Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce tarczowe z tylu w 100NX 1,6 16V


Gość Jara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie

czy probowal juz ktos przekladki tylnego zawieszenia z 2,0 do 1,6???

chce zalozyc w moim 1,6 hamulce tarczowe z tylu i chcialbym sie dowiedziec czy jest to mozliwe i ile jest z tym roboty

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko 2.0 miały tarcze z tyłu. 1.6 SR o ile pamiętam też miał tarcze. Ja kiedyś w poprzednim aucie robiłem taki manewr i musze stwierdzić, że dużo lepiej auto mi hamowało, ale niestety przez brak korektora siły hamowania źle nim się jeździło po mokrych bądz luźnych nawierzchniach, bo tył szybciej łapał od przodu. Mnie w sumie to nie przeszkadzało, bo nie musiałem używac rękawa, bo się nauczyłem jeździć na lewą noge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce je wymienic glownie dlatego ze z bebnow slychac czasami jakis dziwne stukanie i juz dwa razy musialem wymieniac tloczki, bo polamaly sie te male bolce miedzy ktore wsuwa sie sciernice:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego i praktycznego punktu widzenia da się taką przeróbke zrobić. Nie wiem czy Ty masz ABS i czy auta z tarczami z tyłu we wszystkich wersjach miały ABS. Jeżeli są wersje bez niego i Ty go też nie masz to niezapomnij koniecznie o korektorze siły hamowania, bo będziesz d*pą tańczył po jezdni przy ostrym hamowaniu lub na śliskiej drodze. Najlepiej jak z przodu wrzucisz od razu heble od 2.0 GTi to wtedy przód będzie dużo mocniejszy od tyłu. 3m sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Wersje bez ABSu maja bebny, tarcze maja tylko wersje z ABSem. To pukanie przy hamowaniu ktos zlikwidowal dajac beben do przetoczenia i wymieniajac "szczeki" na nowe moze sprobuj, bo przerabianie hamulcow to chyba bez sensu(no chyba, ze chcesz miec lepsze heble). Poszukaj na podforum Sunnego tam wlasnie znalazlem informacje o zlikwidowaniu "pukania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabianie hamulcow to chyba bez sensu(no chyba, ze chcesz miec lepsze heble)

Dla mnie osobiście ma sens, bo nasze autka mają słabe hamulce a jak ma chłopak wydac na przetoczenie bębnów i nowe szczęki to niech od razu kupi sobie tarcze i zaciski i kombinuje. Później wrzuci wydajniejszy przód (np. taki jak na Coobciu) i będzie bardzo zadowolony. Ja jak bym miał odpowiednie fundusze to też bym zmienił układ hamulcowy, ale niestety jak na razie mam inne wydatki. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
przerabianie hamulcow to chyba bez sensu(no chyba, ze chcesz miec lepsze heble)

Dla mnie osobiście ma sens, bo nasze autka mają słabe hamulce a jak ma chłopak wydac na przetoczenie bębnów i nowe szczęki to niech od razu kupi sobie tarcze i zaciski i kombinuje.

Mrozu napisalem przeciez, ze jak chce miec lepsze hamulce to niech zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag

a ja mam pytania do tematu (moja nyska 1.6 gaznik)

- czy jak wspomniano wyzej brak ABS-u u mnie wplynie na to ze nie da sie wrzucic tylknich tarczy od 2.0 gti?

- co dokladnie trzeba by z tylu wymienic? mcphersona calego?

- czy pompa pociagnie tez tyl?

- czy moge wsadzic do przodu zamiast swoich tarcz 1.6 tarcze od 2.0 gti (chodzi o Brembo)

- o co chodzi ze gorzej hamuje sie na mokrej powierzchni? ze mocniejszy tyl jest od przodu? i czy zmiana przodu na mocniejszy zniweluje tenproblem

 

i maly OT 8)

 

- czy zawieszenie jak zamiawiam moge zamowic od 2.0 gti i wsadzic do siebie (1.6)? czy wymaga to jakis przerobek?

