Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia Biegow w modelu z 95


Gość tom3cz3k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tom3cz3k

Witam,

 

Moja micra jest z 95 r jaki to model ??

 

Mam problem z skrzynia, tzn :

1. cos szumi - na biegu jalowym, jak wcisne sprzeglo cisza.

2. Jak jade - w momencie zwiekszania obrotow szum sie zwieksza wraz z nimi .

3. Czy to moze byc spowodowane brakiem oleju w skrzyni ?

 

Prosze o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

 

ps. jestem w szkocji i kupilem samochod juz z czyms takim bo potrzebowalem dojazdu do pracy na nastepny dzien::-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja micra jest z 95 r jaki to model ??

 

Mam problem z skrzynia, tzn :

1. cos szumi - na biegu jalowym, jak wcisne sprzeglo cisza.

2. Jak jade - w momencie zwiekszania obrotow szum sie zwieksza wraz z nimi .

3. Czy to moze byc spowodowane brakiem oleju w skrzyni ?

 

Prosze o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

 

ps. jestem w szkocji i kupilem samochod juz z czyms takim bo potrzebowalem dojazdu do pracy na nastepny dzien::-((

 

Witam,

95 to K-11 sprzed liftu.

 

Co do objawow to szumienie znikajace po wcisnieciu pasuje mi do lozyska oporowego domagajacego sie wymiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip odwrotnie- łożysko ma dobre ale ma do wymiany łożyska w skrzyni biegów; robiłem to pare lat temu i wiem dokładnie jaki to szum.... a swoją drogą to dzisiaj mi cos strzeliło pod maską i jakoś sprzęgło dziwnie chodzi, jutro bede wyciągać skrzynie o obadam co sie rypło ale znajomy stawia że rozje... tarcze sprzęgłową którą notabene wimieniłem ok 30kkm temu jak naprawiałem skrzynie. Jutro sie okarze co jest ale jeśli bede wymieniać docisk, tarcze i łożysko to niestety ale moje fundusze si tak skurczą że nie bedzie mnie na zlocie w Borkach :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip odwrotnie- łożysko ma dobre ale ma do wymiany łożyska w skrzyni biegów; robiłem to pare lat temu i wiem dokładnie jaki to szum.... a swoją drogą to dzisiaj mi cos strzeliło pod maską i jakoś sprzęgło dziwnie chodzi, jutro bede wyciągać skrzynie o obadam co sie rypło ale znajomy stawia że rozje... tarcze sprzęgłową którą notabene wimieniłem ok 30kkm temu jak naprawiałem skrzynie. Jutro sie okarze co jest ale jeśli bede wymieniać docisk, tarcze i łożysko to niestety ale moje fundusze si tak skurczą że nie bedzie mnie na zlocie w Borkach :cry:

 

Dzieki za sprostowanie :) siedze w domu z goraczka i bredze :wink:

Najprawdopodobniej zalatwilem sie walczac z autem przez weekend,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,czyli olej odpada ?

Wlasnie a jaki bylby obiaw przy jego braku ?

Czy to kosztowna operacja wymiana takich lozysk ?

pozdrawiam

 

Jak znam zycie to taniej bedzie kupic skrzynie, szczegolnie ze robocizna w Szkocji jest zapewne droga. A patrzac po ilosci sprowadzonych z wysp samochodow na czesci , ktore najwyrazniej sa tam do kupienia w dobrych cenach, powinienes dorwac gdzies tanio skrzynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3cz3k

Dzis po przejechaniu 200 km non stop,zauwazylem wyciek z linki predkosciomierza.

Czy mozna to jakos uszczelnic, czy trzeba kupic nowa linke >?

~Czy sadzicie,ze to mozliwe zeby prawie oleju w skrzyni nie bylo ? - wylot przez linke.

Chce dolac oleju o gradacji 75/90 cos takiego...

i Najwazniejsze czy mozna z tym wyjacym lozyskiem do konca ?

 

Dziekuje za wypowiedzi,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...