Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy olej w skrzyni biegów ma znaczenie na prawidłową pracę


Gość kazek

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie czasami występuje taki objaw, że prz wkładaniu wstecznego czasami muszę dwa razy wysprzęglić, bo tak można powiedzieć trochę chaczy, czym to może być spowodowane olejem nie wymienianym czy inna przyczyna :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasami występuje taki objaw, że prz wkładaniu wstecznego czasami muszę dwa razy wysprzęglić, bo tak można powiedzieć trochę chaczy, czym to może być spowodowane olejem nie wymienianym czy inna przyczyna :?:

 

to ponoc normalka, u mnie w instrukcji do almery nawet jest napisane ze jesli nie chce wejsc R lub 1 to trzeba wysprzeglic i sprobowac jeszcze raz. wiec raczej sie nie przejmuj tylko przyzwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalski

dokładnie potwierdzam.

W co 2-gim aucie czasem tak jest ze wsteczny nie chce wlezc za 1-szym razem, gorzej jak dzieje sie tak z innymi biegami, choc u znajomego w fiacie 8-[ 2-ka nie zawsze chciala wejsc. W serwisie mu powiedzieli ze ten typ tak ma i po rozgrzaniu auta problem znika :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, nie jest to może uciązliwe ale z drugiej strony takie haczenie nie podoba mi się, zobaczę jak będzie po wymienie oleju, wymienie w siliniku to i w skrzyni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, nie jest to może uciązliwe ale z drugiej strony takie haczenie nie podoba mi się, zobaczę jak będzie po wymienie oleju, wymienie w siliniku to i w skrzyni,

 

pociesze cie ze w vw mialem gorzej :D (wciskany) i czasem musialem troszke na luzie zjechac zeby sie dalo wcisnac R, nie pomagalo wysprzeglanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

dobrze jak wsteczny jest synchronizowany, wtedy są mniejsze kłopoty z haczeniem. Choć tak czy inaczej podczas wrzucania wstecznego skrzynia wykonuje cięższą pracę niż w przypadku biegów do przodu i ma wsteczny ma prawo ciężej wchodzić.

W BMW nigdy mi sie nie zdażyło żeby którykowliek bieg ciężko wszedł.

Natomiast w nissanie może nie skrzynia lecz jej sterowanie jest dużo mniej precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...