Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKA INSTALACJA GAZOWA DO PRIMERKI P10 z 1992r.


Gość mozik18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaka instalcja pasuje do primery p10 z 1992r.(gaźnik elektroniczny)????????????? Mam w posiadaniu instalacje gazowa z Łady 2107 (też gaźnik ale zwykły) i nie wiem czy sie nada do mojej primery. Jesli sie nada, to czy trzeba wymieniac jakies czesci, jak tak to jakie?? prosze o odpowiedzi:) pozdrawiam mozik18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25

Mam instalacje TOMASETTO 2 generacji działa rewelacyjnie, żadnych kłopotów osiągi spadły niewiele i nie spala więcej niż 13 litrów (ostra jazda miejska zimą).

Co do Twojego pytania - jeżdzić to, to może będzie (po drobnych modyfikacjach) ale co do rejestracji takiej instalacji to możesz mieć kłopoty.

Jesli interesują Cie szczegóły to podjade do kolegi ( ma zakład montażu instalacji gazowych ) i dowiem sie co i jak .

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym byl wdzieczny jak bys odiwedzil tego kolege :D bo jesli sa nie wieliie koszty przelozenia to bym sobie ja zamontowal:) a co do rejestracji to dalo by sie wszystko zalatwic :twisted: pozdrawiam i dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25
bardzo bym byl wdzieczny jak bys odiwedzil tego kolege :D bo jesli sa nie wieliie koszty przelozenia to bym sobie ja zamontowal:) a co do rejestracji to dalo by sie wszystko zalatwic :twisted: pozdrawiam i dzieki wielkie

 

 

Podjade do niego jutro wieczorem... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba uważnie dobrać mikser... Miałem z tym problem w sowjej SR'ce (GA16DE).

Źle dobrany mikser powowdował przesłonięcie prxzepływki i zdławienie autrka na gazie i benzynie. Rozwiązaniem był montaż dyszy zamiast miksera. Było na forum, ktoś pisał że najlepiej sprawdzają się miksery BRC, podał chyba nawet konkretnie jaki, poszukaj.

 

Według mnie lepiej przed przekładką skonsultować się z gościem co ma doświadczenie w gazowaniu tych silniczków, bo z tego co wiem to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomek.z.25
nic sie nie dzieje poczekam :) :grin:

 

Teraz to mi już wogóle głupio że tak Cie przeciągłem sorki (nie moja wina ale nie będe się tłumaczył) :oops:

Więc sprawa wygląda tak: z instalacji którą posiadasz możesz wykorzystać tylko zbiornik pod

warunkiem że jest firmy która ma homologacje na rynek polski (jeśli instalacja z łady była montowana w polsce legalnie to ją posiada) i jeszcze ważną gwarancje (10 lat od daty produkcji tabliczka znamionowa naspawana na zbiorniku to wyjaśni).

Całą reszte musisz dokupić bo w innym wypadku nikt nie zarejestruje instalacji , tak czy siak , musisz mieć mikser dopasowany do Twojego auta (z łady sie nie nada) , parownik (reduktor) może pasować ale nie musi , musisz też dokupić emulator wtrysku (niewiem czy nie przekręciłem nazwy) w każdym razie jakiś elektroniczny sterownik.

Sumując koszty interes nieopłacalny bo zaoszczędzisz kilka złotych a wiesz jak jest z kombinacjami, koszt nowej instalacji firmy tomasetto do monowtrysku to około 1600 zł z butlą w kole i licznikiem napełnienia butli w kabinie.

To było by na tyle chyba niczego nie pominąłem . :609:

Jeśli Cie jeszcze coś interesuje w tej sprawie to wal jak w dym, postaram się dowiedzieć.

JESZCZE RAZ SORKI ZA ZWŁOKE :608:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu byłem u gazowników na wymianie filterka gazu i przy okazji pytałem czy jest możliwość założenia instalacji IV generacji zakupionej z rozbitka (do kolegi accorda). Szef warsztatu powiedział że nie ma problemu tylko trzeba kupić nowy zbiornik żeby wszystko było legalnie, reszta może być z demontażu czyli wtryski sterownik i inne graty. Powyliczał wszystko i wyszło niewiele taniej niż montaż nowej instalki także daliśmy sobie z tym spokój.

 

tomek.z.25 Ty mówisz dokładnie odwrotnie także zgłupiałem, jak jest naprawdę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25

tomek.z.25 Ty mówisz dokładnie odwrotnie także zgłupiałem, jak jest naprawdę????

 

OK ale co ja mówie odwrotnie bo teraz ja zgłupiałem :D

Jeśli na jednym forum jest dwóch zgłupionych to bardzo niedobrze :D:D:D

odpisz

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25
Ty: zbiornik może zostać z demontażu, reszta gratów do wymiany

Ja: zbiornik trzeba nowy, reszta gratów może zostać z demontażu

 

Teraz rozumiem. :grin:

Informacje które podałem zdobyłem u znajomego który zajmuje się montażem instalacji gazowych. Temat wymiany oprzyrządowania w instalacji istnieje dlatego że mowa była o przekładce instalacji z gażnikowej łady do nissana do tego tak żeby nie było kłopotu z rejestracją (to już moje zdanie). :-k

Jeżeli trzba moge jeszcze raz zasięgnąć języka u kolegi.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobił nam sie głuchy telefon (zabawa z przedszkola).

 

Pomocny kolega powiedział koledze i wyszło z tego że:

-pytanie dotyczy nissana który ma gaźnik a nie monowtrysk,

-z tego co ja wiem to papiery muszą być na butlę ==> butla nowa badz inny myk,

 

Proponuję wsadzić blosa + nowa butla, reszta brakujących części podejdzie z łady. No i radość z blosa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...