 

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu napisalem przeciez, ze jak chce miec lepsze hamulce to niech zmienia

Wiem o tym i chodziło mi o to,że ja popieram to, że on chce wymienić tył na tarcze.

czy moge wsadzic do przodu zamiast swoich tarcz 1.6 tarcze od 2.0 gti (chodzi o Brembo)

Możesz bez problemu tylko musisz oczywiście wymienić też zaciski

czy pompa pociagnie tez tyl?

O to się nie martw

o co chodzi ze gorzej hamuje sie na mokrej powierzchni? ze mocniejszy tyl jest od przodu? i czy zmiana przodu na mocniejszy zniweluje tenproblem

Dokładnie o to mi chodziło, że tył za wcześnie i zbym mocno łapie, ale to mam poparte tylko doświadczeniem z renówki która wałyła 750kg i miała strasznie lekki tył, po założeniu mocniejszych hebli z przodu zaczeło dużo lepiej się jeździć, ale to i tak nie było do końca to co powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag

czyli poprostu kupie tarcze/klocki/zaciski od gti i beda pasowaly?? czy trzeba cos pokrecic?

 

i prosilbym jeszcze o odpowiedz na te pytania:

czy jak wspomniano wyzej brak ABS-u u mnie wplynie na to ze nie da sie wrzucic tylknich tarczy od 2.0 gti?

- co dokladnie trzeba by z tylu wymienic? mcphersona calego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poprostu kupie tarcze/klocki/zaciski od gti i beda pasowaly?? czy trzeba cos pokrecic?

Plug&Play :D Na reszte pytan umiem Ci odpowiedzieć, bo nie wiem jak tam z tyłu jest wszystko mocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag

narazie dowiedzialem si o ceny do przodu, oto one (komplet 2szt):

 

> tarcze przod

> 1. brembo 09.5253.10 258zl

> 2. mikoda 198zl

> 3. jurid 226zl

> 4. hart 148zl

> 5. 4max 172zl

> 6. lucas 209zl

> 7. textar 281zl

> 8. ate 255zl

>

> klocki przod

> 1. textar 21657 165 05

> 2. jurid 85zl

> 3. roulunds 59zl

> 4. lpr 75zl

> 5. ferodo premier 99zl

> 6. lockheed 85zl

 

da sie przezyc. choc dochodzi jeszcze cena zacisku... wie ktos ile moze kosztowac?

 

jak bylem u mechanika to powiedzial ze z przekladka z wiekszego wozu moze byc problem bo jak ma wieksza srednice to o cos tam moze zachaczac i trzeba bedzie przerabiac. nie jestem pewien czy sie zna na 100nx bo wkoncu duzo ich nie ma.

 

a moze ktos dokladnie opisac jak wygladalaby przekladka bebnow na tarcze? co trzeba wymienic i jak to wszystko wyglada. z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem w swoim sunnym załozyc na tył tarcze od 100Nx GTi i niestety mam z tym problem bo musze zmianiac cała tylna zwrotnice ponieważ wersja z bębnami nie ma mocowania do przykrecenia jarzma od zacisku hamulcowego.

 

Jak by ktos potrzebował to mam komplet chcamulców na przód i tył od N14 GTI tzn zaciski i jarzma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód wybrał bym Brembo i Ferodo lub ATE z tym,że tarcze dałbym dodatkowo do nacięcia. Z przodu nie będziesz miał problemów z założeniem zacisków. Jedyne co może nie pasować to felgi 14", ale to nie w każdym przypadku. Zależy jak mają wykonaną wewnętrzną część. Co do tyłu to napewno w wersji z bębnami nie ma mocowania pod zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu hamulców od GTi Felga 14'' napewno bedzie pasowała

Więc już mamy pewność, że można śmiało przekładać, bo seryjnie NX jeździ na 14 i skoro pasują to nie będzie przeszkód w przekładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag
Co do tyłu to napewno w wersji z bębnami nie ma mocowania pod zacisk

a da sie je dorobic? :o

 

I czy z przodu zeby wlozyc tarcze, klocki, zaciski od Gti nie trzeba zmieniac polosiek? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie je dorobic?

Trzeba chyba wymienić całą zwrotnice

przodu zeby wlozyc tarcze, klocki, zaciski od Gti nie trzeba zmieniac polosiek?

Nie bo tarcze przykręcasz do piasty a piasty pozostają seryjne

Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...