Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki akumlator??


Gość Jara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek84r

Akumulator moze wam padł dlatego że macie za słabe alternatory a baterie się niszczą jak nie są do końca ładowane, mi tam na razie chodzi oka :grin: zobaczymy może też jest za dużej pojemności :roll:

Ja mam Nismo jak widać z 91r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Akumulator moze wam padł dlatego że macie za słabe alternatory a baterie się niszczą jak nie są do końca ładowane, mi tam na razie chodzi oka :grin: zobaczymy może też jest za dużej pojemności :roll:

Ja mam Nismo jak widać z 91r

Moze ktos zalozyl w serwisie nowy aku Nissana i wcale nie jest z 91 r :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w katalogu Centry to powinien to być akumulator o pojemniści 70 Ah i

540 A prądu rozruchowego. Mój stary co miałem "Esso" miał tyle, ale już buło po nim. Włożyłem 45Ah nie nowy i widze jak mi rosną obroty na bieju jałowym gdy włącze światła albo dmuchawę (spore obciążenie dla alternatora) - za mało pojemniość acu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość johny_fellow

Wracając do tematu, to ostatnio jak przeglądałem katalog IC to pisali w nim, że do 100 NX'a są akumulatory 70Ah.

 

W instrukcji niestety nic o tym nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek100nx
Wracając do tematu, to ostatnio jak przeglądałem katalog IC to pisali w nim, że do 100 NX'a są akumulatory 70Ah.

 

W instrukcji niestety nic o tym nie piszą.

 

Wg serwisowki pojemnośc aku na europę powinna wynosić 60Ah (przy 65A alternatorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Wg serwisowki pojemnośc aku na europę powinna wynosić 60Ah (przy 65A alternatorze)

 

Jak będę przy okazji w pobliskim serwisie to zobaczę co Oni mi powiedzą.

 

Wiem, że np od Micry jest 36Ah, ja mam 45Ah i jak ją odpalam to nawet włączone radio mi nie przygaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz na sztywno podpięte radio, na oryginalnej kostce tak nie jest przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że np od Micry jest 36Ah, ja mam 45Ah

Z tego co wiem to alternator też może naładować tylko do pewnej pojemności do jakiej jest obliczony i skoro fabrycznie masz 36Ah to jest prawdopodobne,że 45Ah jest cały czas niedoładowane a to nie jest dobre dla akumulatorów, bo szybciej skończą swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
na oryginalnej kostce tak nie jest przy rozruchu

 

Kostka jest oryginalna. I bez względu na to czy jest na przejściówce inne radio czy na kostce oryginalne nie ma efektu przygasania radia.

 

45Ah jest cały czas niedoładowane

 

No ja jak narazie nie miałem żadnego problemu.

 

Ten akumulator polecili mi w ASO i od roku jak go mam jak odpalam samochód i mam włączone przed rozruchem radio, światła i nawiew na kilka sekund to radio podczas rozruchu nawet nie przygasa. Także klasa akumulatora ma duże znaczenie. A i cena była dość wysoka jak na taką pojemność ale sprawuje się idealnie więc warto było.

 

A do 100NX'a - ostatnio dokopałem się w serwisówce, że pownien być akumulator 60Ah przy alternatorze fabrycznym o ładowaniu 65Ah.

 

I tak jak w Micrze do 100 NX'a będę szukał akumulatora BOSCH Asia Silver 60Ah.

 

[ Dodano: Czw 19 Paź, 2006 ]

Odświerzając temat, z powodu zbliżających się mrozów postanowiłem wymienić mój nieco zużyty akumulator.

 

Niestety w okolicy mojego miasta nikt nie miał w sprzedaży wspomnianego BOSCH'a i musiałbym na niego czekać z miesiąc i zapłacić jakieś 300zł.

Więc postanowiłem, że kupię akumulator CENTA FUTURA 62Ah, moc rozruchowa 640A, 3 lata gwarancji, w pełni bezobsługowy, pakiet Centra Assistance i takie tam, cena 220zł.

 

Jak narazie sprawuje się znakomicie. Zobaczymy jaki efekt przyniosą mrozy i ostre użytkowanie w ciągłej jeździe miejskiej gaszeniu i odpalaniu co 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...