed, czyli do 99 tez ;-) Ale glowy sobie za to uciac nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipfm, Z kąd masz brewki ?

 

Pytasz o te w mojej poprzedniej czerwonej micrze?

 

One sa home made :)Micra.of.pl

 

Zrobione przeze mnie, jak widac po datach na zdjeciach w 2002 roku. Do momentu sprzedazy rok temu nie bylo problemow, a jak czasem widuje mojego ex-micrusa (z nowa wlascicielka za kolkiem) to dalej ma zmrozone oczka. Wiec trwalosc folii jest niezla. Znalzlem scinek tej folii - firma Alkor :-) kupiona w sklepie z tapetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...