Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

świece "5", czy "6"


zbyszekN15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić świece. Poszperałem trochę na ten temat. Instrukcja sugeruje standardowe BKR5E. U siebie mam założone BKR6E (Almerka z Niemiec). Przeglądając tę stronę www.ngkntk.pl/fileadmin/downloads/SWIECE_ZAPLONOWE.pdf w rozdziałach "wartości cieplne" i "zachowanie termiczne" dochodzę do wniosku, że właściwie standardową powinna być zdecydowanie BKR6E. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane 5 ale ja zakupilem 6 i autko smiga tak samo jak na 5. Zamow sobie na allegro bedzie SPORO taniej ja dalem 9zl za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem nowe "piątki" jeżdżę raczej na krótkich trasach więc piątki lepiej się sprawdzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również muszę zmienić swieczki, a ponieważ mam gaz sekwencje to się zastanawiam czy włoźyć BKR5E czy może BKR6E.

podobno do gazu zaleca się swiece zimniejsze a więc 6E.

Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.nis

W tej kwesti zdania są podzielone (jedni zalecają standartowe,a inni zimniejsze)

to wkońcu jak z tym jest :?

 

do siebie jak kupywałem (N14/ lpg) to dali mi w sklepie "standart" :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja od dwóch wymian jeżdżę na NGK BCP 5E [ jest to zamiennik wg katalogu NGK ] , a w sklepach są tansze - silnik pracuje tak samo jak na BKR 5 E.

W sprzedazy są też BKR 5 E - 11 o ustawionej przerwie elekrod 1,1 mm , może to te są do LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm

Dobra, a teraz pytanie lamera :P

 

Kiedy sie wymienia świece ? Bo ja nawet nie wiem jakie mam i jak sie je wyciąga, żeby sprawdzić. Samochodzik mam od 2 miesiecy wiec stad pytanie ;)

 

Jak sprawdzić czy potrzebna jest wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie dokonałem chyba najlepszego wyboru i kupiłem V-LINE nr 28 BKR 6 E. Technologia V-LINE zapewnia wg producenta lepszą iskrę: www.ngkntk.pl/wiece_zap3onowe_w_technologii.1361.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie wymienia świece ? Bo ja nawet nie wiem jakie mam i jak sie je wyciąga, żeby sprawdzić. Samochodzik mam od 2 miesiecy wiec stad pytanie ;)

 

Jak sprawdzić czy potrzebna jest wymiana ?

Świece wymienia się co określoną ilość km. Nie czeka się aż padną...

Jak kupiłeś samochodzik 2 miesiące temu, to powinieneś po kupnie właśnie wymienić: olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece. To podstawa, bo nigdy nie wiesz ile poprzedni właściciel na tym sprzęcie zrobił. U zwykłego mechanika to wszystko to będzie koszt ok50 zł robocizny (za części płacisz osobno).

A jakie świece to nie problem - w katalogu w sklepie po numerze silnika i modelu znajdzie Ci facet odpowiednie. Ewentualnie jak zlecasz wymianę mechanikowi, to on sam dobierze. Nie ma co wydziwiać. Nikt jeszcze nie udowodnił, że do LPG powinny być zimniejsze.

Polecam zmienić w/w rzeczy jak najszybciej dla pewności.

Na szczegółach znać się nie musisz mając samochodzik, ale racjonalne dbanie o niego to podstawa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yareckimm
Świece wymienia się co określoną ilość km. Nie czeka się aż padną...

Jak kupiłeś samochodzik 2 miesiące temu, to powinieneś po kupnie właśnie wymienić: olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece. To podstawa, bo nigdy nie wiesz ile poprzedni właściciel na tym sprzęcie zrobił. U zwykłego mechanika to wszystko to będzie koszt ok50 zł robocizny (za części płacisz osobno).A jakie świece to nie problem - w katalogu w sklepie po numerze silnika i modelu znajdzie Ci facet odpowiednie. Ewentualnie jak zlecasz wymianę mechanikowi, to on sam dobierze. Nie ma co wydziwiać. Nikt jeszcze nie udowodnił, że do LPG powinny być zimniejsze.Polecam zmienić w/w rzeczy jak najszybciej dla pewności.

Na szczegółach znać się nie musisz mając samochodzik, ale racjonalne dbanie o niego to podstawa. Pzdr.

 

 

Dzieki wielkie za rady. Po Świętach jade wymienić klocki z tarczami to od razu wymienie świece :D

 

Pozdrawiam świątecznie :mikolaj:

 

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...