Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samochod nadsterowny i czuć prędkość..


Gość sati26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy NX100. Jadac swoim nx-em juz od 80 km/h zaczynam odnosić wrażenie że autko pędzi ze znacznie większa predkościa. nie mialem okazji jechac zadnym innym nissanem ale w madzi 323f (kumpla) nie czuje sie tak predkości jak w moim.

W zwiazku z tym mam pytanie czy licznik napedzany linką może przekłamywać z innego powodu niż niewlasciwie dobranych opon? Moje sa tylko szersze o 10 od katalogowych inne parametry katalogowo. Dodatkowo chcialbym zapytać co moze byc przyczyna nadsterownosci auta powyzej 100km/h musze samochod trzymac na drodze szczegolnie jesli sa koleiny. Amorki z tylu wymienialem, nie wiem jak przod ale nie najgorzej a zbierznośc mam ustawiana na +1 (zapewnial diagnosta) i tu mam pytanie dodatkowo czy w zwiazku z tym moze wypadalo by ustawic rozbierznie ? Dziekuje za kazda uwage i sugestie. Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

W moim NXie jest odwrotnie wydaje sie, ze jedzie wolniej niz jedzie naprawde. Jesli chcesz sprawdzic licznik to umow sie z jakims kolega ze bedziecie jechac obok siebie, jedz te 80 km/h i potem spytaj sie ile u niego bylo na liczniku.

 

Co do nadsterownosci...u mnie w zakretach jest bardziej podsterowny niz nadsterowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak u Endriu. Wogule nie czuje prędkości, ale to może jest za sprawą wygłuszonego całego środka. Co do ciągnięcia auta po koleinach to też tak mam, ale dopiero od momentu założenia opon o szerokości 195. Z tego co pamiętam ze szkoły to w autach przednio napędowych koła przednie powinny być rozbierzne, ponieważ siły jakie na nie działają w chwili dodawania gazu mają tendencje do robienia ich zbierznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi. Dzis byłem jeszcze raz na zbieznosci i mam rozbieznie ustawione delikatnie okolo 0,5 czy cos takiego :) a jesli chodzi o licznik to wzgledem tej mazdy moj zaniza o 5km/h ale nie wiem do konca na ile taki pomiar jest dokladny. Jade dzis jeszcze po pracy na sciezke i zrobie pelne badanie jak bedzie czym to sie pochwale :P

Sądze że myszkowanie po koleinach to wina opon (szerokosc ) mimo ze nie sa wcale takie szerokie to dotychczas jezdzilem max na 165 w uniaczu. Dzieki za wszystko i pozdrawiam was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

A u mnie jest jeszcze inaczej , co do prędkości to to samo 140 na szafie a tu jak bym jechał maluchem pod wiatr (może masz za smiękkie amorki i Ci się wydaje że szybko jedziesz). A co do sterowności to jest super w zakrętach nie może być lepiej, ojciec ma 4 letniego peugota 206(bezwypadkowy) i nim bardziej się boję wejść szybciej w zakręt niż 100Nx-em

PZD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Dzieki za uwagi. Dzis byłem jeszcze raz na zbieznosci i mam rozbieznie ustawione delikatnie okolo 0,5 czy cos takiego :) a jesli chodzi o licznik to wzgledem tej mazdy moj zaniza o 5km/h ale nie wiem do konca na ile taki pomiar jest dokladny. .
Seryjnie predkosciomierz musi klamac tak jest w przepisach kodeksu drogowego, a skoro masz roznice ok.5 km/h to wogole sie tym nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie predkosciomierz musi klamac, a skoro masz roznice ok.5 km/h to wogole sie tym nie przejmuj

Owszem musi, ale weźmy pod uwage, że u jego kolegi w mazdzie też zaniża powiedzmy o ok. 5km/h, więc u Satiego już się zrobi 10km/h w stosunku do prędkości realnej a to już jest raczej sporo. Nie wiem przy jakiej prędkości robili pomiar, ale powiedzmy jak będzie leciał ze 160 to przekłamanie będzie jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć na stronce www.opony.com.pl jest zakladka - zamienniki opon. Na dole w tabelce można wstawiać różne rozmiary opon i porównać z z wzorcową , zalecaną do danego modelu. Widać wtedy jakie są przeklamania na liczniku przy zamiennikach.

pzdr

ps. ja mam 195/55/14 i poniewaz nie mogę dostać tego rozmiaru( a poszukuję 2 szt) przejdę na 185/60/14. Na 195 faktycznie wozi na koleinach szczegolnie przy wyprzedzaniu przy zmianie pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/50/15, ale jak już je zjeżdze (pewnie już w tym sezonie, bo ostatnio na spalarni fajnie sie kopciły) to przejde na 185/55/15 lub jak się uda znaleźć to 175/60/15, ale o ile wiem to takie były stosowane tylko na tyle w Smartach i boje się, że nie będą miały odpowiedniej nośności i indeksu prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na scieżce nie bylem, faktycznie zawieszenie mam dosyc miekkie po ostatniej korekcji zbieznosci wydaje mi sie ze jest znacznie lepiej z tym myszkowaniem po koleinach w zakrety wchodzi tez gladko a to ze nasze drogi sa pod samochody terenowe to juz temat na inna dyskusje . To co Mrozu pisał z tym licznikiem to calkiem prawdopodobne ze przy wiekszej predkosci przeklamywac moze jeszcze bardziej. Chyba nie zostaje mi nic innego jak nie wnikac w to i cieszyc sie z ladnej pogody i targi ;).

Dzieki za pomoc wszystkim i zycze szerokich i gladkich drog i wielu pozytywnych wrazen w nadchodzacym weekendzie ! Pozdrawiam....

 

P.S. Zastanawiam sie jeszcze czy jest mozliwosc ustawienia zbieznosci tylnich kolek ?

 

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2006 ]

Zrobilem badania na scieżce i mile zaskoczony jestem bo wszystko w jak najlepszym porządku. Zbierznosc z przodu -1 z tylu -3 skorygowalem cisnienie w oponach i na prostej przy 100 km/h moge puszczac kierownice z tym że na koleinach robi się nie ciekawie ale to już wina szerszych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...